Agateczka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 294
Rejestracja: 16 sty 2011, 14:12

17 sty 2011, 20:06

a co sie ma dowod do szkoly?
no do tej szkoły trzeba mieć dowód bo na weekendy sie przyjezdza do szkoły to "Zaoczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych" bo jak sie dowodu nie ma do jest lista trzeba do pedagogów chodzic robic badania psychologiczne do rodzinnej isc no paranoja

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

17 sty 2011, 20:06

aha, nie wiedzialam...ale w takim razie nie ma co czekac do lutego, bo dowod przed 18 mozna robic teraz prawda?

Agateczka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 294
Rejestracja: 16 sty 2011, 14:12

17 sty 2011, 20:07

A co w ogóle Twoi rodzice na to, że zaszłas w ciaze, rzuciłas szkołę i wyprowadziłas sie do kawalerki narzeczonego?
na poczatku bylo cieżko ale juz jest dobrze pomagaja kupuja rzeczy daja pieniazki jedzenie

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

17 sty 2011, 20:20


mojego syna kolega został ojcem ( jego wybranka jest młodsza) i nawet nie widzi starania tego chłopca ,że chce istnieć w życiu tego dziecka ,nawet jej rodzice nie mogą przemówić jej do rozumu,oczywiście przy tak dojrzałej postawie jaką reprezentujesz 17 jest bardzo odpowiedzialna tylko dlatego ,że urodzi dziecko :ico_olaboga: ale cały kłopot mają właśnie rodzice bo to na nich spadnie obowiązek utrzymania ich

więc proszę nie ujednolicać tak wszystkiego :ico_oczko:
po jednym przykładzie znajomych uważasz że uż wszyscy 17 latkowie sa nieodpowiedzialni???? i według tego co piszesz to chcesz decydować za swoje dziecko w każdej dziedzinie, wiesz skoro już zajdzie w ciaże trzeba pozwolić żyć swoim życiem można pomagać ale dlaczego dziewczyna ma nie zamieszkać z chłopakiem skoro tego chcą????Jeżeli coś nie pójdzie i sie nie powiedzie wtedy można przyjąć z nów pod dach - tak ja uważam - zapomniałas jak miałas 17 lat???Nie uważałas wtedy że jesteś dorosła i wystarczająco odpowiedzialna za siebie?????
To tylko pytania nie czepiam się, ale tez nie podoba mi się jak się sprowadza wiek do głupoty, uwierz że w twoim wieku tez jest wiele idiotów postępujących cholernie głupio. Ja znam 40 latkę która mając jednego faceta zrobiła sobie dziecko z innym nie mówiąc że już 4 miała z innymi - to powiedz czy wiek świadczy o odpowiedzialności??????

Agateczka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 294
Rejestracja: 16 sty 2011, 14:12

17 sty 2011, 20:27

Kamcia
dziękuje ci kochana z całego serduszka ty mnie rozumiesz!;***

[ Dodano: 2011-01-17, 19:29 ]
Ale moj narzeczony pracuje i miesiecznie sporo zarabia a rodzice sami wysyłaja pieniazki

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

17 sty 2011, 20:32

ja nie widzę nic złego w tym że dziewczyna mieszka wspólnie z narzeczonym, skoro chcą stworzyć rodzinę dla własnego dziecka, to nic i nikt nie powinien im stać na przeszkdozie

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

17 sty 2011, 20:37

nie no to głupota- znam dziewczynę która była w ciąży w 3 klasie gimnazjum (moja rówieśnica) i skończyła szkołę i jedna z niewielu bardzo dobrze skończyła szkołę i była jedną z tych która najlepiej w szkole zdała egzamin gimnazjalny
dla chcącego nic trudnego.. ja bym szkoły nie rzuciła na pewno

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

17 sty 2011, 20:38

Agateczka, a ja podpisuje sie pod mal
dojrzałość to branie odpowiedzialnosci za wszystko co sie robi i za dzieciatko które przyjdzie na świat
skoro nie umiałaś skończyć szkoły w tak młodym wieku to podejrzewam ze swojemu dziecku w tej sytuacji tez byś pozwoliła "olać temat"
wiecie co straszne to co piszecie, czy przeszłyście coś takiego, że wiecie co jest dobre co złe, cp dojrzałe co mniej, to że dziś dziewczyna rzuciła szkołe nie oznacza że jej nie skończy i nie pójdzie np na studia i dzicko będzie z bardzo dumne, że ma mądrą matkę, poprez takie opinie jazde po niej w czasie ciąży może tak być że przestanie w siebie wierzyć!!!Jeżeli takie podejście macie do swoich dzieci to sory ale wam współczuję, że chcecie dzieci wychowac na takie co nie będą mieć własnego zdania i prawa zrobić czegoś według swoich zasad i uważajcie by dzieci was za to nie znienawidziły. Ostro pisze ale po prostu nóż mi się w kieszeni otwiera jak to słysze, skreślacie dziewczynę bo chce urodzić, skoro jest w ciaży/?? a obowiązkowe to jest ukończenie gimnazjum później może iść już do pracy, same jesteście nie douczone nie doczytane a już skreślacie dziewczyne, jezu kobiety obudzcie się - kto wam dał prawo osądzać?????
Może powinna była usunąc bo według "dorosłych" jest nieodpowiedzialna, ale za to facet zachował się odpowiedzialnie, przyjoł ją pod dach, pracuje i zarabia!!!!!

[ Dodano: 2011-01-17, 19:40 ]
moja koleżanka zaszła w ciaże mając 15 lat i urodziła bliżniaki i dziś ma ukończoną szkołę, kochane córki i wspaniałego faceta mimo, że bywało różnie, a co w waszych zwiąskach to jest tak wiecznie pięknie i cudownie, dojrzale i dorośle????No to zazdroszczę idealnego zycia i idealnego podejścia do świata i wszechwiedzy na wszelkie życiowe sytuacje!!!!

[ Dodano: 2011-01-17, 19:44 ]
Tynusz1, nie no ok, ale szkołę rzucać i skazywać się na bycie nie wiadomo jak długo na utrzymaniu narzeczonego? :ico_noniewiem:

a mało to kobiet jest na utrzymaniu męża i mają po 3 dzieci???to takie kobiety trzeba potepiać bo zajmują się dziecmi i domem a nie siedzą w pracy????




serio nie rozumiem, może ktoś mi to wszystko sensownie wytłumaczy skąd w was tyle goryczy i negatywizmu ah no tak Polacy z reguły widza wszystko w szarych kolorach zamiast doszukiwac się plusów!!!!

Agateczka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 294
Rejestracja: 16 sty 2011, 14:12

17 sty 2011, 20:47

"Kamcia" ;***
ty perełko z nieba mi spadłaś doskonale mnie rozumiesz..
ja rzucając szkołe nie powiedziałam ze jej nie skoncze ale byłam na profilu wojskowym a tam sa wyjazdy obozy itd wiec jako ciazarna nie mogla bym chodzic w mundurze itd a marzyłam o tej szkole. Skreslacie mnie bo jestem młoda co z tego znam dziewczyne ktora urodziła w wieku 16 lat ma meza dziecko i mieszkaja z rodzicami i jej rodzenstwem. A ona do pierdo konczy szkołe. Po za tym kazdy sad i kurator wam powie ze obowiazkowe jest gimnazjum jak ktos go nie ukonczy to wtedy sciga go sad i przydzielaja takiej osobie kuratora ktory ma na czele pilnowac by dana osoba uczeszczala do szkoły!

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

17 sty 2011, 20:53

to takie kobiety trzeba potepiać bo zajmują się dziecmi i domem a nie siedzą w pracy????
ja nic takiego nie napisałam i nie potępiam takich kobiet.. tylko napisałam że wg mnie to głupota rzucać szkołę bo na pewno by sobie poradziła, ale skoro dziewczyna pisze że ma zamiar się dalej uczyć to bardzo dbrze.. wg mnie nie obraziłam jej , bo jestem za nią, jeśli chce sobie spokojnie ułożyć życie to ja trzymam kciuki..
Skreslacie mnie bo jestem młoda
ja Cię nie skreślam, sama mam 21 lat a więc jestem młoda a pół roku po ślubie ( miałam 18 lat) chcieliśmy z mężem mieć dziecko, a faktem jest że przed ślubem mieszkaliśmy już sami od 2 lat więc wiem ile trzeba było przejść złego i w ogóle.. ale udało się i mam nadzieję że jakoś będzie udawać się nadal i Tobie też tego życzę.

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość