NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

03 gru 2011, 09:30

:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za kolejne miesiace :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
u nas dwojka prawa ostro sie obnizyla, powinna byc lada dzien...
Marcelina codziennie ostro trenuje raczkowanie, podnosi sie do gory i buja.. a jak probuje sie ruszyc to pada na pyszczek... tez sie zrobila niedobra, ale mysle, ze to przez zabki...
Ostatnio ma tylko 2 drzemki, max po godzinie.. a wieczorem jest cyrk jak mam ja polozyc spac, drze sie niesamowicie.. no i mlezka potrzebuje conajmniej 220ml :ico_haha_01: :ico_haha_01:
miesiac temu miala 8950g, wiec teraz ma napewno wiecej...

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

03 gru 2011, 11:22

u nas dwojka prawa ostro sie obnizyla, p
no u nas tez cos ewidentnie sie dzieje na gorze :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
ostro trenuje raczkowanie,
to super :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Szymek dupke podnosi do gory i.....czeka na cud albo ze mu silnik zamontuja :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

03 gru 2011, 12:03

Szymek dupke podnosi do gory i.....czeka na cud albo ze mu silnik zamontuja :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:
:ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:
Marcelina sie buja do przodu i w tyl...
wlasnie przed momentem po wielkim placzu poszla spac.. masakra jakas ostatnio :ico_olaboga: drze sie w nieboglosy... a oczy ma zamkniete... i tak za dnia i wieczorem to samo :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Inuno
Papla
Papla
Posty: 791
Rejestracja: 10 wrz 2010, 22:44

03 gru 2011, 13:00

dzień dobry:ico_kawa: uwielbiam te pobudki o 5 rano :ico_spanko:

u nas z chodzeniem spać też awantury straszne, Mikołaj woli zwiedzać mieszkanie i wszystkie kąty wylizać, zamiast spać, no i to wstawanie gdzie się da :ico_szoking: a wczoraj wstał przy kanapie i podszedł do mnie :ico_szoking: małymi kroczkami i chwiejnie ale podszedł :ico_szoking: a siedzieć dalej nie chce, jak go dzisiaj oparłam w kojcu o poduszkę żeby bajkę obejrzał, to tak jak siedział tak sie przewrócił na bok i leżał "na siedząco" :ico_haha_01:

:ico_prezent: za wszystkie skończone miesiące :ico_brawa_01:
mój Mikołaj ma 7,5kg i 72cm... :D

Awatar użytkownika
patrycjaaa
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2010, 13:36

03 gru 2011, 13:20

hej***
pytałam o to jedzenie bo powoli bede przechodzić na butle i kompletnie nie wiem jak to wszystko ułożyc :ico_oczko:
Aga mam ten sam problem bo tez bym chciala pomału dac butle ale ona nie chce ;/
jest wogóle nauczona ze zasypia przy piersi i najpierw chcialam tak zrobic zeby przed zasnieciem dawac butle a ewentualnie po przebudzeniu cyca zeby nie tak od razu jej zabierac no i wczoraj wypila z 60ml i drugim razem tez ale juz przed spaniem na noc nie chciala butli i płakała ;/ i sie boje bo mimo ze bez cyca wytrzymała dlugo to za mało płynow wypiła boje sie ze jak jej nie dam cyca to nie bedzie chciała zadnego mleka ai z butli aniz z cyca ;/
a teraz w nocy mi sie tak czesto budzi juz chora nie jest a mimo to co 2 godz sie budzi i jak dam cyca jest ok i spi dalej a jak chce dac butle to sie rozbudza płacze i juz pozniej nawet cyc nie pomaga zeby ja uspic odrazu ;/ co robic?? sorki ze o sobie ale nic mi sie nie chce
mialam sie pytac czy dajacie dzieciom to żółtko? czytałam ze po 7 miesiacu co drugi dzien po połowie żółtka sie daje ja osttanio dałam i jej smakowało
ale pospieszylam sie i dalam jej kaszke z glutenem i powychodziły jje krosteczki na policzkach a powinno sie dawc po troszku do jedzenia anie jako caly posilek pozniej wyczytałam :ico_sorki: :ico_sorki:

[ Dodano: 03-12-2011, 12:21 ]
mój Mikołaj ma 7,5kg i 72cm... :D
brawomy idziemy 8 na szczepienie ale moja 8,5 to miała na poprzewdnim wiec teraz myslle ze ponad 9 moze miec ;p

[ Dodano: 03-12-2011, 12:24 ]
Ostatnio ma tylko 2 drzemki, max po godzinie.. a wieczorem jest cyrk jak mam ja polozyc spac, drze sie niesamowicie.. no i mlezka potrzebuje conajmniej 220ml :ico_haha_01: :ico_haha_01:
to ładnie wypija ja tez bym sie cieszyła gdyby moja chciala ona nigdy tyle nie wypijała najwiecej 150 jej sie udało ;/ a spi tez malo w dzien bo co z tego ze z4 razy ale krociutko bo po 30 góra 40 min ;/

[ Dodano: 03-12-2011, 12:29 ]
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: super ze Filipek juz nie ulewa i brawa za skonczone miesiace dzieciaczków
moja tez jak do raczkowania sie podniesie to do przodu i tyłu sie buja z rozmachem czasem o cos nosem przyrnie ;p a jak ja ustawie na stojaco przy czyms to podskakuje ;p

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

03 gru 2011, 14:00

hmmm...chcxialam sobiew tu posiedziec ale przypomnialo mi sie ze wozek musze troche umyc bo ta raczka ktora Szymek lapie jest cala w ciachach i chrupkach :ico_wstydzioch:

[ Dodano: 03-12-2011, 13:02 ]
bo tez bym chciala pomału dac butle ale ona nie chce ;
ja tez tak mysle ze od Swiat przejdziemy na butle....
bo akurat bedzie moja mama a wtedy Szymek i tak spi z nia w pokoju i w nocy babcia bedzie mu dawac butle...chociaz tez nie jest fanem butelki i drze sie w nieboglosy :ico_olaboga:

jak go chca na cycu oszukac :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
aneta11
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 554
Rejestracja: 12 sie 2010, 10:57

03 gru 2011, 14:04

hej dziewczyny :-)

NowaSejana, moja to ledwo stówke wypija :-D

Ale wiecie co odkryłam dziś że ona chce pić mleko tylko że ze szklanki nie z butli :-D już nieźle jej to wychodzi :-) na początku piła jak kotek jezyczek na wierzchu a pózniej chyba juz podlapala :-)

Moja tak samo przyjmuje pozycje do raczkowania tylko nie chce sie do przodu poruszac nic tylko tak w miejscu :-)

Inuno, Ty to masz te ranne pobudki :ico_pocieszyciel:

Dziś to mi sie nic nie chce taki dzien chyba jest :ico_noniewiem:

[ Dodano: 03-12-2011, 13:06 ]
tabogucka, dobrze że ja mam to za soba i mala juz nie je cyca :-D

Ja ide robic obiad dopiero zwlekłam sie z łóżka o 10 :-D

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

03 gru 2011, 14:07

patrycjaaa, moja też na początku nie chciała mleka z butelki,a teraz bez problemu pije,ja spróbowałam kupić inną butelkę ze smoczkiem i to pomogło,miałam butelkę lovi a zmieniłam na TT o taką i mała bez problemu zassała i teraz je ładnie
Obrazek

co do żółtka to jeszcze nie dałam,a jak mam je podać??? ugotować czy jak?

Inuno, to może on poprostu od razu będzie chodził
:ico_brawa_01:
Szymek dupke podnosi do gory i.....czeka na cud albo ze mu silnik zamontuja
_________________
:ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig:

paula bidule przez ten katar nie może spac,masakra jakaś,dawałam jej nasivin i jej pomagały,ale za długo nie można ich stosować i jest masakra,co chwilę się budzi, :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
aneta11
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 554
Rejestracja: 12 sie 2010, 10:57

03 gru 2011, 14:11

aga216, chyba sie gotuje 3 min to jajko tez mam malej dac wlasnie,dzis mam jechac do kolezanki po jajeczka od jej kurek sa świeze i ja wole takie jej dac :-D
Zdrówka dla Paulinki :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Inuno
Papla
Papla
Posty: 791
Rejestracja: 10 wrz 2010, 22:44

03 gru 2011, 17:23

mialam sie pytac czy dajacie dzieciom to żółtko? czytałam ze po 7 miesiacu co drugi dzien po połowie żółtka sie daje ja osttanio dałam i jej smakowało
co do żółtka to jeszcze nie dałam,a jak mam je podać??? ugotować czy jak?
mi lekarka kazała wręcz po skończeniu 6 miesięcy dawać żółtko, a teraz daję co jakiś czas albo z chlebkiem (jajko na twardo gotuję) albo do zupki wrzucam (takie płynne) jak już kończę gotować i się ładnie ścina ;)
ale pospieszylam sie i dalam jej kaszke z glutenem i powychodziły jje krosteczki na policzkach a powinno sie dawc po troszku do jedzenia anie jako caly posilek pozniej wyczytałam
moja ciotka (położna a teraz pielęgniarka środowiskowa) powiedziała, żeby od 4 miesiąca zacząć już dawać dziecku gluten, to organizm pomału się przyzwyczai, i tak dawałam raz w tygodniu łyżkę zwykłej kaszy mannej do zupki,a teraz Miki je wszystko i nic mu nie jest :)
Ty to masz te ranne pobudki
te ranne pobudki to były od zawsze, tyle ze wcześniej Mały w miarę spał w nocy, a teraz jeść mleka nie chce raczej, zmieniam mu kaszki smakowe to jeszcze pije...a tak to popić herbatki i smoka trzeba dać, a czasem nawet i nie..
a teraz w nocy mi sie tak czesto budzi juz chora nie jest a mimo to co 2 godz sie budzi i jak dam cyca jest ok i spi dalej a jak chce dac butle to sie rozbudza płacze i juz pozniej nawet cyc nie pomaga zeby ja uspic odrazu ;/ co robic??
dawaj jej butlę w ciągu dnia do zabawy, tak jak pisze aga216, spróbuj zmienić butlę, ja mam Avent, do mleczka czy herbatek jest SUPER!!
Obrazek
a do kaszek mam z canpol babies bo ma porządną dziurę i Mały przynajmkniej wypije kaszke z butli :D
Obrazek Obrazek
Ja ide robic obiad dopiero zwlekłam sie z łóżka o 10
takiej to dobrze :D
to może on poprostu od razu będzie chodził
tak to właśnie wygląda :ico_haha_01:
dzis mam jechac do kolezanki po jajeczka od jej kurek sa świeze i ja wole takie jej dac :-D
z no ba, ja sie śmiałam, że bedę kurki na balkonie trzymać :ico_haha_01:

u nas znowu wichura :ico_noniewiem:

[ Dodano: 03-12-2011, 16:24 ]
paula bidule przez ten katar nie może spac,masakra jakaś,dawałam jej nasivin i jej pomagały,ale za długo nie można ich stosować i jest masakra,co chwilę się budzi,
u nas podobnie, zauważyłam, że nasivin strasznie wysusza i Mały pije jak smok teraz :o

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość