Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

14 lis 2010, 21:52

laski moja zjada dwa razy w nocy i jak chce ją oszukać to drze się jak opętana!!!!!!!
przestanie jeść kolo 18 ur.

moja rano je kaszke ale nie więcej niz 100ml potem ok 12-13 cały słoik
potem o 16-17 mleko ale maks 120ml i potem na noc 170 ml z kaszką albo kleikiem
no i dwa razy w nocy ok 23-24 i 3-4-5 zależy

no i co mam zrobić jak ona w dzien za chiny ludowe nie chce jesć więcej

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

14 lis 2010, 22:53

no i co mam zrobić jak ona w dzien za chiny ludowe nie chce jesć więcej
nic nie zrobisz :ico_noniewiem: A próowałaś BLW?U nas czasami pomaga jak nie chce jeść.Wykładam mu ugotowane warzywka,ryz i zje ile chce :-)
hormiga :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2010-11-14, 21:57 ]
U nas to wygląda tak,że w nocy mleko (juz po północy,1.00 albo nawet dopiero o 4.00_,potem rano mleko (ok.200ml) albo kleik na mleku z ok.100ml mleka,ale taki gesty lubi.Potem deserek z kleikiem.Mleko ok.150ml,jakiś obiadek i na noc albo samo mleko ok.200-240ml lub kleik z 100ml mleka i potem dodatkowo ok.150-180ml mleka.
Filip wstaje od jakiegoś czasu.Szaleniac mały,a taczkuje juz tak calkiem szybko.

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

15 lis 2010, 10:00

Witam:)

No i posłuchałam Zborry i wypróbowałam z ta wodą.Pierwsza pobudka przed 24, podałam wodę zamiast mleka i wypiła 120 ml (tyle co zwykle mleka piła). Już myślałam że udało mi się ją oszukać a tu za pół godziny kolejna pobudka i ryk nieziemski :ico_zly: Musiałam dać jej mleko bo pewnie całą noc byśmy taka przeryczaną mieli. Wypiła 120ml i spała z przerwami na siadanie do 6. Później znów mleko i już koniec spanie :ico_olaboga:
W ogóle menda mała zauważyła że przecież w łóżeczku wcale nie trzeba leżeć! Siada i ryczy jak szalona aż ktoś do niej nie wstanie i nie położy jej ponownie.

jagodka24, rzeczywiście w ciągu dnia Ci mało jada. Widocznie nocne jedzonko smakuje lepiej :ico_oczko:

karmelka, Filip wypija Ci po 200ml??? Super! Może jak moja wypiłaby tyle na noc to też pospałaby dłużej :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

15 lis 2010, 13:10

zborra, u mnie jest ten minus, że ja nie mam wagi w domu i ew mogę siebie wzrokowo oceniac. ale planuję jutro podjechac do babci mojej, a tam jest waga i mniej więcej będę wiedziała ile mam obecnie. wydaje mi sie, że startowałam z wagą gdzies między 76/74kg.
za dwa tygodnie do pracy wracam, więc i więcej ruchu będę miec i wagę w pracy tez mam, więc bedzie większa kontrola.
Wiem, że w pasie mam 78cm, a przed dieta mialam ok 82cm. więc jakieś postępy są.

ja to chyba w tej drugiej fazie polecę 1/1. bo brakuje mi warzyw.
a jakieś owoce jesz, czy żadnych?

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

15 lis 2010, 21:31

karmelka, Filip wypija Ci po 200ml??? Super! Może jak moja wypiłaby tyle na noc to też pospałaby dłużej
on potrafi wypić nawet 240ml jak ma dobry dzień :-) Na nocki już nie narzekam,bo jedna pobudka na jedzenia to super.Dziś w nocy dostał 230ml i mu mało było,ale zatkałam go smokiem i od 1.30 pospał mi jeszcze do 6.30 bez pobudki na papu :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

15 lis 2010, 21:41

hejka
jak czytam o tym jedzeniu to moja zdecydowanie więcej mleka pije, ale skoro lubi to niech sobie pije :ico_oczko:
dieta super dzisiaj 6 dzień na uderzeniowej mam żółty ser (sama zrobiłam) Jaś się nim zajada i dobrze, bo jest zdrowszy niż ten normalny i chudszy :ico_oczko:
Lenka zaczęła wstawać ale kurde wszędzie gdzie się da muszę za nią ciągle łazić :-D Qanchita, cudne zdjęcie i opis :ico_brawa_01:
karmelka, co to jest BLW????

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

15 lis 2010, 21:51

karmelka, co to jest BLW????
Ja się wtrynię :ico_oczko: Dajesz dziecku poporjowane jedzonko żeby samo sobie do buźki wkładało. To na pewno uczy samodzielności!
Hehe... ja tego próbowałam ale jedzenie fruwało wszędzie :ico_szoking:
Jak nałoże coś małej na talerzyk to ona to bardziej jak zabawki traktuje niż jedzonko.
Qanchita, cudne zdjęcie i opis
Dziękuję :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

15 lis 2010, 22:51

no moja nie ma jeszcze ani jednego zęba więc ciężko jej cokolwiek dac poporcjonowanego

no i wychodzimy powoli z choroby
gardełko podobno jeszcze czerwone ale lepiej

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

16 lis 2010, 10:41

hej!
jagodka24, no to super, że już wraca do zdrowia...
tak...jak w dzień kulawo z jedzeniem, to w nocy nie możesz jej nie dać...zgadzam się i tak samo bym robiła
Qanchita, wiesz co, Tom robił idealnie...darł się po tej wodzie/herbatce, że nie miałam siły słuchać i też dawałam mleko...ale się zawzięłam i któryś raz z kolei zadziałało....tylko że ja nie chodzę do pracy i wisi mnie czy raz się wyśpię bardziej, czy mniej...
ja nie podawałam jeszcze nic do samodzielnego jedzenia...no chrupki i biszkopty owszem, ale nic poza tym...boję się trochę, że się zakrztusi :ico_noniewiem:
karmelka, tyle wypija? szok....i dość często jak w nocy 2razy takie ilości pochłania.....hehee, niezły ma spust
tibby, czyli waga spada, a to najważniejsze!
u mnie 1/1 szło ok, ale waga stała w miejscu, dopiero po 2dniach samych protein pokazało 600g mniej...dziś mam 4dzień samych protein, od jutra 5dni z warzywami....
ale daję radę teraz lekko, codziennie robię sobie placuszki otrębowe, smaruję jogurtem i kładę wędzonego łososia..na obiad wątróbka, filet z kury albo klopsiki....a na kolację twarożek....albo naleśnik z serkiem....albo rybka wędzona...jest spoko
riterka, fajnie jest co? wstaje.....zaraz zacznie obchodzić....i oczy dodatkowe by się przydały!
mówisz, że ser ok? muszę zrobić...
dziś mam apetyt na muffinki....

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

16 lis 2010, 20:30

http://babyledweaning.pl/ można poczytać o BLW :-)
no moja nie ma jeszcze ani jednego zęba więc ciężko jej cokolwiek dac poporcjonowanego
mój nie używa tych swoich 2 króliczych zębów do jedzenia,na dodatek one jeszcze małe są.Bierze jedzonko do buźki i językiem o podniebienie rozgniata.Widok booooski ;) Jeśli chodzi o zakrztuszenia to mój nawet jak pije wodę potrafi sie zakrztusić,a przy samodzielnym jedzeniu bardzo rzadko mu sie zdarza.Trzeba wiedzieć co robić jak sie krzrusi i nie daje rady sam poprzez kaszel usunąć tego co mu wpadło.Też sie bałam na początku,ale jest ok i przynajmniej papek nie jemy :ico_brawa_01: Ze starszym miałam straszny problem i mam nadzieję,że teraz tego unikniemy
.
Hehe... ja tego próbowałam ale jedzenie fruwało wszędzie
Jak nałoże coś małej na talerzyk to ona to bardziej jak zabawki traktuje niż jedzonko
u nas jest podobnie,ale co tam!!!Sprzątam,przebieram i jest ok :ico_oczko: A po takim jedzeniu syf jest niezły :ico_szoking:
no i wychodzimy powoli z choroby :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
gardełko podobno jeszcze czerwone ale lepiej

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość