askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

16 sty 2011, 21:26

narkoza wcale nie taka straszna ;) po prostu spi sie i tyle...ja mialam kilka razy w zyciu narkoze i bylo sympatycznie ;)
ale faktycznie cc robi sie zwykle z innym znieczuleniem...tylko w naglych przypadkach narkoza...

Agateczka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 294
Rejestracja: 16 sty 2011, 14:12

16 sty 2011, 21:33

a czemu to pod narkozą????Agateczka, coś z ciążą nie tak? ja miałam raz narkozę przy operacji wycinania polipa z zatoki szczękowej no i z dobę dochodziłam do siebie po narkozie, nie opisuję więcej by cię jeszcze nie przestraszyć.
bo ja jestem wczesniakiem dlatego mialam astme i mogla bym sie przy wysilku dusic

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

16 sty 2011, 21:35

ale to od razu narkoza? zewnatrzoponowe tez nie wymaga od ciebie wysilku.

Agateczka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 294
Rejestracja: 16 sty 2011, 14:12

16 sty 2011, 21:41

ale to od razu narkoza? zewnatrzoponowe tez nie wymaga od ciebie wysilku.
ale sie boje tego znieczulenia ;((((( ogolnie boje sie bolu przy miesiaczkach mialam wlewy
Ostatnio zmieniony 17 sty 2011, 11:47 przez Agateczka, łącznie zmieniany 2 razy.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

16 sty 2011, 22:33

ale wewnątrz oponowe nie ma co się bać nic nie będziesz czuła a narkoza jednak nie jest ani dobra dla ciebie ani dla dziecka, jak masz wybór to nie zgadzaj się na narkoze, a porodu i bólu każda z nas się boi zwłaszcza jak to pierwsze dzieciątko, ja się tak bałam myślałam o różnych rzeczach i sobie wywołałam a jednak dałam rade i dziś się nie boję:)

Agateczka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 294
Rejestracja: 16 sty 2011, 14:12

17 sty 2011, 11:48

ale wewnątrz oponowe nie ma co się bać nic nie będziesz czuła a narkoza jednak nie jest ani dobra dla ciebie ani dla dziecka, jak masz wybór to nie zgadzaj się na narkoze, a porodu i bólu każda z nas się boi zwłaszcza jak to pierwsze dzieciątko, ja się tak bałam myślałam o różnych rzeczach i sobie wywołałam a jednak dałam rade i dziś się nie boję:)
ja sie boje bólu strasznie nawet jak sie igła ukuje to panika;/ ehh dlatego wole pod narkoza po za tym lekarz powiedzial ze moge dostac ataku dusznosci po za tym oczko mi przy wysilku leci ;(

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

24 sty 2011, 17:06

po jakim czasie po cc mozna zaczac cwiczyc jakies lekkie cwiczenia? A po jakim czasie mozna zaczac trenowac brzuch? Co ze spacerkami z Dzidzią? Jak szybko byłyście w stanie wyjsc na powiedzmy godzinny spacer z wozeczkiem?

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

24 sty 2011, 20:29

ja panicznie boję się CC :ico_sorki: mam wadę wzroku i nie wiem czy ona nie będzie wskazaniem do CC, mam nadzieję, że nie :ico_sorki: musze iść do okulisty zapytać o to, a narkoza to już zupełnie u mnie odpada, bo bardzo źle ją znoszę, a po ostatniej anestezjolog nie mógł mnie wybudzić :ico_szoking:

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

24 sty 2011, 20:56

Hej!
Ja miałam już cc i czeka mnie kolejna.
A powodem było rozwarstwienie siatkówki, teraz jestem po zabiegu na to oczko, więc będzie... powtórka z rozrywki.
markotka, nie martw się na zapas :-) Sama wada wzroku nie jest bezwzględnym wskazaniem do cc, może Cię ominie.
Ja mam minus 6 i też wybrałam się do okulisty spytać o poród, a on wtedy znalazł tą siatkówkę :ico_noniewiem: no w sumie szczęście w nieszczęściu, dobrze,że się dowiedziałam.
Co tam jeszcze... mnie robili lewatywę, potem jakaś kroplówa i na stół, znieczulenie. Chcieli mi zabrać okulary, ale nie pozwoliłam i sobie podglądałam w lampie :ico_haha_01: Widoki niezapomniane :ico_haha_01:
U nas wstaje się dokładnie dobę po cc. Ja miałam z tym mega problem i przy pierwszej próbie prawie zemdlałam.
Mnie bolało bardzo, ale nie odmawiają przeciwbólowych. Bolało bardzo, ale też szybko przeszło, później to już malutki ból. Spoko można iść na spacerek, no tylko problem może być jak trzeba samej wózek ze schodów np. znieść.

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

25 sty 2011, 10:11

markotka sama wada wzroku nie jest wskazaniem do cesarki,chyba, że to coś skomplikowanego. Ja mam krótkowzroczność i mogłam rodzić naturalnie. Chociaż za pierwszym razem i tak miałąm cesarkę po kilu godzinach porodu z powodu zaburzeń tętna płodu. Za to teraz udało mi się urodzić naturalnie, pomimo tego, że lekarze radzili cesarkę.

Co do znieczulenia przy cc miałam to w kręgosłup i w sumie jest oino lepsze, pomimo tego, że musiałąm leżeć płasko 12 godzin, to po godzinie już miałam małego przy cycku, położne go przystawiły a potem tatuś trzymał :-D

Teraz mam porównanie i zdecydowanie polecam naturalny poród, tydzień po czuję się jakbym nie rodziła, pomimo trzech szwów.

Ale z drugiej strony nie bójcie się cesarki na zapas, trzeba tylko wstać jak tylko pozwolą. W sumie też szybko doszłam do siebie. Po trzech dobach byłam już w domu, normalnie zajmowałam się dzieckiem i domem nie mając nikogo do pomocy. Także dziewczyny głowa do góry.

A co do ćwiczeń, to mi lekarz pozwolił ćwiczyć po 6 tygodniach, ale ja przed ciążą byłam bardzo aktywna fizycznie.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 1 gość