Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

19 lut 2008, 19:25

My małemu po każdej kąpieli oliwimy główeczkę i jak go nakarmię to mu wyczesuję skórkę-tak mu się wtedy ładnie złuszcza-może uda nam się nie wyhodować ciemieniuchy, a ztymi uszkami to faktycznie cenna rada, bo Kuba się zawsze trząsł o te uszy, bo mu mama groziła palcem "tylko nie zamocz!" :-)
Ja nie miałam problemów z nie trzymaniem do kibelka, ale za to ja miałam założone szwy rozpuszczalne i nie dość, że się dziadostwo nie chciało z wierzchu odczepić, wbijało mi się w tyłek i musiałam w końcu sama paznokciami pourywać końcówki, to mam wrażenie, że tam wewnątrz jeszcze szwy się nie rozpuściły do końca-coś czuję, że oprócz oczywistych psychicznych blokad przed ponownym rozpoczęciem życia intymnego, będę jeszcze miała stracha przed fizycznymi problemami... :ico_olaboga:
A dziś... matko, jaką Gabryś miał kolkę :546: to nie były już takie problemy z bączkiem, to był kilkugodzinny ból brzuszka... jak on straszliwie krzyczał, piszczał i co tylko nie wiedziałam jak mu pomóc :583: dałam mu herbatkę, tuliłam, masowałam, rozgrzewałam brzuszek...eh, ciężko było... teraz śpi już-teściowa go unynała :ico_oczko: jak się obudzi to go wykąpiemy i mam nadzieję, że w nocy się ta sensacja nie powtórzy.
A jutro na 13 idziemy do lekarza-ciekawa jstem co powie na wyniki badań, bo wiele jest poza normą w jedną lub w drugą stronę, no i czy będę go dalej musiała poić glukozą, bo On już ma chyba dość-wypycha smoka językiem, już mu nie smakuje...

mariola
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1805
Rejestracja: 29 sie 2007, 21:50

19 lut 2008, 19:36

dziewczyny ile kosztuje ta szczepionka skojarzona i jak to jest potem trzeba juz tylko je brac czy inne czyli zwykle jak np nie mam pieniedzy

Awatar użytkownika
marcia_pod
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1476
Rejestracja: 26 cze 2007, 20:46

19 lut 2008, 22:56

Mariola tu chodzi o to ze masz kilka szczepionek w jednej , ze kłuja Twojego szkraba tylko raz a jest na kilka rzeczy zaszczepiony!
Aha i jest Twoje zdjecie. nie wiem czemu sie cały dzień nie otywierało!!!

Madziarka Twoja Martynka tez już wklejona. brakuje tylko trzech maluszków Karolka, Ani i Mirusia!!!

my mamy spokój z kolkami dwa dni, i mam nadzieje ze tak zostanie bo patrzec jak taki okruszek sie meczy, wije i płacze to jest straszne.. .

Jutro jade do mojej mamy z tesciowa. mam umówionego dentyste i później fryzjera, dwie babcie sie beda zajmowac Krzysiem(-;


idziemy spać!!! Dobrej nocki Wam wszystkim i maluszkom!!!!

Awatar użytkownika
iwona83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6177
Rejestracja: 26 sie 2007, 15:10

19 lut 2008, 23:13

Czesc dziewczyny mam pytanko czy oliwkujecie wasze szkraby bo ja tak i moja ciotka jest zdziwiona no i mnie to zastanowilo moze jednak nie trzeba :ico_olaboga:

[ Dodano: 2008-02-19, 22:46 ]
Obrazek

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

20 lut 2008, 08:59

iwona83, ja oliwkuje Martynke łacznie z główka,Patryka tez oliwkowałam.

Tak w ogóle to witam. U nas nocka wzglednie przespana :-) zaraz biore sie za sprzatanie no i prasowanko sie kłania a tak mi sie nie chceeeee :ico_oczko:

Awatar użytkownika
mz74
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1303
Rejestracja: 08 sie 2007, 13:33

20 lut 2008, 12:59

Hej!

Ja tez sie melduje. U nas nocka spokojna, jenda podudka o 3 rano na karmienie. Ja juz czuje sie lepiej, nie mam goraczki wiec moze juz mnie nie wezmie.

Ja tez owliwkuje Pawelka po kazdej kapieli, glowke tez. U nas obeszlo sie bez ciemieniuchy, moze dlatego ze szybko wylysial.... :ico_oczko:
Czasami ma kolki, ale odkad bierze kropelki to juz sporadycznie, u mnie na krzyki pomaga rozebranie z pieluchy, wtedy przebiera nozkami swobodnie, puszcza baczki i jest wniebowziety... oczywiscie do czasu jak mu sie znudzi.... :-)

U mnie ta szczepionka skojarzona kosztuje 120 zl jedna. Z tego wiem trzeba wziac 3! Wiec w sumie 360 zl. Ja juz sie na ta zdecydowalam.

Zycze milego dzionka.
Buziaczki!

mariola
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1805
Rejestracja: 29 sie 2007, 21:50

20 lut 2008, 14:49

Ja mam balsam ale nastepnym razem kupie oliwke bo Amelka ma sucha skure i z glówki łuszczy się jej wiec natłuszcze jej to oliwka a balsamem nie idzie bo ma wloski.

[ Dodano: 2008-02-20, 13:53 ]
[img][img]http://images31.fotosik.pl/150/471fc9296e79acb2m.jpg[/img][/img]

[ Dodano: 2008-02-20, 13:56 ]
[img][img]http://images26.fotosik.pl/162/52dd7faedfcd240b.jpg[/img][/img]

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

20 lut 2008, 16:15

byliśmy u lekarza, mój spaślaczek waży już 4830 :ico_brawa_01:
Mariola mi lekarka powiedziała, że jak raz się zdecyduję na skojarzoną to już muszę za każdym razem ją brać... u nas pierwsza kosztuje 94, a następne 120
Ja też smaruję małego oliwką-razem z główką...

Awatar użytkownika
Goonia
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 578
Rejestracja: 28 lip 2007, 09:47

20 lut 2008, 16:23

Cześć Kobietki!!!
Marcia wysłałam Ci dziś Karola.
Mariola ja miałam szczepionkę 6-składnikową i zapłaciliśmy 165 zł.
Gosiu dobrze, że wracasz do zdrowia. Szkoda, że się nie spotkałyśmy. Następnym razem jak będziecie, to musimy się już na pewno zobaczyć :-D
Co do smarowania po kapieli to ciałko balsamkuję, a w główkę wcieram Karolowi oliwkę.
Dziewczyny co do kolek, to wysłałam maila do profesorki, która odpowiada na listy w miesięczniku "Twoje Dziecko". Muszę Wam wkleić ten mail, bo to co mi odpisała pani profesor jest bardzo interesujące. Myślę, że się nie obrazi, że pokażę Wam ten list:
Pani Gosiu dziecko ma kolkę z której wyrośnie.Proszę podać dziecku marchwiankę(marchew ekologiczna) ugotować i przetrzeć przez sito (nie mikserem) posłodzić glukozą konsystencja rozgotowanego kompotu z jabłek,niech popija do 50ml dziennie.Można podać też do tego kleik ryżowy (2łyżeczki od herbaty).Pomoże na pewno.oić rumiankiem.Pani ma jeść wszystko.Wg nowych badań pani dieta nie ma na to wpływu-unikać jedynie ostrych przypraw i używek
I co Wy na to? Ja spróbuję, bo ten temat drążę już z trzecim pediatrą :-)
Buziaczki

Awatar użytkownika
mz74
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1303
Rejestracja: 08 sie 2007, 13:33

20 lut 2008, 19:32

Goonia pisze:Gosiu dobrze, że wracasz do zdrowia. Szkoda, że się nie spotkałyśmy. Następnym razem jak będziecie, to musimy się już na pewno zobaczyć


Gosiu jeszcze nic straconego, bo zamierzam tu siedziec do niedzieli.... mala zmiana planow, wiec moze uda nam sie jeszcze spotkac!!! Bedziemy w kontakcie.
Widze, ze Twoj Karolek ma smoka na zdjeciu, to tak tylko do zdjecia czy uzywasz??
Ja probowalam dac smoczka Pawelkowi, ale nie chcial. Krztusil sie i wypluwal, wiecej juz go nie zmuszalam...

Duze te Wasze dzieciaczki! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość