ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

Re: Lato i Jesień 2011

25 paź 2012, 07:44

inia nic sie nie dowiedzialas od neurologa?nie powiedzial czy faktycznie od upadku moglo sie mu cos przytrafic?nie spojrzal jak chodzi itp? hmm, a usg glowki cos moze pokazac, jakis ucisk na nerw? :ico_noniewiem:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Lato i Jesień 2011

25 paź 2012, 12:57

Macie jakieś fajne pomysłu na prezenty?
Ja mojej Lili jak już pisałam kupiłam cymbałki.
Chrześnicy dziś kupiłam zestaw kucyków koników,ona ma teraz szał na konie .
Siostrze na gwiazdkę kupie piżamę 2 częściową taką lepszą .
Tacie kupujemy porządny alkomat bo nie raz z ciekawości chce się sprawdzić czy może jechać następnego dnia a tu nie ma jak.

Dzis byłam na ciucholandzie bo wszystko po 1 zł.
Obkupiłam małą okropnie. Ale sporo większych rzeczy nawet na 4 latka.Duzo pięknych prawie nowych spodni dżinsowych ,sukieneczek.Zostawiłam prawie 30 zł więc jest tego troszku.

Teraz Lili śpi a ja szybko biorę się za ogarnięcie bajzlu ,zrobię pranie tych rzeczy i obiadek pasuje by był.Dzis krem z dyni posypany żółtym serem i z grzankami z masłem czosnkowym .
prezent dla poltorarocznego dziecka, szczegolnie takiego jak moja, ze wszystko wlasciwie ma po straszej siostrze to jest dopiero wyzwanie
No z tym się zgodzę. Moja chrześnica ma brata starszego i mimo że to chłopiec to maja wszystko i też miałam duzy problem co kupic.

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

Re: Lato i Jesień 2011

25 paź 2012, 14:02

Neurolog zbadała Piotrusia, czy prawidłowo reaguje na bodźce, przyglądała się temu jak chodzi i zrobiła mu kilka testów umiejętności. Stwierdziła, że chodzi normalnie jak na 13-miesięczne dziecko, ale przecież tych zachwiań sobie z palca nie wyssałam. Jakoś negatywne wrażenie mam po tej wizycie, mało profesjonalne to było.

Co do prezentów, to my w tym roku nie poszalejemy - brak kasy. Kupujemy jedynie swoim dzieciom, tak się umówiliśmy z rodziną, że każdy swoim pociechom kupuje. To akurat jest fajne, bo nie muszę się głowić, do tego moje dzieci nie są jeszcze zepsute (że tak powiem), więc ucieszą się z wszystkiego. Wiki sobie wymyśliła lalkę syrenkę, dostanie ją na urodzimy (19-tego grudnia), już kupiłam, niedroga, ale dobrej jakości, bo już kiedyś jej z tej serii wróżkę sprezentowałam. Na mikołaja, dostaną po książeczce
Obrazek
Obrazek
Do tego chcę zrobić Wice stój baletnicy/wróżki, właściwie to tylko spódniczkę tutu wykonam sama, skrzydełka i różdżkę kupimy, a Piotruś dostanie kilka autek z wadera (skompletuję mu taki pociąg), są tanie i na prawdę solidne:
Obrazek
Na gwiazdkę jeszcze dla Wiki pomysłu nie mam (właściwie to mam kilka, tylko się zdecydować nie mogę), a Piotruś dostanie coś takiego:
Obrazek

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Lato i Jesień 2011

25 paź 2012, 14:11

Inia a może Piotrusiowi nic nie jest a to że się wywraca to tak czasem dzieci mają że jednego dnia robią coś perfekcyjnie a następnego bardzo im nie wychodzi .Moja czasem ma dzień że nie wywraca się wcale a czasem to co chwilka ląduje na pupie.
Oczywiście dla twojego spokoju i by mieć pewność jeśli tak czujesz to może go zbadaj jeszcze .

Lili śpi już 2 godz ,domek ogarnęłam ,pranie jedno rozwieszone a drugie się pierze ,a będzie jeszcze jedno.
Kupiłam sobie wczoraj na allegro śniegowce bo jak chodzę z Lili na spacery czy będę teraz chodzić na sanki to potrzebuję ciepłych i wygodnych butów a nie konkretnie ładnych na obcasie a takich mam sporo.

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

Re: Lato i Jesień 2011

25 paź 2012, 15:07

Inia Te waderowskie autka faktycznie są super,Antoś ma już kilka i lubi się nimi bawić :) A co do neurologa, to kiepsko skoro rak olała:roll: mam nadzieję, że kolejne badanie Was uspokoi :)
ladybird Z tych zabawek co wymieniłaś Antek ma już sporo dlatego chyba wolę klocki. Niunio się ucieszy, a da się w jedno pudło wrzucić i nie dojdzie 10 dużych zabawek, które szybko się znudzą:) Myślałam o tym krzesełku uczydełku, ale czy to nie jest zabawka która właśnie szybko się znudzi?

Fajne są też te tory wyścigowe czy garaże, ale to chyba jednak dla większego bąbla.

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

Re: Lato i Jesień 2011

25 paź 2012, 15:41

Hejka. My Alankowi chcemy kupić coś takiego. On uwielbia samochody. No i tak myślę, że mój mąż chce spełniać swoje marzenia z dzieciństwa na synku, a mi się ten pomysł podoba. Używki wcale nie są takie drogie. A jest o tyle fajny, że ma pilot i można sterować tym samochodem jeśli dziecko jest zbyt małe by umieć samemu to robić. A ostatnio na próbę zabraliśmy Alanka do sklepu sprawdzić czy w ogóle mu się to spodoba, to wyjśc nie mogliśmy. Ciągle wchodził do kolejnego auta, robił brrum i prosił by go powozić :-)
Obrazek

A co do sanek, to też mamy zamiar kupić, ale w sumie jeszcze nie zastanawiałam się nad tym jakie. Chociaż te z pchaczem wyglądają super no i wydają się być bardzo praktyczne tym bardziej, że można je i pchać i ciągnąć wedle życzeń. Na pewno to rozważymy z mężem.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2012, 15:51 przez nina0226, łącznie zmieniany 1 raz.

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

Re: Lato i Jesień 2011

25 paź 2012, 15:47

klocki super pomysł moim zdaniem, bo na pewno będą służyły wiele lat i bardzo rozwijają dziecko pod względem manualnym, działają na wyobraźnię i pomysłowość dziecka. Natomiast zabawki typu krzesełko uczydełko jak dla mnie wydają się banalne no i na pewno nie posłużą dziecku zbyt długo. Tym bardziej jak dziecko ma taki temperament jak mój Alan, że w miejscu nie usiedzi 2 minut.

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

Re: Lato i Jesień 2011

25 paź 2012, 17:20

Właśnie co do krzesełka mam podobne obawy :roll: A autko super, też to oglądaliśmy, ale tak myśleliśmy, że coś takiego to może za jakiś czas na któreś kolejne urodziny. Fajne są te samochody, jak byłam mała to marzył mi się na pedały, bo kuzyni mieli, a teraz nawet pedałować nie trzeba :) Nina skoro Alanek tak lubi samochody wybierzcie się do figloraju z autkami,my wczoraj byliśmy i dosłownie był szał i radocha :):)

A i polecam na prezent dla maluchów maty grające, my mamy perkusję z melodyjkami i możliwością podłączenia np.mp3. Tany, tany i uderzanie w bębny na całego :)

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

Re: Lato i Jesień 2011

25 paź 2012, 20:14

dobry wieczór, oj już prezentowo się robi

ja kupiłam małemu narazie ciuchcię drewnianą w która można wkładac kwadraty, tr ójkaty, koła
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

autko takie większe jedno i pościele dla dorianka:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

i elizce:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

z tym, ze ta elizce reklamuję bo przysżło bez poszewki na poduszke właśnie dzis pisałam do firmy, no i oni bym odesłała, napisałam, ze nie bedę ponosic dodatkowych kosztów za ich błąd, jak nie podeslą samej poszewki na poduszke, założę sprawę i zwrot kaski zarzadam (ach zamawiałam na ebay)

no i małemu chce jeszcze jakiś sortownik do kształtów, on uwielbia takie cuda, a elizie coś do ciastoliny, np. maszynkę co to niby lody robi, lub ciasta mozna zlepić, jeszcze nie zdecydowałam sie

zero pomysłów na prezent dla meża i taty z racji że będzie u nas na święta:):):)

nina przemyślcie sprawe autka - nie ze złośliwości ale już kilkoro moich znajomych kupiło i stoi, zajmuje miejsce, maluchy pojeździły raz dwa i tyle, frajda dla taty, ze moze dzieckiem posterowac za pomocą pilota hehehehe, a inna sprawa jak juz zdecydujecie sie na kupno sprawdzajcie na jak długo wystarcza doładowania. Znajomi mają i ładują cały dzień a jeździ to to 15 min, wiec moim zdaniem sie nie kalkuluje to wcale. no i oczywiscie trzebba mieć miejsce gdzie jeździć, jesli mieszkacie w bloku trzeba będzie to znosić na dół (chyba że mieszkacie na parterze) ale ogółem samej mi sie to podoba, ale widże, ze mało praktyczne, a mało nie kosztuje.

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

Re: Lato i Jesień 2011

25 paź 2012, 22:13

Wrrr... zniknął mi się post :ico_placzek:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość