karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

08 sie 2011, 12:38

ramonka, ja to widziałam dziecie 5 letnie ze smokiem :ico_haha_01: ,moja to juz po roku sama smoka odrzuciła ,piers była długo ale jak skonczyła 2 i pół roku to nie podałam i tyle.
Co do pieluch masz racje,jesli sie nie sciągnie to dziecie samo z siebie bedzie w nią robić.
U nas to był straszny problem,ja sciągałam pieluche,mała sie denerwowała,popuszczała ,potem płacz ,lament ,strasznie było ale sie udało ,i jestem z niej dumna :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

08 sie 2011, 14:13

U nas to był straszny problem,ja sciągałam pieluche,mała sie denerwowała,popuszczała ,potem płacz ,lament ,strasznie było
u nas było identycznie
jak zaczynała sikac to wpadałą w histerie :ico_olaboga: tak strasznie płakała ze juz myslalam ze cos ja boli
mam podejrzenie ze dziecko prawie 2 lata nie wiedziało ze sika po prostu :-D

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

08 sie 2011, 15:50

u nas też, niby wiedziała co jest co, że siku, że się wylewa, wode spuszcza, ręce myje,a itak wolała na dywan, a dziś pielucha na wyjście i po powrocie (dziś np 3h) dziecko ma suchą pieluchę i od progu woła siusiu i się rozbiera, nie chce nigdzie indziej jak nie nakładka ub nocnik. Gorzej z kupka bo nie woła jeszcze, ale już na pieluchę nie czeka i w majty robi, więc mam nadzieję, że niebawem i to się uda:) Tyle, że u mojej nie widać kiedy kupke robi

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

08 sie 2011, 17:21

moja wiedziała że sie osikała i dlatego ta histeria była :ico_noniewiem:

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

09 sie 2011, 11:20

Tyle, że u mojej nie widać kiedy kupke robi
u nas tez przez jakis czas kupa byla w majtki, i niekiedy wywalalam bo myć sie brzydziłam :ico_wstydzioch: ale po pewnym czasie zalapala, najpierw pokazywala na brzuch ze boli tzn ze zaraz cos bedzie a teraz krzyczy i na kupę i na siku i na picie sisi, wiec trzeba sie domyślać co chce :-D
jak zaczynała sikac to wpadałą w histerie :ico_olaboga:
u nas to samo było, i teraz w niedziele na podwórku się zlała :ico_olaboga: nie wiem co jej odbiło bo bardzo dawno nie robiła w majtki i tak strasznie ryczała, nawet kroka nie zrobiła z płaczem do domu musiałam ja zanieść, ubaw był niezły

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

09 sie 2011, 12:13

no i ja liczę że zaczai, że do nocnika czy na nakładkę się robi, wczoraj się zdażyło, ale chyba przez przypadek, ale jak zaczęła krzyczeć że kupa jest hahaha, no ale później w majciochy zrobiła i nie ukrywam, że też czasem majteczki idą do śmieci bo aż mi bleee jak mam prać takie rozmazane bleeee

NICOLA_1985

09 sie 2011, 22:23

hej
u nas było to tak , że Karolina od 14 miesiąca nie miała smoczka ani butelki jak tylko załapała picie ze słomki to butelkę wyrzuciłam do śmietnika a smoczka schowałam (w razie czego... :ico_wstydzioch: :ico_oczko: ) ale udało się za pierwszym razem , troche pomarudziła przy usypianiu ale później było już ok, odpampersowiona całkowicie została jak miała 2 lata i 7/8 miesięcy pare dni przed moim pójściem do szpitala w celu urodzenia jej braciszka :ico_oczko: bałam się , że tatuś spartaczy moją ciężka pracę i młoda znowu będzie lała do pampka ale dał radę :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: zdarza jej się niestety do tej pory narobic w majty kupola... chociaż szczerze powód tego zachowania jest dla mnie nieznany... rozmawiałam z nią, pytałam się dlaczego i tłumaczyłam bo duża dziewczynka z niej już ale ona sama nie potrafi wyjanic tego zjawiska ... no cóż... pewnie jej przejdzie zresztą nie jest to zbyt często więc jakoś to można przezyc... potrafi nie robic kupy tydzień bo wstrzymuje a później nie zdąży doleciec do nocnika i wali w majtki :ico_puknij: :ico_noniewiem: tylko czemu wstrzymuje oto jest zagadka, zawsze dbam o to aby miała normalne kupy , żeby nie miała zatwardzeń a tu proszę takie jazdy czasem mamy jeszcze w tym wieku..
synek ma troche ponad rok więc już po mału biorę się i za niego, już wie , że zrobił kupe do pampka i nawet potrafi o tym zakomunikowac zanim ktoś wyczuje smrodek :ico_oczko: mówi: "fffffffyyyyyyy" , a gdy nie zrobi tylko puści śmierdziucha z pupki i go zapytam czy ma "ffffyyy"? odpowiada zgodnie z prawdą "nie" - choć zdazyło mu się czasem ściemnic ale wiedział, że ściemnia i wtedy w nogi... :ico_oczko: więc wie co to jest kupa i kiedy ją ma a kiedy nie - to jest nasz pierwszy krok w dobra stronę :ico_sorki: za niedługo przyjdzie pora na naukę kontrolowanego siusiania i zapoznawanie się z nocnikiem, zobaczymy jak nam pójdzie , będę meldowac :-)
jeśli chodzi o smoczki i butelki to młody takowych nie używał obecnie pije z kubka niekapka, a i moje dzieci lubią wodę niegazowaną jak i inne napoje , woda niegazowana u nas jest do picia na porządku dziennym wiec dzieci są przyzwyczajone
a co do 5-cio latków z pampersem , smoczkiem pijących z butelki i jeszcze o zgrozo jeżdżących w wózku... masakra... :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij: to jest po prostu chore ...

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

10 sie 2011, 08:53

Majka zaczaiła nocniczek :ico_sorki:
w domu nie używam pampersów wcale, na dwór rzadko
ale na dworze nie zawsze chce sikać na trawę :ico_noniewiem:
kupe chyba wstrzymuje na dworze, bo jak jej załozyłam pampersa (byliśmy cały dzień u lekarza a potem u dentysty) to od razu do pampa wpadła kupa...
juz wszędzie ją biore bez pampka, tylko 3 pary majtek i getrów na zmianę nosze w torebce, ale w osrodkach zdrowia sie brzydze isć do kibla

jeszcze zasikuje majtki na spacerze, czasem woła siku a czasem nie chce zrobić na trawe
ale jeszcze wczesnie, powoli załapie że na trawe wszędzie mozna sikać, nie tylko pod blokiem na placu zabaw

ale najważniejsze ze załapała kupkę w domu robi na nocnik :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: wczoraj siedziała 15 minut az wycisneła wielka kupę :ico_brawa_01:
nie chciała wstać z nocnika :ico_haha_01:

dziś z rana to samo :ico_brawa_01: zawołała kupe i usiadła na nocnik, siedziała tak długo aż zrobiła :ico_brawa_01:

dziś chyba odważe sie na te podkłady :ico_sorki: moze najpierw na drzemkę spróbuję
bo po nocy-co rano jednak jest pampers mokry :ico_noniewiem:
nie wiem czy nie za wcześnie na noc bez pampka

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

10 sie 2011, 08:57

ale najważniejsze ze załapała kupkę w domu robi na nocnik wczoraj siedziała 15 minut az wycisneła wielka kupę
superowo - jak już to zaczaiła to już sukces pełną parą macie, a noc bez pampa czemu nie, a obudź ją raz drugi niech wie, e może w nocy wstać, moja po tygodniu w łóżku bez pampa i 2 razy zdażyła się wpada, ale i starszym się daża a co dopiero maluchowi co się uczy

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

10 sie 2011, 09:03

bo po nocy-co rano jednak jest pampers mokry :ico_noniewiem:
a moja wola juz w nocy :ico_sorki: wiec chyba zdejme pampersa tylko jakie podklady kupujecie?? jakies duże na cale łóżko czy jakies mniejsze, sama nie wiem bo nie chce aby szelesciło jej pod tyłkiem bo może sie budzic

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość