Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

28 sie 2007, 13:17

paulina1978, ja wyprałam wszystko! Dostałam paczkę w sobote i od razu zapakowałam do prania (2 pralki!). Wyprałam też wypełnienia i zupełnie nic się nie stało, no stało się- zdecydowanie ładniej pachną :-D
U mnie mężusia nie ma przy cc i nawet nic nie widzi (podobno jest to możliwe, ale trzeba udać sie do ordynatora po zgodę), a potem tak jak u Ciebie- jest przy dzidzi jak ważą, mierzą.... Uznaliśmy,że to żadna atrakcja być przy takiej operacji i nie będziemy się starać o ta zgodę. Ja też bym nie chciała na to patrzeć... To jednak zupełnie co innego niż poród naturalny.

[ Dodano: 2007-08-28, 13:18 ]
Dzięki, Dziewczyny, za słowa wsparcia i otuchy.

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

28 sie 2007, 14:00

Hej kochane, ja juz po wizycie u psychologa. Dzis nawet mialam tlumaczke i jestem naprawe zadowolona.

Po drodze wpadlam do jednego , nowego sklepu i patrze a tu napis "Drewex-posciel dla dzieci", ale sie ucieszylam. Okazalo sie ze maja calutki asortyment Drewexa :ico_brawa_01: Nawet fajniejszy niz w hurtowni w Polsce, super poscielki, no i ubranka Kolorino, cuuudowne. Kurcze ze juz wszystko mam :ico_noniewiem: Tak bym kupila slodka bluzeczke, czy kaftaniczek, sa sliczne! I tanie dla porownania ze szwedzkimi produktami. Wiecie, az sie dumna poczulam ze to z Mojego panstwa te slicznosci, bo te szwedzkie lozeczka, ciuszki , poscielki to takie malo dzieciece sa, duzo pstrokacizny i tyle. W ogole mi sie nie podobaja. Na sto procent kupie sobie taki komplet do lozeczka, ale to poczekam jak sie dzidzi urodzi, bo one sa juz tak bardziej kolorystycznie sprecyzowane.

Justyna, podziwiam Ciebie!!! Juz niedlugo i bedziecie razem!!!
Kocurka, wspolczuje Ci... siatkowka to cholerka nie zarty. Moja babcia miala operowana, latana wlasnie siatkowke. Ale pomysl, ze nawet tfu tfu, jak sie pogorszy to wtedy zoperuja i bedziesz miala spokoj na zawsze. Uwazaj na siebie!!
Dominisiu, a paszport przez Konsulat zalatwiacie? My tez tak wlasnie myslimy, ale najpierw to tzreba dziecko w Polsce zameldowac prawda? Czy mozna to zrobic na odleglosc... Pojecia o tym nie mam :ico_olaboga: A tez tak sobie myslalam zeby na jesieni do Polski poleciec, ja plus dzieci i olac czy byly sie dowie czy nie dowie, tak teeeesknie :ico_olaboga: Tylko ja nie wiem czy mezulka bym zostawila na miesiac.... nawet nie wiem co on na to by powiedzial....

Ja wypralam wszystko bo strasznie smierdzailo, jakby octem ? tylko tam gdzie wklad do kolderki i podusi oraz ochraniacz to dalam na 600 obrotow i wszystko ladnie sie upralo. Moje lozeczko juz od tygodnia stoi sobie poscielone kolo naszego lozka w sypialni, tylko nakrylam kocykiem aby sie nie kurzylo.
Wczoraj dzwonilam do szpitala sie sptac co mam wziac a oni na to ze: dowod osobisty, karteczke z gr krwi, szczotke i paste do zebow :ico_szoking: Podobno daja wszystko dla mamy i dziecka lacznie z ubraniami, recznikami, podkladami, nawet mydlo! hehehe I tak wezme swoje. ALe ciesze sie ze nie musze pakowac wielkiej torby. Chce tylko kupic jakis frotkowy, cienki szlafroczek tak do polowy uda, widzialam takie na zamki blyskawiczne tylko nie pamietam gdzie, chyba w KappAhlu.... :ico_noniewiem:

Na 15:30 do poloznej wiec teraz chwilke odpoczne a potem znow w autobus i jazda....

Awatar użytkownika
paulina1978
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 640
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:26

28 sie 2007, 14:01

Kocura Bura a ja bym poogladala flaczki mojego meza jakby mu cos tam mieli robic he he :-D

[ Dodano: 2007-08-28, 14:05 ]
wklejam nasza liste i pozwolilam sobie zmienic moja date porodu na niej :-D

Plastelinka - 2.09 - czeka na Anie
gosiaperelka - 7.09 - czeka na Lenke
ewasiek (Ewa - 29 lat, Adamów, woj. mazowieckie) - 8.09 - czeka na Michałka
eSKa (Sylwia - 26 lat, Mikołów, woj. śląskie) - 10.09 - czeka na Aleksandra
Kicia10 (Justyna - 23 lata, Żary woj. lubuskie) - 10.09 - czeka na Kacperka
eve81 (Ewa - 26 lat, Sławków, woj. śląskie) - 11.09 - czeka na Szymonka
agnieszka01.04 (Agnieszka - 24 lata, Słupsk, woj. pomorskie) - 12.09 - czeka na Dariuszka
Ulamisiula - 13.09 (Ula 27 lat, Białystok woj.podlaskie) - czeka na Benia
Dominisia (Dominika - 20 lat, Langhus, Norwegia) - 18.09 - czeka na Jasia
Kocura Bura (Agnieszka - 27 lat, Tarnów woj. małopolskie) - 20.09 - czeka na Zuzie
Justyna_Bochnia (Justyna - 21 lat, Bochnia, woj. małopolskie) - 20.09 - czeka na Marcelinkę
paulina1978 (Paulina - 28 lat, Bielsko-Biała, woj. śląskie) - 21.09 - czeka na Maje
zielona1989 - 28.09 - czeka na Kasie
mama_zuzi (Kasia - 27 lat, Goteborg, Szwecja) - 30.09 - czeka na Nelly

ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3099
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:17

28 sie 2007, 14:30

Własnie zrobiłam sobie małą przerwe w porzadkach.
Dziewczyny ale Wy sie rozpisujecie.Nie było mnie kilka godzin a tu 3 strony nadrabiania.

Dzisiaj muszę we wszystkich szafach zrobić remament tylko nie wiem czy dam rade.Bo wczoraj planu nie wykonałam -miałam jakies gziwne skurcze.Ale sie położyłam i przeszło.Jak powiedziałam wieczorkiem Misiowi to wpadł w panike.Ale on sie robi wtedy śmieszny :ico_brawa_01:
A mam takie pytanko: kiedy się składa papiery o becikowe?I czy w jakiś sposób muszę zawiadomić pracodawce o tym że urodziłam?Czy to musi być jekis dokument czy mogę wysłsć sms-a?

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

28 sie 2007, 14:37

Ulamisiula ja ostatnio znalazłam stronke o becikowym http://www.becikowe.com/

Awatar użytkownika
eve81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3419
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:24

28 sie 2007, 15:31

dziewczynki właśnie wróciłam z zakupów padnięta, pojechałam z rodzicami do castoramy bo mama sobie wymyśliła kupno jakiś tam extra kamieni na ściane no i tak zleciało kilka godzinek...

teraz jak już zostało mi równe 14 dni do porodu to coraz intensywniej mysle kiedy urodze i jak to bedzie wyglądać jak mnie juz wezmą te skurcze. Mam nadzieje ze maluch urodzi sie albo wczesniej albo w terminie bo moja siostra specjalnie przyjeżdza z UK na jego narodziny wiec maluszek musi juz byc z nami coby ciotka sie mogla nim nacieszyć:)

chyba pójde położyc sie na troszke bo coraz bardziej sie mecze, nic w sumie nie robiłam a czuje sie taka jakas "wypruta".

Awatar użytkownika
Justyna_Bochnia
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1735
Rejestracja: 08 lip 2007, 12:41

28 sie 2007, 16:20

Oj dużo piszecie zauważyłam :] Ale już nadrobiłam zaległości :] Ja dziś czuję się naprawdę dziwnie niby nic mnie nie boli (tylko jak chodzę to w dole brzucha) ale normalnie z moją psychiką coś nie tak jestem jakaś przybita i napraqwdę już mam tego dosyć... A też naczytałam się kiedyś tyle o depresji poporodowej że hej! Mam nadzieję że mnie to nie dopadnie... w sumie to tak wyczekuję Dziecka że napewno nie bede miała czasu na zamartwianie się.

Dziewczyny jak wygląda czop sluzowy... tzn jaki może mieć na początku kolor jak schodzi...?

Awatar użytkownika
Kicia10
Papla
Papla
Posty: 771
Rejestracja: 15 mar 2007, 22:36

28 sie 2007, 16:42

Witam dziewczyny,ale się rozpisałyście,brawo :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: tylko potem trudno zapamiętać co u której,hehe.
Kocura przykro mi że tak musisz przechodzić z tym oczkiem,uważaj na siebie,ale to dobrze że wykryto to przed porodem,tylko nie rozumiem dlaczego trzeba czekać aż będzie gorzej żeby zrobić zabieg :ico_noniewiem:
Kurcze dziewczyny fajnie macie że nie musicie zabierać dużo rzeczy do szpitala!
Justyna doskonale Cie rozumiem,wiem jak to jest tęsknic za swoim facetem.My już jesteśmy razem trzy lata ale jak sie poznaliśmy to on przyjechał na wakacje do Polski bo wtedy pracował we Włoszech i byliśmy ze sobą dwa tyg. po czym on pojechał na 4 miesiące do Włoch,wrócił na święta i znów pojechał na pół roku,potem już został na stałe w Polsce żebyśmy byli razem ale niestety po pół roku dostał wezwanie do wojska więc znów rozłąka.Jak wyszedł z wojska to po pół roku pojechał do Anglii do pracy,bo akurat trafiła się okazja i dwa semestry ciąży byłam bez niego :ico_placzek: i to było okropne.Na szczęście już niema zamiaru nigdzie wyjeżdżać i myślę że tej rozłąki nam już wystarczy.Tobie też życzę żeby jak najszybciej mężuś wrócił na stałe :-D wytrzymasz :-D

[ Dodano: 2007-08-28, 16:47 ]
Justyna czop śluzowy to podobno jest taki glut,taki galaretowaty śluz i jest tego bardzo dużo i może być podbarwiony krwią świeżą albo już taka starą,brązową,mi jeszcze nigdy nie odchodził :-D :-D więc napisałam to co słyszałam.A swoją drogą to niby mam już to rozwarcie a czop mi nie odszedł,to chyba dziwne prawda?ciekawe czy on dalej tam siedzi czy już wyszedł a ja tego nie zauważyłam :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Dominisia
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1599
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:45

28 sie 2007, 16:55

eSKa bez faceta strasznie trudno wytrzymac to fakt, bo w koncu my kobiety tez mamy jakies potrzeby, dalam rade, ale juz bym nie chciala tego powtarzac...

Mamo Zuzi ciesze sie ze wizyta u psychologa sie udala, teraz czekam na relacje z wizyty u poloznej! Nie wiem jak te rozne urzedowe sprawy wygladaja w Szwecji, wiem natomiast ze tutaj mozna wystapic o miedzynarodowy akt urodzenia, umiejscawia sie go w Polsce i potem sklada sie wniosek o paszport w Ambasadzie. Na taki tymczasowy na rok oczekuje sie okolo 2 tygodnie. Nie szukalam jeszcze szczegolowych informacji, zreszta mam nadzieje ze Krzysiek sie tym zajmie, chociaz podobno przy skladaniu wniosku o paszport musza byc obecni oboje rodzice i nawet Malenstwo. Super ze udalo Ci sie znalezc posciel Drewexu, ja tutaj jeszcze nie wypatrzylam nic polskiego... Niestety :ico_placzek:

Eve ja im mniej robie tym bardziej jestem zmeczona... Chociaz wczoraj pracowalam w firmie mezulca 6 godzin, a dzisiaj juz 3. Wogole to mnie troche wkurzyl i mam zamiar byc dzisiaj niemila, a co tam!! Nie pozwole mu pomasowac mojego podworka za kare!!

[ Dodano: 2007-08-28, 16:56 ]
Kicia ja tez sie obawiam ze cos przegapie albo juz przegapilam :-D

Awatar użytkownika
Kicia10
Papla
Papla
Posty: 771
Rejestracja: 15 mar 2007, 22:36

28 sie 2007, 16:59

A dziewczynki mnie ostatnio tak niema często na tt ale to dlatego że się przeprowadzamy,bo tutaj byłoby nam trochę ciasno!Byliśmy kupić dziś sobie mebelki i myślałam że już dziś je ustawimy i będę mogła poukładać wszystko a to trzeba na nie czekać od dwóch tyg. do miesiąca :ico_placzek: :ico_placzek: gdybym wiedziała to bym wcześniej wyciągnęła Łukasza na zakupy a tak pewnie przyjdą jak już będę rozdwojona i nie będzie tyle czasu co teraz,jestem na to zła :ico_zly: Ale łóżeczko już mam rozłożone i jutro kupię komodę :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2007-08-28, 20:30 ]
Dziewczyny wy sie rozdwajacie??Nikogo niema :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Thomasbulty i 1 gość