Awatar użytkownika
asiula_o
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 517
Rejestracja: 18 kwie 2008, 18:40

08 sty 2009, 22:09

betka, nam kazali robic ta bilirubine 3 razy...takze 3 razy patrzyłam jak pobieraja mu krew z główki...:(Teraz wyszła juz w normie, ale za to wyszła anemia. bo zrobili mu juz kompleks badań przy pobraniu tej krwi...

Awatar użytkownika
JustynaiGabi
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1065
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:46

08 sty 2009, 23:20

a wy jak zwykle napłodziłyście........
poccoyomój tez ma bardzo krótkie wiązadełko ale powiedzieli żebym się nie stresowała skoro nie ma problemów z ssaniem (przybiera prawidłowo więc jest ok), potem ew seplenienie to wtedy będą ingerować..... przybiera ok już 5 kg. dziś było szczepienie..... niestety tylko druga dawka WZB bo nie było skojarzonej......mały strasznie płakał beksalala.....
co do urlopu macieżyńskiego to podobno przedłużył się w tym roku ale ponieważ ja zaczęłam w tamtym to się nie przedłuża. najgorsze jest to że mnie urlop kończy się 1 kwietnia a umowa o pracę 6.....ciekawe co dalej

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

08 sty 2009, 23:32

asiula_o, nam juz nie kazali sprawdzac tak jak pisalam, ale dziewczynka ktora lezala z nami musiala jezdzic pozneij jeszcze na pobieranie krwi i jej pobierali z paluszka. wiec dziwne ze jeszcze Jasia meczyli i mu z glowki pobierali :ico_pocieszyciel: ale widac co przychodnia to ma sowje jakies zasady, bo nawet w jednym miescie w kazdej przychodni co innego i inaczej...

Moj Niunio usnal... na rekach ale juz spi na naszym lozu... mam nadzieje ze usnal juz na noc...
Zauwazy;lam ze jak spi w dzien to ladniej spi w nocy, a jak tylko drzemie w dzien to i noce jakies gorsze...

chyba sie budzi.... :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
JustynaiGabi
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1065
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:46

08 sty 2009, 23:35

doczytałam na temat wiązadełka..... też chciałam to zrobić jak najwcześniej żeby było jak najmniej bezboleśnie. Miałam doświadczenie z Gabryśką której wcześnie przetkaliśmy kanaliki łzowe......obyło się bez wielkich komplikacji bo dzieciom starszym robią to w narkozie.......ale nasza pani doktór rozmawiała z laryngologami i przyniosła taką informację...... więc jak nie będzie seplenił obędzie się w ogóle bez podcinania..... tylko zostanie mu taki jaszczurkowy języczek.......
Wiola co do 6 kg to norma na butelce takie dzieci są z reguły tłuściejsze.......

zjadłam wczoraj dwa plasterki serka no i mały rano znowu dziś ciężko sapał..... miał tak zatkany nos że rano nie mógł usnąć i musiałam spionować go nawet poduszka nie pomogła......ech.......ten nabiał

[ Dodano: 2009-01-08, 22:40 ]
Beatka bo tak jest z dziećmi ze nie chcą padać jak są zmeczone (znaczy z niemowlakami) starsze reagują już lepiej. Mała jak jest zmęczona to pada, wyjątek jest tylko wtedy gdy są dodatkowe bodźce wtedy lata jak nakręcona i o wszystko płacze........ maluchy natomiast płaczą jak najęte i coraz gorzej je uśpić...... przetrenowałam to z Gabryśką. Kiedyś była popularna w telewizji zaklinaczka dzieci Traccy Hog..... która twierdziła że jeśli malucha nie położy się miedzy pierwszym a drugim ziewnięciem to potem mogą być problemy z uśpieniem coraz większe..... rzeczywiście coś w tym jest.
mój zaczął funkcjonować wg planu dwa spania w dzień tz koło 11 potem ok 14-15 i obowiązkowa kąpiel ok 19 a nawet przed bo inaczej jest ryk......potem kolacja i maluch śpi o 20........

blumek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 816
Rejestracja: 09 cze 2008, 18:52

09 sty 2009, 10:09

JustynaiGabi, Jesli nadak jestes na uropie macierzynskim w styczniu to i Tobie naleza sie dodadatkowe dwa tygodnie urlopu. Wszystkie mamy, ktore sa w styczniu na macierzynskim, maja przedluzony urlop. Walcz o swoje. My tu wszyskie mamy dluzszy urlop wiec i Ty tez.

Awatar użytkownika
JustynaiGabi
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1065
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:46

09 sty 2009, 11:00

to być może.......bo millennium pilnuje bardzo spraw kadrowych........czyli umowę mam przedłużona do 15.... ciekawe co dalej......

[ Dodano: 2009-01-09, 10:17 ]
a jak jesteście tak super poinformowane to może wiecie czy możemy odliczyć sobie ulgę na dziecko od podatku???jak rodzone w listopadzie???

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

09 sty 2009, 13:20

a jak jesteście tak super poinformowane to może wiecie czy możemy odliczyć sobie ulgę na dziecko od podatku???jak rodzone w listopadzie???
_________________
nie wiem jak to dokładnie z tym wyglada, ale moj maz odlicza ulge na dziecko, i tylko jeden z małzonkow moze zrobic :-)

Awatar użytkownika
JustynaiGabi
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1065
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:46

09 sty 2009, 13:24

zadzwoniłam na infolinię odlicza się w całości bez względy kiedy rodzone

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

09 sty 2009, 14:48

Jestem i ja.. Jasiek dzisiaj jakiś marudny, płacze co troche, całe szczęście ładnie spi i je więc nie tak źle..

Zrobiłam sobie ten zastrzyk wczoraj, tzn, koleżanka mi zrobiła i puki co czuje się normalnie czyt. tak jak zawsze, zupełnie nic się nie dzieje, ale zobaczymy co dalej.

Weszłam dziś na wage i waże tyle co na samym początku ciąży, więc nie jest źle, ale i tak trzeba się zabrać za siebie, bo do ślubu co raz bliżej :-)

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

09 sty 2009, 14:54

Hejka :-)

Dopiero dziś włączyli nam wodę :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: miałam górę zmywania i myślała że nigdy nie skończę :ico_sorki: Pranko też już jedno zrobione :ico_sorki: Jeszcze muszę pomyć podłogi i w ogóle wszystko pomyć w łazience i w kuchni. Nie mieliśmy wody trzy dni, nie sądziłam że to aż tak utrudnia życie :ico_olaboga: Ale naszczęście już po wszystkim :ico_sorki:

No i na nas padła ciemieniucha :ico_zly: ale bardzo delikatna, mam nadzieję że szybko się jej pozbędziemy. Dzisiaj będziemy się oliwić :ico_oczko:

Wczoraj znów musiałam wziąć Filipka do nas do łóżka bo był jakiś marudny i nie chciał zasnąć. I w nocy troszke gorzej spał i budził się częściej. Ale teraz sobie śpi spokojnie.

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości