Awatar użytkownika
lulu81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3150
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:03

15 lip 2008, 13:57

Witajcie

ellepati, no to zuch chłopak Borysek :ico_brawa_01:

a który lekarz powiedział o tym, bo u Fillipka ani raz siusiaczek nie był przebadany
zwykły pediatra?
Fillipek i tak bedzie obrzezany ale tak w wieku 6-7 lat
A mleko pije, tzn pił, bo dzis rano znowu nie chciał Nestle junior


My byliśmy na szczepieniu, już ostatnim , kolejne w wieku 5 lat. No i pytałam sie pediatry co może powodować ze nie chce mleka, uspokoiła mnie, ze jeżeli dostaje inne mleczne posiłki, to jest ok. Fillipek je jogurty,
ale nie moge go przekonac do serów albo miesa gotowanego. chyba przez zapachy, bo on zawsze przed tym jak coś zjeść wącha :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

15 lip 2008, 21:11

lulu81, Filipek najpierw wącha potrawy, hahahah:))) :-D :ico_haha_01: Batuś po mały smakuje zanim zrobi pierwszy kęś!!!
Magdzinka, dobrze że ze śmiechem potraktowałaś nowe wyzwania pracownicze!! Wszystko pójdzie jak po masełku!!!
ellepati, super że masz za sobą wizyty u lekarzy!! Super że syncio znióst dobrze te szwy i suisiaczka!! :ico_brawa_01:
Iwonka
Obrazek
Aga ale masz pomoc domową~!!!! Wojtaszek myje chusteczkami nawilżonymi dom!!! :ico_brawa_01:
Dzięki za Twoje zdanie o mojej pracy. Oby się udało, bo ten czas który mialam między telefonem od tej dyrektorki do spotkania był moim najlepszym od dłuższego czasu. Teraz już wiem że nie jestem stworzona do siedzenia tylko z dzieckiem w domu. Muszę wyjść do ludzi bo wtedy odżywam! :ico_brawa_01: Nawet najgorsze obowiązki są lżejsze!!
Dorotka Z mlekiem to u nas sie skończyło picie nocne jakiś 2 miesiące temu. Odkąd zmieniłąm kaszke na gęsto troszkę wcześniej ( na 18:45) i o 21:30 jest znów głodny i pije mleko i zasypia, no powinien przyjanmniej, bo ostatnio jak pisałam wcześiej to jest masakra. Po mleku dalej dokazuje. Tylko wczoraj było dobrze o 21:30 po mleku od razu zasnął. Dzis chyba też tak bedzie bo raczej wygoniłam go na maxa!!
Jak pije to mleko to daje mu do popicia wodę przegotowaną zeby nie miał mleka w ustach i zasypia. Nie dawałam nigdy herbatek w nocy. Jak sie dziecku spać chce to woda mu bedzie pasować! Spróbuj Dorotko dać jakby dwa wieczorno nocne posiłki to może z czasem nie bedzie Ci jeść o tej 2 w nocy. Bartuś różnie mi się jeszcze budzi ale juz nie chciałabym dawać mu jeść, bo to długo trwa i jeszce beknąć musi na rękach...
JAk mierzyłam Bartusia to miał max 86 cm. Takze Agatka jest na pewno większa. A w butkach ją babeczka mierzyła??
Bartuś jak siedzi w wózku to wygląda na 2,5 roku!! Taki już dorosły ten mój syn!! A tak sie fajnie rozwija! Ju.ż nie lata jak diabeł tasmański tylko jak idziemy do parku to goni po ale po chodniku i daje się wziąc za rączki!! Siedzi w piaseczku nawet do 15 minut!!! Kochane Słoneczko!!! Nawet psa już tak bardzo nie ciągnie i szczypie! Ucze go że Korcie( psa rodziców) nie wiolno szczypac bo ją to bli i zaczyna skutkować. Przez to że miał kontakt z pluszowymi zabawkami i je sobie szczypał w zachwycie to nie wiedział ze żywych tak nie wolno traktować. A on ma emocji co nie miara wiec tak przeżywa mocno!! ale zaczyna wszystko nie tylko rozumieć ale i stosowac się do zakazów!
Mówię Wam jest coraz leiej! Ale nie mogę sie doczekać jak zacznie mówić, bo jest przez to nerwowy jak chce coś powiedziec a nie może! Ale chyba nie przyjdzie to prędko, no cóż nie wszystko tak szybko nam wyjdzie jak zęby!! :ico_oczko: :ico_brawa_01:

aga0406
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2444
Rejestracja: 14 wrz 2007, 08:08

15 lip 2008, 21:42

to ja hihi :-)

Małgosiu co do szkoły muzycznej to ja sobie zdaję sprawę z ogromu obowiązków bo 6 mojego kuzynostwa ma pokończone szkoły muzyczne I i II stopnia i właśnie na skrzypcach, klarnecie i Wiolonczeli. Doskonale wiem że to wyrzeczenia i dla nas - rodziców i dla niego, ale ja po prostu muszę go czymś zająć czytaj: jego głowę bo do 3 klasy chcieli mi go przenieść bo się chłopak nudzi hihi a tak jak będzie miał jeszcze coś dodatkowego do roboty to zajmie się trochę tę jego szlachetną mózgownicę. A ze sam zaproponował szkołę muzyczną to ja się bardzo cieszę bo uwielbiam jak np. moja kuzynka gra na skrzypcach po prostu ciarki ....
Co do płatków i musli - to Wojtek ostatnio też podjada na śniadanie płatki wszelkiego rodzaju ze zwykłym mlekiem a dzisiaj nawet kakao wypił z kubeczka przez słomkę i też mu smakowało hihi

Iwonko
Obrazek

olala mój Wojtek wsuwa makrelę praktycznie od 9 miesiąca i po prostu uwielbia jeść te ryby :-)

katelajdka no mówię ci jak coś tylko uwidzi do sprzątania to od razu chusteczki idą w ruch, a czasem tak po prostu się mu załącza i łazi i wszystko wyciera hihi A jak się coś rozsypie to trza szybciutko sprzątać bo nie odejdzie z tego miejsca dopóki wszystko nie zniknie- taki porządnicki się znalazł hihi Choć dla mnie o fajna rzecz i oby mu to pozostało bo starsi moi Panowie to maskara ze sprzątaniem :ico_olaboga:

ellepati brawa dla chłopaka za dzielność!!!! To pokazał klasę że tak bez płaczu się obeszło :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Iwona77
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:49

15 lip 2008, 22:11

dziewczyny dzieki za zyczenia,niestety urodzinki nie nalezaly do najweselszych, wczoraj w nocy gardlo mi strasznie spuchlo,jesc nie moglam ani glosno mowic, bylam dzis u lekarza,zapalenie gardla i krtani,dal antybiotyk,maz tez chory na antybiotyku,za to Patrus chyba lepiej,szaleje nam po domu,brak mu pewnie spacerkow ale mam nadzieje ze jutro juz bedzie nam lepiej i pojedziemy w koncu na wakacje,pa,lece spac,bo znow mi gardlo puchnie.

aga0406
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2444
Rejestracja: 14 wrz 2007, 08:08

15 lip 2008, 22:15

Iwonko zdrówka życzę i spokojnej nocy!! :ico_buziaczki_big:

Ja też już zmykam papa

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

15 lip 2008, 22:42

Hej
Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 lip 2008, 22:50 przez Małgorzatka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lulu81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3150
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:03

15 lip 2008, 22:43

Iwonka Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin
No i dużo zdrówka życze całej rodzince

Chyba wiem dlaczego nie chciał pic mleka, bo zauważyłam ze wkoncu widac dolną dwójeczke, myslałam ze juz nie wyjdzie, bo 7 na przodzie już duże są,
dzisiaj pół porcji mleczka wypił

Dziewczyny ocencie jak Wam wygląda, mało je Fillip czy normalnie, napisze co dzis zjadł.
rano: Danio całe ( mleka nie chciał, bułke słodką też rozzucał po podłodze)
pożniej poł gołąbka. po spaniu, a wstał po 16 :ico_puknij: kilka łyżek zupy kalafiorowej, pożniej płasterek szyneczki, kromke chleba malutką i jogurcik. no i na koniec troche mleka

ania0807
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 312
Rejestracja: 20 mar 2007, 18:18

15 lip 2008, 23:08

Witajcie Kobietki wieczorkiem
Po całym dniu biegania za moim małym stworzonkiem padam razem z nią.Moja kobietka zrobiła sie ostatnio bardzo charakterna i jak sobie czegoś nie życzy to nie.
Dzisiaj na przykład była ze mną w aptece i okazało się że byłyśmy zbyt krótko i przy wsadzaniu jej do fotelika bunt moja panna zrobiła sie sztywna w ogóle ostatnio bardzo pokazuje swoje ja.
Iwonko
Dużo dużo zdrówka i wszystkiego naj naj najlepszego z okazji urodzinek.
Jak czytałam co z twoim gardłem to myślałam już że zrobił Ci sie ropień bo objawy miałaś podobne jak moja córcia ale u niej skończyło się to szpitalem
Ellepati
Gratulacje dla dzielnego Boryska
Dzięki też za wskazówki o niejadkach ja taiego niejadka właśnie mam i mam przechlapane
Olala
Makreli jeszcze swojej córuni nie dawałam i musze spróbować ale raczej nie wypali bo to strasznie ciężki człowiek do jedzenia.
A co słychać u Twojej siostry która spodziewała sie dzidziusia
Mleczko
Oliwka pije mleko tylko wieczorem jak zaśnie tak ok 23.30 i rano o 6.00 ale ona wypija tylko troszke jakieś 120ml

[ Dodano: 2008-07-15, 23:20 ]
Lulu
Moja kruszyna wypiła rano 120 mleka ok 10tej ugryzła z cztery razy naleśnika potem dzisiaj wyjątkowo zjadła zupę pomidorową na podwieczorek Bakusia no i kolacja to raczej gwizdana bo zgrzałam jej paróweczki cielęce ale sama musiałam je zjeść ale dzisiaj i tak zjadła dużo bo są dni o wiele gorsze
Lece teraz dać jej mleczko

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

16 lip 2008, 08:52

ania0807, moja siostra rodzi w październiku. Będzie synek. Super to jej sie ułozyło, bo ma jedną parkę prawie dorosla i teraz będzie parka małolatów. I jest tak: syn 18 lat, córka 16 lat, syn - niestety umarł po urodzeniu (miałby teraz 2 latka), córka 1rok2miesiące i będzie synuś. Gdyby nie to, że siostrze coś kręgosłup nawala i musi chodzić na masaże to czułaby się całkiem dobrze. Przez to niestety może dźwigać tylko do 5 kilo a Lotte waży 10kg i mała musi sama sobie radzic ze schodzeniem ze schodów i wchodzeniem trzymając tylko mame za rękę a schody w domu mają bardzo strome.
Iwona77, zdrowiej szybko i jedźcie na te wakacje, choć pogoda prawde mówiąc taka średnia się zrobiła.

ellepati
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 685
Rejestracja: 25 sty 2008, 23:09

16 lip 2008, 09:40

Hej, hej

lulu Danio jest mega zapychające i dlatego mały już Ci nie je przed drzemką. A pół gołąbka to też jest dużo dla takiego malca. Weźmy pod uwagę, że nasze brządce mają żołądki torszkę większe od ich piąstek. Dlatego niewiele jedzą. Mój Borysek właśnie zjadł 6 paróweczek kotajlowych i nic więcej nie chciał, teraz dostanie pić. Obiad o 13, jeszcze podaję słoiczki tak więc zajda 190g potem idzie spać i jak się budzi dostaje deserek na bazie jogurtu z owocem. o 20 dostaje owsiankę i potem do łóżka mleko modyfikowane Humana3R całą butlę 300ml i zreguły jest wypita do połowy :) Czasem dostaje w między czasie biszkopcika, lub truskawki czy malinki różnie albo na spacerze ciasteczka Be-be, jeżli te be-be są na spacerze po drzemce to najczęściej nie je deserka, bo już nie jest głody, wtedy daję wcześniej owsiankę. Czasem nie daję owsianki tyko robię bardziej gęste mleko.

2 lata temu byłam na działce u znajmoych, gdzie byli także inni znajomi z rówieśnikiem Cezarka, dodam, że chłopcy mieli wtedy 16 miesięcy. Cezary chłonął owoce, biszkopciki, obiadek ze słoiczka, potem fryteczki, kolacyjkę normalnie wszytsko. A temten maluch nie chciał nic jeść, jego mama na siłę wpychała mu obiad a jak nie chciał to żeby coś zjadł dawała mu Kinder kanapkę, potem Fantazję Danone a na koniec też frytki. Teraz pytanie za 100 pkt. Dlaczego tamten maluszek nie chciał jeść? Dla mnie odpowiedź jest prosta. Malec czekał na słodkości, wiedział że i tak je dostanie. Ja osbiście bym nie dawała słodkiego jak nie chce jeść, bo potem będzie jeszcze gorzej. Chyba nie nic bym nie dała i poczekała aż zgłodnieje :) Tak więc nie uważam, żeby wasze dzieciaczki były niejadkami.

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość