mira
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 09 mar 2009, 10:34

30 maja 2011, 14:12

mi się zawsze wydawało, że to kwestia odpowiedniego pieca, dlatego dałam sobie spokój.
Właśnie, cóż za wspaniała wymówka. Aż ją sobie zapiszę ;). Teraz wiem, że to przez piec, a nie moje zdolności kulinarne, czy też ich brak.[/quote]

Oczywiście, że tak! I warto o tym pamiętać:) Przecież nie można się zadręczać drobnymi potknięciami w materii kulinarnej;) <To się chyba nazywa kulinarna redukcja dysonansu poznawczego;) >

Oraz, zdajesz sobie sprawę do czego prowadzą takie paranoje?! No wiesz, trzeba zdobyć ziarno, co do którego masz pewność, że jest sterylne, posiać, zebrać, zemleć w sprawdzonym młynie (a najlepiej własnoręcznie) itd., i tak ze wszystkim;)

Lanii
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2011, 15:08

30 maja 2011, 16:01

Oraz, zdajesz sobie sprawę do czego prowadzą takie paranoje?! No wiesz, trzeba zdobyć ziarno, co do którego masz pewność, że jest sterylne, posiać, zebrać, zemleć w sprawdzonym młynie (a najlepiej własnoręcznie) itd., i tak ze wszystkim;)
Wiem, wiem, usilne to zwalczam, ale to nie znaczy, że umiem całkowicie o tym nie myśleć. P

Jednak perspektywa założenia neohipisowskiej komuny i jedzenia tylko tego, co ta komuna sama wyprodukuje, jakoś do mnie nie przemawia. To znacznie większy wysiłek niż wycieczka do sklepu po coś gotowego do zagrzania :D.

fejara
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 11 maja 2011, 19:05

06 cze 2011, 00:27

Jednak perspektywa założenia neohipisowskiej komuny i jedzenia tylko tego, co ta komuna sama wyprodukuje, jakoś do mnie nie przemawia. To znacznie większy wysiłek niż wycieczka do sklepu po coś gotowego do zagrzania :D.
Oooo, a mnie się ten pomysł baaardzo podoba :ico_haha_02: . Komuna- brzmi ładnie. Ładniej niż sekta ;). Rozmarzyłam się-to piękna wizja... Niestety, w realu zostają nam sklepy ;)

mira
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 09 mar 2009, 10:34

06 cze 2011, 14:37

Nie poddawaj się tak łatwo - zawsze możesz sobie założyć taką grupkę;) Pomyśl jakby to było pięknie: Ty - guru i te wszystkie zbłąkane duszyczki wokół, wpatrzone w Ciebie i spijające słowa z Twoich ust;)

Lanii
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2011, 15:08

07 cze 2011, 14:58

Pomyśl jakby to było pięknie: Ty - guru i te wszystkie zbłąkane duszyczki wokół, wpatrzone w Ciebie i spijające słowa z Twoich ust;)
To temat kulinarny i po przeczytaniu tego jakoś nie wiadomo dlaczego przyszedł mi do głowy obraz Roberta Makłowicza w trakcie jednego z jego programów. Ale przyznam się, że chociaż oglądało się je fajnie, to nigdy nie ugotowałam nic na podstawie jego przepisów :D.

mira
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 09 mar 2009, 10:34

07 cze 2011, 18:08

Bo jego ogląda się dla tych pereł, które mu się z ust wysypują ku uciesze gawiedzi, np.

"(...) zamówiłem zatem „Sznycel domowy” (13,50). Mógł być domowy, lecz dlaczego nie dodano, że w tym domu straszy?"

"Galaretka stoi twardo jak nasi pod Kirholmem."

"Jeśli to danie już koniecznie musi nosić nazwisko jakiegoś Anglika, to stosowniejszy byłby Nelson, a ściśle jego drewniana noga."

fejara
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 11 maja 2011, 19:05

12 cze 2011, 22:35

Nie poddawaj się tak łatwo - zawsze możesz sobie założyć taką grupkę;) Pomyśl jakby to było pięknie: Ty - guru i te wszystkie zbłąkane duszyczki wokół, wpatrzone w Ciebie i spijające słowa z Twoich ust;)
Oj, cóż za urokliwa wizja... Wladza mnie strasznie kręci... :ico_noniewiem:

Lanii
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2011, 15:08

12 cze 2011, 23:17

Ciekawe jakie perełki by się pojawiły, jakby mówił o gotowych daniach. I czy jakieś by pochwalił :D.

mira
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 09 mar 2009, 10:34

13 cze 2011, 15:21

zamiast czekać na Makłowicza, może rozpiszemy konkurs?:)

Lanii
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2011, 15:08

15 cze 2011, 00:26

Nie wiem, czy to taki dobry pomysł. Wprawdzie dania gotowe są w porządku, ale jedzenie wszystkich rodzajów w krótkim czasie chyba jednak może zaszkodzić ;).

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość