Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

24 cze 2008, 15:51

karolas Oj biedulko ..znów zapalenie . No to nic więcej nie napisze tylko ZDROWIEJ ! Dobrze, że lekkie..!

anilewe77 Tak, podaje mleko krowie Wojtusiwi juz od ok. 3 miesięcy i całkiem fajnie sie po nim ma ..moja lekarka powiedziała, że jak je dobrze toleruje to nie widzi przeciwskazań ...! Spróbuj, moż ei Kacperkowi nic nie będzie!

Jak się czujesz? No i wstaw suwaczek :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

24 cze 2008, 15:52

Hej hej hej :-D

ellepati: ojojoj współczuję sytuacji w markecie :ico_olaboga:

deserki ze słoiczka: ja już w sumie prawie ich nie kupuję tylko serwuję sezonowe owocki (mała szczególnie lubi arbuzka jeść widelczykiem), a do kaszek dodaję jej kiwi, jagody, maliny czy dźemik z owoców leśnych :ico_haha_02: Danonki też ubóstwia :ico_haha_02:

anilewe: jak się czujesz kochana?? Widziałaś już fasolkę na USG??

krowie mleczko: ja jeszcze nie podaję bo ponoć ono jest jeszcze nieodpowiednio zblilansowane dla dzieciaczków do 3 r.ż. (pewnych składników ma za dużo, innych za mało jak dla naszych pociech)..

qunick: dużo zdróweczka dla Twojej młodszej księżniczki:
:ico_buziaczki_big:

Małgorzatka: obyś tej nocki się wyspała gD>

nocnikowanie: jak u Was idzie??

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

24 cze 2008, 16:03

ja już w sumie prawie ich nie kupuję tylko serwuję sezonowe owocki
A to ja też :-D W ogródeczku rosną mam owocki więc je zpaodaje, najbardziej lubi poziomki ale gustuje Wojtuś też w czereśniach! A z deserków to kupuje np. z owocami tropikalnymi, ananasem, kokosem itp.

Nocnik Nawet spoko, ale ostatnio nauczył się uciekać :ico_oczko: ale jak go przypili to zrobi co trzeba :ico_haha_01:
Widziałaś już fasolkę na USG??
No własnie widziałaś? Wklejaj fotosiaki, jesteśmy ciekawe nowego człowieczka na naszym forum !!!!!!!!!!!!!!!!!!
obyś tej nocki się wyspała gD>
:ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Lece się zbierac do lekarza, musze małą obudzić bo zapadła w sen a cycorki mnie bardzo bolą...

Pampersy Czy kupwała któras z was dla noworodka pieluszki z biedronki 3-5 kg? Zastanawiam się czy kupić..co sądzieci, będą dobre?

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

24 cze 2008, 16:42

Karolas to i ja tobie gratuluję pracy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ale fajnie obie zaczynamy od lipca i obie mamy blisko :ico_brawa_01:
ja tylko trochę tzn baaardzo :ico_wstydzioch: się denerwuję jak sobie poradzę, bo mam samodzielne stanowisko, a na rozmowie nagadałam , że super sobie poradzę z exelem a ja tych wszystkich formuł to nie umiem :ico_wstydzioch: ale mam nadzieję, że się jakoś wdrożę i będzie dobrze :ico_sorki:
A teraz w tej starej pracy to masakra. Szef jest na mnie obrażony, przechodził koło mnie bo musiał ale jak koło powietrza i w okularach przeciwsłonecznych żeby czasami nie spojrzeć :ico_puknij: , a szefowa mi nagadała jaka to okropna jestem, że zabiłam ich takim krótkim terminem wypowiedzenia: 2 tygodnie zamiast 3 miesiace i jakie to teraz oni problemy i koszty będą mieli :ico_olaboga: Normalnie głowa mnie od tych nerwów rozbolała i nic mi się nie chce :ico_placzek:

ellepati ale miałaś niemiłe przeżycie w tym sklepie :ico_olaboga: i teraz wyrabianie dokumentów - a może ktoś znajdzie twój portfel i ci odeśle

Małgorzatka ale ślicznie ci Wojtuś je i jak duuużo :ico_brawa_01: Joasia to chyba połow tego co napisałaś albo i mniej - za to pije jak szalona najchetniej cały czas by chciała :-D

[ Dodano: 2008-06-24, 16:45 ]
qunick
Zuzia uczy Ninę mówić : "nonono" ...

:-D
a co potrafią mówić wasze dzieciaczki, bo w sumie Joasia to niewiele, mimo, że cały czas buzia jej się nie zamyka to raczej po swojemu coś tam gada :-D używa tylko kilka zrozumiałych słów : nie, mama, tata, , baba, dwa (bo ostatnio spodobało jej się liczenie wszystkiego ale zamiast liczyć : jeden, dwa, trzy to liczy "dwa, dwa, dwa, dwa,"hihi, no i jeszcze " A daj" - to jej ulubione ostatnio słowo, które oznacza : daj, chcę, tak, podoba mi się, szybciej, jest fajnie :-D :-D :-D

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

24 cze 2008, 21:50

Dziewczyny, jestem po wizycie z Martusią u pediatry :606: i strasznie się zasmuciłam :ico_placzek:

Urosła nam bardzo: urodziła się z waga 2410 g i po 3 tygodniach waży już 3780 g :-D ale nie mierzyli jej ale i tak widać, że podrosła ...
Ale .. nietety nie mam dobrych wiadomości odnośnie pępuszka. Mimo leczenia antybiotykiem najprawdopodobniej wdało się naszej maleńkiej zakażenie od pępuszka i mamy skierowanie do szpitala :ico_placzek: bo to może być powazna sprawa, bo nie chce żółtaczka schodzić dodatkowo od tego :ico_placzek: i jest osłabiona ... w każdym razie mamy skierowanie do szpitala na oddział Neonatologiczny i zobaczymy czy zostaniemy czy jednak nie... Tak strasznie sie matrwie, czy wsio z nią ok ... W każdym razie dobrze nie jest skoro jest zakażenie :ico_placzek:

[ Dodano: 2008-06-24, 21:54 ]
A dzieciaczkom oprócz wit. D - Vigantol, zapodwać jeszcze każdemu karmionemu wyłącznie piersią kazują wit. K na przepliwośc krwi- VitaK

Magdzinka Wojtuś z nowości mówi Koń :-D

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

24 cze 2008, 21:58

Małgorzatko: kochana wszystko będzie dobrze, Martusia będzie w rękach lekarzy a oni na pewno coś poradzą!

Wierzę, naprawdę wierzę że się o nią martwisz ale musisz myśleć pozytywnie!! Trzymam najmocniej kciuki jak się tylko da za Was!! :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:

pampersy dla noworodka: zakupiłam sprawdzone, firmy Pampers :ico_haha_01: A chodzi Ci o pieluchy Da-da z Biedrony?? Bo te raz kupiłam (ale nie dla noworodka) i były takie sobie..

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

24 cze 2008, 22:21

Dziewczyny Popatrzcie co znalazłam odnośnie zakażenia pępuszka :506: po co ja głupia grzebałam na internecie :ico_puknij: teraz to juz wogóle wpadłam w panikę :ico_placzek: :

Zakażenie rany pępkowej występuje bardzo rzadko. Może się jednak zdarzyć zakażenie wirulentnymi bakteriami ropnymi, które w pierwszym etapie prowadzi do zapalenia pępka; zakażenie jednak łatwo szerzy się w głąb przez naczynie pępkowe. Objawy miejscowe mogą być skąpe. Jeżeli zakażenie przeniesie się wzdłuż tętnic pępkowych, mogą być one wyczuwalne w postaci powrózków. Zakażenie może się zatrzymać i powstaje ropień. Może się też posuwać dalej i prowadzić do zapalenia otrzewnej i posocznicy. Lekkie postaci zakrzepowego zapalenia żyły pępkowej lub zapalenia tkanki okołożylnej pozostają często nie rozpoznane, mogą przez wiele tygodni przebiegać skrycie i być przyczyną posocznicy.

A posocznica to jest przeciez SEPSA :ico_placzek: :ico_placzek:

Moja córeczka ......

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

24 cze 2008, 22:26

Małgorzata: uspokój się!! To wcale nie musi oznaczać że u Martusi zakażenie poszło w głąb :ico_nienie:

[ Dodano: 2008-06-24, 22:27 ]
Zobaczysz wszystko będzie dobrze!!

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

24 cze 2008, 22:28

Kajunia25 Masz racje... Trzeba myslec racjonalnie i nie panikowac ... :ico_sorki: Dzięki za te słowa :ico_sorki:

[ Dodano: 2008-06-24, 22:28 ]
Zobaczysz wszystko będzie dobrze!!
Dziękuje Ci!

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

24 cze 2008, 22:28

:ico_pocieszyciel: :ico_pocieszyciel: :ico_pocieszyciel:

[ Dodano: 2008-06-24, 22:31 ]
Czy jutro jedziesz z Martusią do szpitala?? Będę się modliła o nią i jej zdrówko :ico_pocieszyciel: Spokojnej nocy :-)

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość