Awatar użytkownika
sylwia78
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1112
Rejestracja: 15 sty 2010, 09:58

21 lip 2010, 19:45

Madzens na pewno mozna sprawdzic, wiec po prostu zapytaj, ciekawe jak Basia po wizycie?

bcian
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1753
Rejestracja: 19 sie 2008, 10:11

21 lip 2010, 20:10

W ostatniej ciąży miałam ktg chyba juz dwa miesiące przed porodem a teraz nic jeszcze.

basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

21 lip 2010, 21:09

ja juz po wizycie

nie jest dobrze, to znaczy z Filipkiem wszystko oki, wazy 2700 i jest juz glowa w doł z nim wszytko oki, natomiast ja mam nakaz lezenia, mam 1,5 cm rozwarcia i musze donosic jeszcze 2 tygodnie bo to bardzo wazne, w piatek mam zdrobic mocz, krew i badanie na gronkowca. i bardzo na siobie uwazac, wiedzialm ze tak bedzie, acha no i magnez mam brac zeby skurczow nie bylo.

ide sie polozyc pa

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

21 lip 2010, 21:36

Basia bedzie dobrze :-) Wytrzymasz te dwa tygodnie, tylko musisz na siebie uwazac no i na pewno mąż Ci pomoże :-) Oj cos czuje, ze najszybciej ode mnie urodzisz :-)
A Twoj Filipek duży juz jest :ico_brawa_01:

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

21 lip 2010, 21:37

hop hop

i ja po wizycie dzisiaj w szpitalu. :ico_oczko:

i przezyłam chwilę zgrozy,
bo jak mi lekarz robił ctg to nie było słychać serduszka...
myslałam ze tam zejdę, uspokajał że napewno dziecko się tak ułożyło, ale szybko zareagowali, zrobili USG :ico_sorki:
i wszystko jest OK, ale cieszę się że zrobili bo wiem ile mierzy i jaka pozycja :ico_brawa_01: no jest juz Leonek główką w dół :ico_haha_02:

Wszystko wonderful :-D

Rozmawiałam o porodzie i wiecie mam duży dylemat niewiem jaką decyzję podjąć.
Na szczeście będę miała jeszcze w 36 tygodniu wizytę w klinicę, która zajmuje się kobietami które rodzą dziecko po cesarskim cięciu...
tam będę miała rozmowę ze specjalistą w tym względzie. :ico_sorki:
Lekarz nie namawiał ale jednak troche skłaniał zeby jednak spróbowała rodzić naturalnie, pytałam o ryzyko...
powiedział że jednej kobiecie na 200 pękaja szwy przy tym porodzie naturalnym, równocześnie zapewniał że będę specjalnie dodatkowo monitorowana przy porodzie będą dodatkowi lekarze specjaliści :ico_sorki:
powiedział że powinnam pamiętac że jednak CC to kolejna operacja...
z drugiej strony...niewiem ale mam jakies takie przekonanie że i tym razem w sumie skończy się to CC bo wtedy przez ponad 18 godzin zero rozwarcia (1 cm) nic nie drgnęło, poród był wywoływany , żadnych skurczy nie miałam, tylko wody odeszły :ico_noniewiem:

Niewiem, w pierwszej chwili planowałam ze to będzie CC ale teraz mam watpliwości... :ico_noniewiem:

...ale namieszałam. :ico_haha_01:

A no i mam powiedzieć swojemu lekarzowi o tych staach depresyjnych powinnam byc w tym względzie pod Jego opieką.

Awatar użytkownika
sylwia78
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1112
Rejestracja: 15 sty 2010, 09:58

21 lip 2010, 21:40

Basiu to lez, wiem ze to nie latwe ale jak mus to mus, na pocieszenie moge ci napisac ze moja kuzynka chodzila z 2 cm rozwarciem ponad miesiac i Hania sie urodzila po terminie
jenka dziewczynki to juz zaraz, normalnie :ico_szoking:

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

21 lip 2010, 21:45

i przezyłam chwilę zgrozy,
bo jak mi lekarz robił ctg to nie było słychać serduszka...
myslałam ze tam zejdę, uspokajał że napewno dziecko się tak ułożyło, ale szybko zareagowali, zrobili USG
Ojej :ico_olaboga: Dobrze, ze skonczylo sie oki :-) A mały lubi sie chowac :-) Ja juz pisalam wczesniej, ze mialam tak dwa razy i nic nie bylo slychac, a potem usg i wszystko grało :ico_brawa_01: Ale faktycznie stracha sie tez najadlam :ico_sorki:
Teraz Madziu masz dylemat :ico_noniewiem: Moze sprobuj silami naturalnymi rodzic tak jak ci lekarz zapewnil. Najwyzej jak by co to bedzie cc. Ale na pewno wszystko dobrze sie skonczy :ico_brawa_01:
Ostatnio zmieniony 21 lip 2010, 22:17 przez madzens, łącznie zmieniany 1 raz.

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

21 lip 2010, 21:47

Trochę Was doczytam...

Awatar użytkownika
silver34
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 892
Rejestracja: 13 lip 2010, 20:29

21 lip 2010, 22:06

hej dziewczyny
dona; na szczescie mam tu mame ktora mi duzo pomaga, wiec nie jest tak zle jeszcze tylko poltorej tygodnia przymusowego lezenia a pozniej moge zaczac w miare normalnie sie poruszac :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
sylwia, dona; wy jestescie z wejherowa? lub gdzies z okolic?
magdalena; nie zamartwiaj sie za bardzo, ja tez mialam pierwsze cc, a po 19m-cach urodzilam synka naturalnie jak corke pozniej zreszta tez, najwazniejsze zebys byla pewna czego chcesz, ja osobiscie nie chce cc, chociaz moze okazac sie konieczna ale dla mnie to ostatecznosc, a ten Twoj maluszek to maly urwis, tak mame straszyc :-)
Ostatnio zmieniony 22 lip 2010, 22:31 przez silver34, łącznie zmieniany 2 razy.

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

21 lip 2010, 22:08

silver ja też witam raz jeszcze i ciesze sie że z nami klikasz :ico_brawa_01:
trzymam kciuki z całeo sercaaaa! Za Was za dzidziusia za Ciebie !!! :-)
Madziu bardzo sie ciesze ,ze mama ci pomaga, ja niestety mamy jz nie mam,na tesciowa to same wiecie ale moja kuzynka obiecala mi pomoc, wiec tez nie bede sama
Sylwuś no ja tez nie mam tego często, raz do roku, czasem dwa.
Dlatego się tak delektuję...oj kochaną mam mamcię :ico_haha_02:

Dona, ja tez nie mam nic zrobione, mamy poprac w przyszłym tygodniu ciuszki dla maluszka, chociaz tak myślę że może jutro to zrobimy bo jest cudna pogoda i szybko schnie :ico_oczko:
najlepsze bylo jak nie moglismy dziecka znalesc(sluchalismy serduszka)
to własnie u mnie dzisiaj była taka histoiria :-D

Marta ale miałaś przezycia, oby już ten ból nie łapał, dobrze że udało Ci się odpocząć :ico_sorki:


Basiu i TY uważaj na siebie i odpoczywaj jak lekarz zaleca...teraz masz opiekę męza to pójdzie łatwo, trzymam kciuki &&&

[ Dodano: 2010-07-21, 22:13 ]
silver34, madzens dzięki :ico_haha_02:
silver, to powiem Ci że mnie pocieszyłas i zaskoczylas za razem bo dotąd słyszałam tylko o takich przypadkach że po CC to tylko kolejne CC...

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość