dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

10 cze 2007, 17:19

bozenka74 pisze:Bo mnie to rozwala psychicznie jak się drze w nieboglosy
oj ja tez tak mialam i nadal mam :ico_olaboga: ale jak juz nie daje rady to na chwilke wychodze z pokoju pooddycham i wracam.konsekwencja najwazniejsza.jak sie podniesie to klasc,przytulic,poglaskac i klasc.i tak wkolko az do skutku.najwyzej na chwile wyjasc i przytulic ale zaraz spowrotem!w koncu zrozumie :-)

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

10 cze 2007, 21:37

Wzięłam sobie Wasze rady do serca i muszę się pochwalić. Jestem dumna jak paw> Moje dziecko dzis pokazało copotrafi i jak chce to jest kochaniutkim, grzecznym chłopczykiem. Zasnął w niecałą godzinkę i to bez żadnej awantury. Ale zacznę od początku. Po kąpieli zawsze dziecko dostawało mleko i starałam się go uśpić, ale z tym to bywało różnie. Dziś przed podaniem butelki ubrałam synka w śpiworek i połozyłam do łóżeczka, mleko dostał w łózeczku tak jak rano. Troszkę się buntował po odstawieniu butelki i chciał sobie jeszcze poszaleć, ale ja konsekwentnie kładłam go, doszło nawet juz do tego, że jak wstawałam, żeby go położyc to sam się kładł i dumny z seibie się cieszył, że to on się położył a nie ja jego. Kilka razy go wyjęłam i przytulałam, mówiłam, że go bardzo kocha i że już jest ciemno wszystkie dzieci już spią i takie tam inne ciekawostki. Słuchał uważnie i tak jakby wszystko rozumiał. Po około 40 minutach zobaczył butelkę z niedopitym mleczkiem i wyciagnął po nią rączkę więc ja poleciałam zrobić kolejną porcję (tym razem odpowiednio mniejszą), wypił wszystko i przewrócił się na boczek, poprzewracał się jeszcze jakieś 15 minut i w końcu zasnął z nogami na poduszce. Aha i cały czas leciała jego ulubiona płyta z bajeczkami. Tak się zakończyła nasza pierwsza lekcja. Mam nadzieję, że jutro będzie podobnie i nie gorzej.
Jak radzicie, dzienne drzemki też tak uczyć od razu czy na razie tylko na noc a dzienne później? Bo się nad tym zastanawiałam, że skoro mu to tak ładnie poszło to iść za ciosem i kuć żelazo póki gorące. Ale martwię się, zeby nie poczuł się tak od razu odrzucony. Tak jak było z odstawieniem od piersi. Raz a konkretnie.

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

10 cze 2007, 22:18

bozenka74, no to ogromniaste brawa dla Antolka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Mimo wszytsko pięknie zasnął.
Ja bym dalej próbowała i w dzień też...ale oprócz tego duzo Go przytulaj, żeby nie poczuł że Go odtrącasz....na przykład po obudzeniu zróbcie sobie takie kilkanaście minut pieszczot , wariacji i przytulasków, jeśli oczywiście czas Cina to pozwoli... :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

10 cze 2007, 22:26

Maggie, zawsze rano jaksię obudzi to bierzemy go do naszego łózka i wtedy mamy czas na przewalanie się i pieszczoty więc tu niewiele się zmieni, a jak się budzi po dziennej drzemce to też jeszcze jakis czas na mnie wisi :-D
ale teraz szczegolnie wezmę sobie to do serca, dzieki

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

10 cze 2007, 22:30

Trzymamy kciuki za Antolka...
oj, kiedy ja się odważę na ten krok :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

10 cze 2007, 22:37

Maggie, prędzej czy później będzie trzeba, u mnie wyszlo że później nie znaczy gorzej - oby tak dalej

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

11 cze 2007, 12:59

bozenka74, od razu idz za ciosem! niech kojarzy ze jak spanie to lozeczko.zasady musza byc.i tylko w wyjatkowych sytuacjach zmieniaj te zasady.powodzenia!!!

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

11 cze 2007, 14:01

drugie usypianko było troszke trudniejsze bo dzienna drzemka. Zasypianie trwało znów niecałą godzinkę ale za to jaki efekt śpi juz ponad 2godz 40 min, ciekawe kiedy się obudzi

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

11 cze 2007, 18:20

bozenka74, :ico_brawa_01: i tak dalej! dasz rade-badz po prostu konsekwentna :-D

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

11 cze 2007, 20:23

jestem w szoku
totalnym dzis moje dziecko samo!!! usnęło w ciagu 10 minut. Był wymęczony bo biegał prawie 2 godzinki na podwórku i nie spał po południu bo jak zasnął po 11 to spał 3 godziny i odpuściłam mu drzemkę popołudniową. Chyba przedziemy na ten system juz na stałe, wtedy jest bardziej spiacy i szybciej zasypia.
Jestem bardzo, bardzo dumna.

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości