blumek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 816
Rejestracja: 09 cze 2008, 18:52

11 mar 2009, 10:13

wiola85, Bo jestem zbyt leniwa zeby wulączyć CAPSA :)

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

11 mar 2009, 11:23

Ello!!

My dzisiaj od 6 na nogach, tzn Mały się o 6 obudził, wciągnąl butle pogadał i poszedł sppać, a ja już nie bardzo mogłam usnąć, w końcu mi się udało przysnść tak porządnie to Jaś się obudził i tyle z tego mojego spania..

Wiolka 9kg to sporo, ale co tam jak Filipek szczęśliwy:-) Jak zacznie chodzić to zgubi, ja myśle, że Jasiek waży mniej więcej tyle ile powinien, ma fałdki, ale nie jest jakoś specjalnie "nabity". Podwoił wage urodzeniową tak jak powinien,a teraz to się okarze jak przybiera, czy za dużo czy za mało.. je 5 razy czyli tyle ile powinien wg tabeli żywieniowych.. z resztą tak jak mówiła Antynorma, wszystkie te normy są bardzo ogólne i zalezy od dziecka..

Nic mykam, bo qupal się wyprodukował i trzeba dziecie ratować..

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

11 mar 2009, 11:31

Dziewczyny jestesmy po wizycie u lekarza i malutki wazy 8800kg bez ubranek :ico_szoking: czyli tak jak mowiłam, jak go bralam na wage w ciuszkach to miałam o 9 wiecej z nim :-D
No nic lekarka powiedziała ze nie mam sie czym przejmowac ze tak rosnie, potem jak skonczy poł roczku to nie bedzie juz tak przybierac bo bedzie bardziej ruchliwy i w ogle tak to niby jest :-)
Nawet sie dziwiła ze duzo ulewa i tak przybiera :-)

A i powiedziłą ze mamy wprowadzac małemu nowe posiłki niby od 4 miesiaca sie daje, nic jej nie mowiłam ze juz probowalismy, bo wiecie lekarze roznie reaguja.
Mam kupywac te od 5 miesiaca juz bo juz 4 skoczyl i 5 idzie, no albo sama robic.
Tak sie zastanawiam czy nei zrobic mu takiej zupki jarzynowej, tylko nie wiem czy potem dac mu tylko wywar czy te wazywa tez pogniesc i dac :ico_noniewiem:

Chociaz jak sie przyzwyczai do robionch rzeczy to potem nie bedzie chciał tych ze sklepu, kurcze nie wiem. Moge potem nie miec czasu mu tego robic i checi oczywiscie tez, ale korci mnie na probe zrobic.

blumek, hihi ty mały leniuszku :-D :-D

Ja widzialam wczoraj M jak miłosc i kurde tak swirowali z ta kompiela ze szok, jakies ksiazki i w ogole :ico_olaboga:

No a dzisiaj na zone reality ogladałam taki program "opowiesci o narodzinach" pokazuja tam porody na zywo. Kiedys tez ogladałam zanim jeszcze sama rodziłąm, ale potem mnie to zaczeło przerazac i przestałam, ale teraz chetnie sobie obejrzałam, no i musze przyznac, ze kazy przypadek jest inny i rozne porody tam sa :-)

Awatar użytkownika
asiula_o
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 517
Rejestracja: 18 kwie 2008, 18:40

11 mar 2009, 13:06

Hej:)
wiola85, ale Filipek duzy:):)Ale skoro jest zdrowiutki to widocznie taki ma byc:)
Ja wciąz nie wprowadzam nic nowego. Jestesmy tylko na cycusiu. Jak skonczy pół roczku to wtedy zaczniemy cos myslec:)
Ciekawe co z Motylkiem...Pozdrawiam
PS. U mnie dzis paskudna pogoda....:(
Wiosno gdzie jestes??:)

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

11 mar 2009, 13:09

asiula_o, no racja najwazniejsze ze zdrowko dopisuje.

A u mnie rano padało, a teraz jakos sie przejasnia wiec moze jednak na spacerek pojdziemy :-D

blumek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 816
Rejestracja: 09 cze 2008, 18:52

11 mar 2009, 15:14

wiola85, WOW, dla malego, :).
sprawdzilam na necie te siatki centylowe co samo sie wylicza i Maja jest grubo ponizej 3go centyla. Zeby byc w 50tym centylu, powinna wazyc 6,5kg.

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

11 mar 2009, 17:34

wiola85, to Filipek na prawde spory :-)) Ja w piątek ide do pediatry, bo będzie akurat nasza, mały sporo kicha, chociaż nie ma katarku, bo z nosa mu nie leci.. ale lepiej niech go obejrzy tak dla mojego spokoju, po za tym dopytam co i jak z wprowadzaniem nowości, puki co to jemy te po 4 m-cu od tygodnia i jest fajnie, coraz ładniej otwiera buźke i ma już swoje ulubione posiłki marchewke z jabłuszkiem na słodko z hippa. Ja puki co będę kupowała słoiczki, poczekam do lata, żeby były świerze warzywka i owoce, bo te sklepowe to zupełnie niepewne są..

blumek, możesz podać linka do tych siatek centylowych?? Sprawdziłabym jak Jaś się prezentuje..

My dzisiaj zaliczyliśmy fryzjera, ja w sumie nie wiele ze sobą robiłam, podciełam sobie grzywke i troche z tyłu, a reszte zostwiłam niech rosną no i umówiłam się na 17 kwietnia na strzyżenie, farbe i próbe ślubnej fryzurki, Fryzjerka mówiła,że coś się pomyśli, więc ja się tego trzymam:-))

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

11 mar 2009, 18:33

blumek, jak mozesz to mojego sprawdz :-)

#ania#, my mamy swoje warzywa, marchewki, ziemniaki, seler itd zostały jeszcze od lata i sa tak przechowywane, zeby nie pogniły. Wiec wiem na czym robione :-)

blumek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 816
Rejestracja: 09 cze 2008, 18:52

11 mar 2009, 21:37

http://siatkicentylowe.pl/

tam po prawej wpiszcie dane i wszystko samo wam wyskoczy :)
kiss

Awatar użytkownika
Anetka29
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 14 sie 2008, 19:07

11 mar 2009, 21:42

wiola85, :ico_brawa_01: dla Filipka że rośnie i jest zdrowiutki
my mamy swoje warzywa, marchewki, ziemniaki, seler itd zostały jeszcze od lata
ja też mam takie zapasy i chyba w sobotę zrobie małej pierwszą zupkę :-D
tylko nie wiem czy potem dac mu tylko wywar czy te wazywa tez pogniesc i dac
zmiksuj wszystko i daj - w tych warzywach jest najwięcej witamin

Sara już śpi dzisiaj zrobiłam jej gęstą kaszkę aż 10 miarek na 180 mleczka i wszystko wciągnęła, troche łyżeczką a reszte przez butelke z większą dziurką. Nie wiem czy to dobrze ale wyczytałam że jak dziecko skończy 4 miesiące to już taką kaszkę gęstą powinno raz dziennie jeść

zmykam bo córcia się obudziła

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość