Awatar użytkownika
sensibel
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1384
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:01

28 cze 2007, 12:18

my tez jeszcze przed chrzcinami,mamy problem ze chrzestnym,brat meza jest wlasciwie jedynym kandydatem ale jeszcze jak bylam w ciazy kzyczal ze on zadnym chrzestnym nie bedzie ... troche nam bylo przykro,teraz zmienil zdanie ale moj maz urazony stwierdzil ze sie narzucal nie bedzie no i ...nie mamy chrzestnego. :ico_noniewiem:

Zuzia je na zadanie mniej wiecej 8 razy w ciagu dnia, noce cale przesypia wiec nie je.Troche sie martwilam ze mi schudnie ale ladnie przybiera wazy juz 6120g a ciuszki na 68 :-D

Zuzanka tez czasem ma zielonawe kupki,jak sie czasem zagalopuje z jedzeniem :-)

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

28 cze 2007, 12:38

OGROMNE BRAWA :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
dla KAROLINKI za jej pierwszy obrót na brzusio -ZUH DZIEWCZYNKA

Awatar użytkownika
urmajo
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1909
Rejestracja: 08 mar 2007, 17:00

28 cze 2007, 17:01

Aniaaa a podajesz jej może jakiś preparat z żelazem? bo wtedy kupki są właśnie zielone lub prawie czarne.

A co do badania moczu to na ogóle badanie można zakupić woreczek w aptece, a na posiew to trzeba łapać do pojemniczka sterylnego. Wymaga to dużej cierpliwości ze strony mamy i dziecka, ale da się zrobić. My tez to przerabiałyśmy. I niestety jeszcze conajmniej jedno badanie przed nami.

I oczywiście wielkie :ico_brawa_01: dla malutkiej .

Majka na razie przekręca się tylko na boczki.

Awatar użytkownika
urmajo
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1909
Rejestracja: 08 mar 2007, 17:00

28 cze 2007, 18:42

urmajo, ale ta Twoja Majeczka podobna do Mikołaja :-) bardzo ładne dzieciaczki :-) też mi się parka marzy z mężem :ico_haha_01:[/quote]

Dzięki za komplemencik. Wszystko jeszcze przed Wami, trzeba sie tylko troszke postarać :ico_oczko:

A co do badania na mocz to jak dobrze przykleisz ten woreczek to nie powinno być żadnych problemów ze złapaniem. Trochę gorzej ma się sprawa łapania w pojemniczek. Życzę powodzenia.

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

29 cze 2007, 08:40

:ico_brawa_01: super pomysł

[ Dodano: 2007-06-29, 10:00 ]
tu Juleczka ma trzy dni :-D
Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/
a tu zdjecie zrobione wczoraj
Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

Awatar użytkownika
urmajo
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1909
Rejestracja: 08 mar 2007, 17:00

01 lip 2007, 10:25

Pomysł przedni


To Majeczka jak miała tydzień
Obrazek


A to jakieś 2 tyg temu.
Obrazek

[ Dodano: 01-07-2007, 10:58 ]
Zapomniałam pochwalić się, że moja Majeczka była w piątek na szczepieniu i była bardzo dzielna. Waży już 6570g, ale nie wiem ile ma wzrostu, bo u nas mierzą dopiero na roczek.

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

02 lip 2007, 12:19

mam pytanie dajecie cos innego juz swoim dzieciaczkom czy dalej tylko mleczko i jeszcze
do mam karmiacych piersia czy juz planujecie kiedy dostaną wasze pociechy pierwszy inny posiłek niż cyc

Awatar użytkownika
urmajo
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1909
Rejestracja: 08 mar 2007, 17:00

02 lip 2007, 21:44

Majeczka pije tylko mleczko z piersi, nie dopajam jej i nie daję nic innego. Ze względu na skaze białkową pierwszy inny posiłek podam jej chyba tak ok 6 miesiąca.
Synka tez karmiłam piersia i jemu podawałm inne posiłki tak z miesięcznym opóźnieniem względem dzieci karmionych butelką.

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

03 lip 2007, 08:30

moja Juleczka też ma skaze i tez zamiezam wprowadzic jej pierwsze jedzonko tak ok 6 mies.no chyba ze jej moje mleczko przestanie być wystarczające to może ciut wcześniej
A powiedz mi jak sobie radzisz ze swoim jedzeniem bo normalnie mam urwanie kapelusza z tym wszystkim ostatnio nawet w chlebie wyczytalam ze dodaja mleko w proszku normalnie wszedzie upychaja mleko :ico_zly:

Awatar użytkownika
urmajo
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1909
Rejestracja: 08 mar 2007, 17:00

03 lip 2007, 11:09

gozdzik ja tez nie mam wesoło z tym jedzeniem, na szczęście motywacja jest bardzo silna i jakoś daję radę. U mnie w domu gotuje teściowa i kazałam jej nie przejmować się moim jadłospisem, bo cała rodzinka nic by nie jadła.

Co do chleba to ja kupuje tylko krojony pakowany na którym napisany jest skład. I też wyczytałam na niektórych ,że zawierają mleko, albo margarynę i nie kupuje ich. Nie jadam żadnych słodyczy, bo tez prawie we wszystkich jest mleko , albo jaja. Ostatnio upiekłam z synkiem bułeczki z przepisu z forum, drożdżowe bez mleka i jaj. Były smaczne.
Na obiady jadam najczęściej mięsko gotowane i drobiowe, czasem schab, a nawet jadłam duszona karkóweczkę i nic jej nie było. Z warzyw to tylko marchew i buraki. Kiedyś zjadłam sałatę i miała zieloną kupę. Kanapki jadam z dżemem, wędliną ( ale nie za często i tylko z szynka lub np schabem, a nie żadne mielone kiełbasy , bo tam tez nie wiadomo co pakują).
Jako przekąski jadam paluszki lekko solone i płatki kukurydziane na sucho.
Właśnie zastanawiam sie nad zjedzeniem brzoskwini lub nektarynki, bo tak strasznie kuszą . Ale nie wiem...Nie mogę doczekać się już świeżutkich jabłuszek.

[ Dodano: 03-07-2007, 11:41 ]
gozdzik a bierzesz jakiś preparat z wapniem? Pewnie tak. Napisz proszę jaki i w jakich dawkach. Ja biorę Calperos 1000, dwa razy dziennie po 1 kapsułce. Sama sobie taki zaaplikowałam, bo wyczytałam gdzieś ,że trzeba brać 1000mg wapnia dziennie.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość