Awatar użytkownika
karolina24
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3199
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:22

10 cze 2008, 22:39

Małgorzatka sorki ze tak ni z gruchy ni z pietruchy ale wspolczuje porodu ja jestem z marcoweczek 2007 dziewczyny mi powiedzialy co przezylas wspolczuje Ci bardzo i podziawiam jednoczesnie bo silna bardzo kobieta z Ciebie :) WIELKIE BRAWA DLA CIEBIE :)

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

10 cze 2008, 22:52

karolina24 pisze:podziawiam jednoczesnie bo silna bardzo kobieta z Ciebie :) WIELKIE BRAWA DLA CIEBIE :)


DZIĘKUJE ... A tak wogole to chciałam wam powiedzieć, że sie przemogłam i napisałam pismo do tej fundacji "Rodzic po ludzku" bo cały szpital w którym rodziłam jest oplakatowany tymi szydami :ico_olaboga: ... Czekam co odpiszą.

[ Dodano: 2008-06-10, 22:54 ]
Martusia Zapomniałam napsiać, że od wczoraj ma antybiotyk na pępuś jednak :ico_olaboga: Trudno!

Lece pod prosznic i spać, dobranoc!

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

11 cze 2008, 08:17

Malgorzatka popieram Cie stuprocentowo w Twoim dzialaniu! Bo tu juz nawet nie chodiz o wszystkie obelgi, urazy i traktowanie czlowieka jak zwierze, ale o zycie nowonarodzonego dziecka, bo to sie moglo zle skonczyc! Walcz o siebie i inne kobiety bo mozesz uratowac wiele ludzkich zyc! Przeciez to przez ta zwykla obojetnosc ze strony lekarza tyle nowonarodzonych i malych dzieci umiera i tyle doroslych juz ludzi umiera w szpitalach, jesli tylko personalowi sie nie da w lape! Takze walcz! Walcz! I podziwiam Cie jako matke, tak slicznie sobie dajesz rade, widac ze sie juz zoorganizowalas bo nawet i na nasze tt masz czas od czasu do czasu, a balysmy sie ze Ciebie tu zabraknie! Buziole!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

kobietki a mnie moj mezulski dobija do szalu, echh wczoraj juz podpisalismy kontrakt i oficjalnie za 6 dni domek jest nasz!!! ( bo ma sie 6 dni ciagle na zmiane zdania mimo podpisania kontraku ). Teoretycznie teraz domek jest nasz no ale musimy wyczekac te 6 dni. No i udalo sie nam zbic na cenie- zamiast 550.000 ( ok. 275.000 zl ) zaplacimy 512.000 ( wiec udalo nam sie zbic 19000 zl ) no i pozyczamy jeszcze raz tyle na remont, ogolem pozyczamy 640.000 zl bo trzeba jeszcze oplacic adwokatow, ubezpieczenie, i za cala sprawe jakims tam ludziom juz nawet niewiem komu, ale bank nam daje kredyt do 700.000 zl tyle ze nie musimy tych calych pieniedzy uzyc. Pewnie i tak bedziemy sie starali oszczedzac bo odsetki od 20% pozyczki sa okropne ( 11% ale to juz od banku za te 20% pozyczki ), ale reszta pozyczki ( 80%) idzie od biura czy jak to tam sie nazywa kredytowego odsetki sa na 5,5% wiec jeszcze spoko.
No ale do czego zdarzalam to ze moj mezulski mnie doprowadza do szlau bo do Polski jedzimy juz za pare dni a ten chlop sobie angle wymyslil ze u babki zostac nie chce no to sie wkurzylam bo w sumie tylko spac tam bedziemy wiec tyle przetrzyma, seksu nie bedzie i co, chyba ze babcia glucha jest lub na wyjsciu bedzie a tak to niech chlop spada na drzewo nic mu sie nie stanie jesli troche przecierpi. Babka ma duzy dom, tylko jeden problem ze kuzyn chyba tam u babki tez spi, dlatego myslelismy ze moze cos tam teges, bedzie niekomfortowo ze w gaciach moze sie przejsc nie bedziemy mogli lub cus. Ale jakos przezyjemy bo ja nic na necie nie moge znalezc fajnego w fajnej cenie, bo pan wielmozny zyczy sobie standard 5 gwiazdkowego hotelu a placic jak za stodole pod mostem :ico_szoking: :ico_zly: Normalnie niech spada i sam sobie szuka, znalazlam fajne miejsca agroturystyczne ale to tez musi byc blisko a nie ze caly czas w drodze bedziemy, wiec musi sie facet przecierpiec, najwyzej moze na pare dni wybierzemy sie do jakiegos hotelu spa jak chce sie chlop odsiwerzyc czy zrelaksowac i tyle. Nie ma co placic pieniedzy jak za darmo mozna mieszkac, no ale on taki juz jest ja na niego mowi dziwak bo kurde juz nieraz tak mi przyprawil rumiencow przy rodzinie, bo czlowiek jest szczery i mowi co mysli i mysli po dunsku a nie popolsku i czasem takie gafy robil nieprzyjemne ze hej. np ma zwyczaj pytania sie ludzi ile zarabiaja, ile ich dom jest warty, jak tam idzie interes, ile zainwestowali itd co jest tutaj rzecza normalna ale juz moja rodzinka za wscibskosc uwarza i np tez powiedzial do mojej mamci w zeszlym roku ze czemu sobie nowej umywalki nie kupi i nowej klampki do drzwi bo akurat zepsuta byla :ico_wstydzioch: albo np jak u nas byla to na glos mowi: czemu twoja mama ciagle przy komputerze siedzi?? nie ma innego zajecia? a ona przeciez wszystko to rozumie :ico_szoking: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: No i sie boje ze znow jakas gafe popelni np bo chcial sie spytac czy moze tylko pare dni bedziemy u mojej babki, a reszte w hotelu bo on chce sie czuc komfortowo no kurde to tak jakby komus w twarz rzucic - twoj dom jest ruina, nie czuje sie tu komfortowo, nie jestes goscinna :ico_szoking: Czasem mnie ta szczerosc calkiem dobija no ale co zrobic, takiego faceta sobie wybralam w takim sie zakochalam hihih to teraz musze cierpiec hihihi czasami :-D bo po ostatnich temperowkach zrobil sie aniolek i tylko zawija szuru-buru ogonek ile wlezie, codziennie rano zabiera Julke zebym sie wyspala, zmienia jej kupke, daje jesc, tylko jak ubiera to potrafi zalozyc rajstopy pod spodniami z sukienka :ico_szoking: :ico_olaboga: ale juz to mu wybaczam, no i kwiatki juz tyle mam ususzonych a tu ostatanie dwa dni ciagle kwiaty mi przynosi hihihi bo sie cieszy domkiem. A wieczorkiem obiadek ladnie robi i nic juz nawet nie mowi, aha i jeszcze jedna rzecz zaczal Julke usypiac! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Ciekawe tylko na ile ta zmiana?? bo w sumie usypianie Julki to nowosc...hmmm

karolas o rajusku jak dlugo to trwa!! ale rzeczywiscie malo czasu zajmuje to spisanie papierkow i notowanie u nas tez rzeczoznawca piec minut spedzil na domie ale an to czekalismy doslownie jeden dzien :ico_szoking: jak sie jzu zdecydowalismy na domek, ale nie jeden rok! I facet juz od razu tego samego dnia zrobil raport i do banku wyslal a nam na maila :ico_szoking: przeciez czas to pieniadz, oni sporo kasy za to dostaja to po co tyle czekania?? Ale moze maja wiecej klientow niz tutaj?? niewiem. Ale w sumie tak taniusko mozecie wykupic mieszkanie, zartujesz chyba tylko 25.000 ?? czy to ja sie przejzrzalam? a to dlatego ze duzo lat tam mieszkaliscie czy jak?? no kurde jaka okazja i jak to sprzeda mozecie za tyle kaski no kurde to sobie bedzieci mogli fajny domek postawic!
Ostatnio zmieniony 11 cze 2008, 08:22 przez MamciaKochana, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

11 cze 2008, 08:20

Małgorzatka pisze:Martusia Zapomniałam napsiać, że od wczoraj ma antybiotyk na pępuś jednak :ico_olaboga: Trudno!
nic nie pisałas - czemu? Zle sie goi?
DZIĘKUJE ... A tak wogole to chciałam wam powiedzieć, że sie przemogłam i napisałam pismo do tej fundacji "Rodzic po ludzku" bo cały szpital w którym rodziłam jest oplakatowany tymi szydami :ico_olaboga: ... Czekam co odpiszą.

dobrze ze sie zdecydowałas! W tym szpitalu mysla ze oplakatowanie wystarczy i juz nic nie musza robic :ico_puknij:

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

11 cze 2008, 08:23

MamciaKochana, no pisalas ze ten pepusiek czerwony byl i troszke ropy bylo tak jak u Julki ja myslalam bo byl taki zolty i jakby troche zropialy ale sie wszystko ladnie zagoilo i pepek odpadl po 3 dniach i sie zagoilo wszystko do tygodnia czasu dlatego nic nie pisalam myslalam ze wszystko bedzie ok. no kurde szkoda takiego malenstwa na antybiotyki. :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

11 cze 2008, 08:52

Małgorzatka, juz doczytałam - jak to nie odcieli pepuszka w szpitalu?

aga0406
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2444
Rejestracja: 14 wrz 2007, 08:08

11 cze 2008, 09:21

Małgorzatko pochwalam to ze napisałaś ten list do fundacji :ico_brawa_01: Oni właśnie myślą ze oplakatują szpital i już jest wszystko gites a oni już nic robić nie muszą, w twojej sytuacji dosłownie NIC!!! Mam nadzieję, ze wyciągnął z tego solidne konsekwencje!!!
Fajnie, ze masz czas żeby sobie odpocząć i zajrzeć do nas :ico_brawa_01: Jesteś jak widać bardzo zorganizowaną Mamusią :-D

Magdzinka miłego pobytu nad morzem!!!

Katelajdka normalnie historia mrożąca krew w żyłach :ico_olaboga: Całe szczęście że byłaś blisko Bartusia i mogłaś szybciutko zareagować.Nasze dzieciaki teraz będą nam wykręcać takie numery i nie ma co liczyć na to że naszym dzieciom się nie przytrafia nic złego. Będzie mnóstwo śliwek, siniaków jak u Wojtusia czy Milenki.
Po prostu mali kombinatorzy i ciekawość ich zżera.

Mamcia to faktycznie twój mężulec szczery do bólu :-) Ale czasem to i dobre bo u nas w kraju faktycznie wiele rzeczy nie uchodzi ale dla mnie na przykład to żaden problem z pytaniami o zarobki czy inwestycje, ja tam oporu nie mam przed odpowiedziami na takie pytania.
Fajnie że pomaga ci przy Julci :ico_brawa_01: tylko najpierw zawsze trzeba im zafundować terapię wstrząsową i wtedy coś w nich zaskakuje że nam pomagają.

qunick Wojtek tak włazi nam do wózka już chyba ze 2 miesiące, także bez obawy Nina na pewno opanuje to też do perfekcji :ico_haha_01:

karolas no to macie szansę na całkiem przyzwoitą cenę za mieszkanie, i zarobek 10-krotny na mieszkaniu :ico_brawa_01: Ja sobie zdaję sprawę że te 25.000 to nie małe pieniądze i wiele wyrzeczeń ale w porównaniu do kasy którą zyskujecie to rewelacja, i dobrze ze jest możliwość wykupienia tego mieszkania.
Dzieciaki zdrowe??

A u nas jakoś leci, wczoraj byłam po moją mamę u babci i normalnie serce się kroiło jak musiała wyjść z domu rodziców w którym ich już nie ma. Płacz na okrągło.... Fakt, że będziemy tam jeździć jest na pewno dużym pocieszeniem ale bez dziadków a jej rodziców to już nie to samo. Stwierdziła ,że została sierotą i to prawda...

ellepati
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 685
Rejestracja: 25 sty 2008, 23:09

11 cze 2008, 10:36

Aga0406 Niestety każde życie dąży do śmierci i prędzej czy później każda z nas zostanie sierotą, można tylko Bogu dziękować, że miało się możliwość obcować z tak wspaniałą osobą jaką z pewnością była Twoja babcia. Trzymaj się kochana w tych trudnych dniach, bo na pewno nie jest łatwo, naszczęście czas goi rany.
MałgorzatkaSuper, że napisałaś! Mam nadzieję, że wiele dobrego z tego wyniknie!!! O co chodzi z ym pępusyzkiem? o kikut pępowiny? I jak antybiotyk to do smarowania czy podajesz jakoś inaczej, bo takim małym podobno antybiotyk podaje się tylko w warunkach szpitalnych. Moja przyjaciółka jest właśnie ze swoją 2 miesięczną córeczką w szpitalu i podają małej antybiotyk i będą tam przez 14 dni, mała ma bakterie w moczu.
qunick Borysek, też już jest wywijas i wszędzie włazi a stanąć w wózku to dla niego chleb powszedni :)
mamcia :564: :564: za nowy domek!!!! Co do męża to on nie jest Polakiem tak?
Niech się nie wygłupia i arystokraty z siebie nie robi. Skoro jest Twoim mężem, to część Twojej rodziny jest też jego rodziną, i rzeczywiście powinien się cieszyć, że macie nocleg za free, a poza tym nie przyjeżdżać nie całą wieczność i chyba u babci będzie kilka, kilkanaście dni? tak więc wszytsko jest do przeżycia.
karolas Co do tego wykupu to weź się dowiedz jak to wygląda ze strony prawnej jak już będziecie mieli wykupione i będziecie chcieli sprzedać, czy nie jest tak, że można sprzedać dopiero po 5 latach albo jakoś tak. Pamiętam, że jak moja mama kupiła mieszkanie i potem chiała sprzedać to musiała 5 lat poczekać żeby nie zwracać podatku państwu. Co prawda to nie było mieszkanie z MPGM tylko z Wielkopolanki ale wiesz różnie to bywa.

U nas Szlag mnie jaśnisty trafił wczoraj jak zadzwoniła kuzyna, żona żeby mnie poprosić na matkę chrzestną i pewnie nie robiłabym problemu gdyby nie fakt, że chrzciny są w TĄ!!! Niedzielę i mogę pomarzyć o fryzjerze, manicurze i innych bo jeśli ktoś nie zauważył to dzisiaj środa!!!. Do tego anę nie wiem czy dostanę zaświadczenie z kościoła bo mi już tu robili problemy z ochrzczeniem Borysa, że my kolędy nie przyjmujemy itd. Nie mówiąc już o braku jakichkolwiek eleganckich ubrań w szafie bo u mnie to freestyle. I jeszcze dzieci mamy z tego samego rocznika i przecież komunie mogą się nałożyć, a jeszcze brakowałoby mi tego żeby chcieli razem z nami robić imprezę bo taniej. Się troszkę wkurzyłam! A nawet jeżli miałambym swoją komunię robić i iść jeszcze do nich to też finansowo słabo. A i czemu mnie poprosiła na ostatnią chwilę bo kuzynka nie dostała zaświadczenia bo jest po rozwodzie i takie tam. Kurczę od dzisiaj wie, że jest rozwódką, a poza tym jak zamierzały chrzcić bo tak kuzynka też ma w naszym roczniku dziecko to trzeba było wcześniej się orietnować :ico_zly: :ico_zly: I co ja mam biedna zrobić przecież dziecku się nie odmawia. Ha i nie dalej jak w piątek byłyśmy razem na spacerze i się chwaliłam, że córy nie mam ale będę mamą chrzestną córeczki mojej przyjaciółki i to w tym roku!
Jakby tego było mało mówię sobie dobra dzieciaki zdrowe dzwonię do przychodni i jedziemy na szczepienie, mąż auto zostawił, piękna pogado nie ma na co czekać. I co? I tak zadzwoniłam, a tu babeczka mówi, że pani doktor ma urlop i będzie 24 czerwca! Zastępstw nie ma bo remontują i tylko chore dzieci przyjmują a pewnie chorych to teraz jak na lekarstwo. Jak pech to pech :ico_placzek:
Kurde 10:30 musze Borysa obudzić!

[ Dodano: 2008-06-11, 10:42 ]
A i właśnie zauważyłam już mam 100 :528: :528: :528:

A tu filmik z Boryskeim ( z wczorajszego dnia) niestety nie pomyślałam, że jak aparat się trzyma pionowo to filmik też tak będzie :( Mam nadzieję, że żadna z Was nie dozna skrętu szyji :ico_haha_02:
Obrazek
a tutaj moje goloski baraszkujące na ogródku:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 cze 2008, 12:44 przez ellepati, łącznie zmieniany 3 razy.

aga0406
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2444
Rejestracja: 14 wrz 2007, 08:08

11 cze 2008, 11:31

ellepati to się ta kobieta wyrychliła :ico_olaboga: Faktycznie czasu ani troszkę ci nie zostawiła na żadne przygotowania. Tak sie raczej nie robi :ico_nienie: ale masz rację że dziecku się nie odmawia.

Awatar użytkownika
madzia22
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1124
Rejestracja: 11 kwie 2007, 20:14

11 cze 2008, 11:51

Małgosia a jesli można wiedziec to w którym szpitalu rodziłas? Oczywiscie gratuluje odwagi i popieram Cie :ico_brawa_01:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość