Awatar użytkownika
kaska28
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 838
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:31

16 lip 2007, 14:15

Słuchajcie a jak to jest z usg? czy lekarz obi Wam na każdej wizycie? Czy takie badanie nie szkodzi dziecku?

79anita
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 909
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:55

16 lip 2007, 14:40

ja mam co miesiac robione usg nie sadze ze szkodzi a na poczatku to mnie uspokajalo bo widzialam ze wszystko ok

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

16 lip 2007, 15:08

ja mam robione na każdej wizycie i juz wilee razy pytałam różnych lekarzy czy przypadkiem nie szkodzi bo słyszałam różne "mądre" opinie oczywiście nie od lekarzy że częste usg szkodzi dziecku.jakby tak było to w życiu lekarze by nie robili tak często.a państwowo robią 3 razy w ciązy bo tyle przysługuje.

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

16 lip 2007, 15:22

Ja tez w pierwszej ciąży miałam robione usg co miesiąc, teraz miałam juz robione dwa razy i bardzo się z tego ciesze. Wiem ze wszystko jest w porządku.

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

16 lip 2007, 17:02

Ja do tej pory miałam robione 6. razy. Nie wiem czy to jest zbyt często, czy też zbyt mało. Ponoć te dźwięki są bardzo nieprzyjemne dla dziecja, natomiast nie słyszałam, żeby były szkodliwe. Niektórzy fizycy porównują to do naszych wrażeń, kiedy jesteśmy na dworcu i słyszymy nadjeżdżający pociąg. Jednak zaznaczają, że tego nie da się porównać. Dlatego czasem dzieci w trakcie badań są takie ruchliwe, bo uciekają od tych fal. O szkodliwości jednak nie słyszałam. Nie chcę tez podawać wam źródła, bo nie pamiętam dokładnie, gdzie to wyczytałam. :-D

Safaryn
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 88
Rejestracja: 14 lip 2007, 17:42

30 lip 2007, 15:14

Przede mną dopiero pierwsze badanie USG i to za trzy tygodnie. Bardzo jestem ciekawa co tam u mojej kruszynki. :-) Teraz daje mi nieźle popalić, hormony nieźle we mnie buzują i czuję się fatalnie. Niestety, zasada jes jedna-cierp ciało, jakżeś chciało. :-)

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

30 lip 2007, 18:47

Zasada słuszna. Ale zobaczysz jak to szybko zleci. A pod koniec nie będziesz pamiętać tych dolegliwości :-D

Awatar użytkownika
edit53
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2034
Rejestracja: 10 mar 2007, 18:46

04 sie 2007, 08:34

hejka to ja tez moge juz dołaczyc to tego watku :-D
przy pierwszej ciazy objawow za wiele nie miałam no tylko brak @ i czasem jakies mdłosci ale bez wymiotow a i straszna zajawke na zielone duze jabłka hehe
teraz mdłosci sa dosc sporawe,czeste chodzenie siusiu ,sennosc popołudniami bo rano to wczesnie wstaje i zasnac nie moge i bekanie do tego doszło brak @ i jak tylko dzien mi sie spozniła to zrobiłam test i od wczoraj wiem ze moj mati bedzie miał rodzenstwo :ico_haha_01: narazie to tyle zobaczymy co mnie bedzie czekało w najblizszym czasie hehe

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

04 sie 2007, 11:08

Pewnie. Ja miałam i zgagę i wymioty i sikanie i spanie. Ale później jak ręką odjął. Ale najlepiej się czuje teraz przy końcówce.

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

04 sie 2007, 11:12

Ja chodzę do lekarza co dwa tygodnie i właściwie tylko raz nie miałam robionego usg w tym czasie... miałam już 5-6 razy, może dźwięk jest nieprzyjemny dla dzidzi, ale z tego co wiem, to moja dzidzia jeszcze nie słyszy więc myślę, że jej wszystko jedno :ico_haha_01: a ja po pierwsze jestem wiele spokojniejsza, a po drugie to wspaniałe móc popatrzeć na swojego maluszka i podziwiać jak bardzo szybciutko rośnie... mój na poprzednim USG mieścił się cały w "kadrze" i dał się zmierzyć, a teraz po 10 dniach już tylko 2/3 było widać na raz, tak urósł mój maluszek-cieszę się, że mój lekarz na koniec każdej wizyty, mówi, że "teraz popatrzymy, co u dzidzi słychać" Teraz mam najdłuższą przerwę, bo aż 3 tygodniową między wizytami, a to tylko ze względu na urlop mojego lekarza... i ja się nigdy nie upominam o częstszą wizytę, lekarz zawsze mówi "zapraszam Panią koło x.x.x" zwykle to wychodzi od 10 do 15 dni od obecnej wizyty, na początku się zastanawiałam, czy to aby normalne... moje znajome zawsze chodziły do prywatnych gabinetów i wizyty miały rzadko, a USG to było święto... A teraz się bardzo cieszę z takiego obrotu spaw, dostałam drugie skierowanie do laboratorium... chodzę do zwykłej przychodni na fundusz zdrowia i jestem bardzo zadowolona, czuję, że dbają o mnie najlepiej jak mogą...

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość