boranna
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:10

14 mar 2007, 12:50

Dieta u nas bardzo rygorystyczna. Wojtek w zasadzie je tylko mleko, kleik ryzowy i zupki, ktore sama mu gotuję. Martwi mnie to, ze bardzo słabo przybiera na wadze, wlasciwie "stanął w miejscu", jest chudy i już wyszedł poza siatkę centylową :ico_placzek: Więc chciałabym mu dawać coś treściwego, ale cały czas ma problemy skórne. Zwalczam je Elocomem, znika wszysko pięknie, ale za tydzień znów jest problem, a nie chcę nadużywać sterydów...

Obrazek

Awatar użytkownika
marboro
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 567
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:52

14 mar 2007, 13:20

Ja bardzo się boją i bałam sterydów i używałam ich tylko wtedy gdy skóra stwarzała zagrożenie ropne lub jak już Dawidek nie mógł zginać nózek... :(
A i tak ma przebarwienia na skórce...
Uważajcie, proszę i jeśli steryd to w najgorszym przypadku i nie na buzi...

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

14 mar 2007, 16:16

J ateż czasami smarowałam elocomem ale dosłownie tylko 2 razy i go odstawiałam. Naszczęście praktycznie po tych dwóch razach wszystko ładnie schodziło.
Bardzo ważne jest dbanie o skórę dziecka. Tzn codzienne natłuszczanie. My teraz używamy maści cholesterolowej i jestem z niej bardzo zadowolona

boranna
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:10

14 mar 2007, 19:53

Ja też zauwazyłam, że wystarczy raz posmarować Elocomem takie wypryski i na drugi dzień nie ma sladu! Także w granicach rozsądku mozna myślę stosować. Oczywiście nie za często i nie na buźce...
Mamy też do pielęgnacji super maść robioną apteczną z Hascobazą i vit. A.

Obrazek

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

15 mar 2007, 22:43

Sylwia.O. pisze:Eve.ok AZS najcześciej obiawa się w postaci szorstkich czerwonych plam na skórze. Podobnymi do liszaja.


Moja Mała ma taką szorstką skórę czasami, ale jak potraktuję ją maścią z wit. A to jest lepiej...Mam tylko pytanie - czy te plamy lub krostki długo się utrzymują? Bo u Jagody jest tak, ze np. z rana ma krostki a po 3 godzinach już śladu po nich nie ma.
A na diecie jestem od 2 tygodni, choc nie widzę, żeby miała ona wpływ na kondycję skóry Małej...

Awatar użytkownika
Lady
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1697
Rejestracja: 06 mar 2007, 14:05

16 mar 2007, 10:23

eve.ok, to fakt ze takie zmiany troszke bledna w ciagu dnia , ale nie wystawiaj takiej chorej skorki na bezposrednie dzialanie slonca , bo wtedy te zmiany moga sie zaostrzyc , a jerzeli mowisz ze jestes na diecie i nie widzisz efektow , to moze inne zeczy na nia tak wplywaja to moze byc nawe proszek w jakim pierzesz jej rzecz , bodz moze zastosuj wiecej plukan , ja tak robilam u mojego synka , ze plukalam kilkakrotnie i pomagalo. :ico_oczko:

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

17 mar 2007, 11:20

a my musimy mieć ścisłą diete u żuzi i nawet po jednymplasterku sera ma wysypkę,czasem katar no i idzie na oskrzela,bo jest astmatyczką.Bez elocomu nie dali byśmy rady,nie ma żadnych plam i blizn,zawsze jak ją wysypie tak,że się drapie nieżadko do krwi to ją smaruję i na drugi dzień jest ok.A rodzina jest okropna z tymi łakociami,ja mówię,że to przez nich będzie cierpiała bo jeśli jej coś dam to choroba się pogłębi a jeśli zabiorę to płacze jak nie wiem,tak czy inaczej jej szkodzą i niech siebie za to winią a nie mnie,że jej zabieram bo ja to dla jej zdrowia robię.

[ Dodano: 2007-03-17 ]
eve.ok, czasem skutki diety widać po długim czasie.Doradzę ci jeszcze kąpiel w roztworze kali,odkaża,łagodzi i goi ale po niej koniecznie nasmaruj ciało nawet tą maścią z wit E

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

18 mar 2007, 00:40

Eve.ok faktycznie takie zmiant w postaci szorstkich czerwonych plam maja to do siebie że raz sa blade a raz są zaczerwienione. Najcześciej są czerwone wtedy gdy skóra dziecka jest rozgrzana np po kapieli. Samruj małą maścia z witaminą A bo jest dobra.
CZasami musi upłynąć trochę czasu zanim organizm oczyści się z alergenu i skóra stanie się ładna. Jeżeli natomiast dalej bedą te plamy mimo diety to musisz się przyjrzeć innym rzeczą (proszek do prania, płyn do kąpieli, mydło itp)

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

18 mar 2007, 11:11

Byliśmy u pediatry w pt. i potwierdziła, że to najprawdopodobniej AZS... :ico_placzek: Dla mnie to jeszcze magia zupełna i jak śledzę w sieci informację o tym, to przerazenie coraz większe mnie ogarnia... :ico_szoking:
Najgrosze jest to, że nie mam pojęcia jak alergen ustalić. Ciuszki tylko w jelpie piorę, na programie z super płukaniem(od zawsze tak robiłam), jestem na diece hypoalergicznej (choć jem pieczywo - moze powinnam zrezygnowac...?), staram się by w jej pokoju kurzu nie było (codziennie sprzątam)... a plamki nadal są.
Co do kalii - pediatra juz nie kazała mi w niej kąpać, ale przejśc na Oilatum, wiec tak zrobiłam.
cały czas jednak zastanawiam się czyto nie ŁZS bo krostki pojawiły się dopiero w kilka dni po ciemieniusze...
No nic - trzeba z tym jakoś walczyć...

Awatar użytkownika
Lady
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1697
Rejestracja: 06 mar 2007, 14:05

18 mar 2007, 13:14

eve.ok, wiesz to takie dlugotrfale jest , mi pani doktor kazala zaprowadzc zeszyt i wpisywac w niego co jadlam ja , potem moje dziecko jak juz starsze bylo i jak zaostrzaly sie zmiany to wtedy w zeszyt i mozna bylo eleminowac tylko z tych prodoktow ktore zjadalismy danego dnia . powodzenia :-)

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości