Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

19 sie 2011, 12:02

Czytam i mi sie włosy jeza na głowie :ico_olaboga: :ico_olaboga: Ale jak często słyszy się, ze taki mały dzieckiak terroryzuje :ico_olaboga: ostatnio przeczytałam, ze jakis młody zabił prababcie bo zabroniła mu grac na komputerze a do policjantów strzelał z wiatrówki :ico_olaboga:
To są juz chyba skrajne przypadki ale są...
z drugiej strony szkoda dziecka, bo przypuszczam ze nic samo z siebie się nie bierze, jezeli mały nie jest chory to moze to skutek jakis problemów w domu... moze on w ten sposób próbuje zwrócic na siebie uwage? Masakra...
Tylko, ze u nas jest z ta instytucja tak, ze oni bardzo szybko dziecko zabieraja, a potem latami trzeba o nie walczyc, zeby dostac spowrotem, dlatego to ostatnia rzecz, ktora chcialabym zrobic...
zgadzam się, to mimo wszystko jest dziecko - mysle, ze odbiłoby się to na nim strasznie i na pewno w niczym nie pomoze :ico_olaboga:

[ Dodano: 19-08-2011, 12:03 ]
wogole to sie dziwie, ze jej jeszcze malego nie zabrali, bo z obecnego mieszkania dostali wypowiedzenie dlatego, ze maly rozrabia i przeszkadza sasiadom..
pewnie dlatego że nikt nie chce się wtrącić by sprawę zgłosić gdzie trzeba :ico_noniewiem:
ale dajcie spokój - uwazacie ze powinni jej zabrac dziecko? Same jestescie matkami...
Ja rozumiem, ze młody jest tyranem - ale chyba nie tedy droga
Gdyby tylko ona zrozumiała i poszła z nim do psychologa albo cos.. nie wiem :-/

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

19 sie 2011, 12:06

ale dajcie spokój - uwazacie ze powinni jej zabrac dziecko? Same jestescie matkami...
Ja rozumiem, ze młody jest tyranem - ale chyba nie tedy droga
Gdyby tylko ona zrozumiała i poszła z nim do psychologa albo cos.. nie wiem :-/
nie no, o odebraniu to ja nie myślałam.... miałam raczej na myśli żeby byli pod opieką jakieś instytucji. Jednak tam są inne uwarunkowania prawne.

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

19 sie 2011, 13:01

dzisiaj mlodego w przedszkolu nie bylo i byl spokoj, przedszkolanka mowila, ze inne dzieci tez odetchnely, bo jak sie okazuje to on inne dzieci tez bije :ico_olaboga:
no i wyglada na to, ze rodzice zostana wezwani do przedszkola, bo matka z unika rozmowy z przedszkolankami na ten temat... nie wiem tez na ile ona rozumie niemiecki...
Matka malego twierdzi, ze jak dziewczynek nie ma w przedszkolu to maly nikogo nie bije, przedszkolanki przedstawiaja inna wersje :ico_olaboga:
ale obiecaly baczniej przyjrzec sie temu wszystkiem, zeby nikomu nie stala sie krzywda, bo skorowczoraj dusil Dominike to rownie dobrze moze to zrobic kazdemu innemu dziecku :ico_olaboga:

[ Dodano: 19-08-2011, 13:11 ]
wlasnie siedzialam na balkonie i slyszalam jak mlody mowi do mamy, ze chce sie isc bujac.. A ona mu na to, ze moze, ale na drugi plac zabaw :ico_sorki: :ico_sorki: czyli na ten kolo mojego bloku nie przyjdzie :ico_sorki: :ico_sorki:
mam nadzieje, ze sobie co nieco przemyslala po wczorajszym :ico_sorki: :ico_sorki:

u nas mozna byc pod opieka Jugendamtu tj. urzad do spraw dzieci i mlodziezy, moga sie nawet dzieci zglaszac jak rodzice je bija.. Ale pewnie jakby zrobili wywiad wsrod sasiadow to mogliby jej malego odebrac - a taka swinia byc nie chce. Bo ona jest poklocona z prawie wszystkimi sasiadami ze swojej klatki i z 2 z mojej, przez malego wlasnie :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

19 sie 2011, 13:24

miałam raczej na myśli żeby byli pod opieką jakieś instytucji. Jednak tam są inne uwarunkowania prawne.
tak to akuratnie zrozumiałam ;-)
ale uwazam ze sama mysl o odebraniu nie jest na miejscu mimo sytuacji bardzo trudnej
NowaSejana, miejmy nadzieje ze matka cos zrozumiała, a moze faktycznie ja postraszysz ze to zgłosisz
wcale nie musisz tego robic.. moze to chociaz ja na ziemie sprowadzi :ico_olaboga:

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

19 sie 2011, 13:28

ramonka, poczekam na rozwoj wydarzen... co bedzie sie dzialo w przyszlym tygodniu w przedszkolu. Ale watpie zeby maly w tak szybkim czasie sie zmienil.
Jedno jest pewne i przedszkolanki o tym wiedza i matka mlodego tez, ze jak nic sie nie zmieni to bede sie starala zeby malego przeniesli do innej grupy, nawet do dyrektora z tym pojde

do tego wszystkiego teraz obrabiala komus tylek rozmawiajac w mieszkaniu przez telefon, podejrzewam, ze o mnie chodzilo :ico_zly: :ico_zly: widze, ze w niezle bagno wdepnelam :ico_olaboga:

a to kawalek filmiku nagranego przed chwilka na balkonie... mlody byl w domu tam gdzie dach widac, wiec zobaczycie ile bylo decybeli... i tak jest codziennie godzinami
i mlody dalej sie tak drze, slychac mimo, ze pozamykala okna :ico_szoking:
dostepny tylko dla osob, ktore maja linka
http://www.youtube.com/watch?v=kFC5R7nAgDg

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

19 sie 2011, 13:51

uwazacie ze powinni jej zabrac dziecko?
oczywiście że nie i skąd przyszło ci to do głowy .,raczej chodzi o to by ktoś wstrząsnął tą matką i ojcem bo sama przyznasz że nie chciałabyś mieć takiego dziecka które na placu zabaw np dusi twoją córkę a NowaSejana już dłuższy czas ma problem z tym chłopcem i matką i pisała o tym dużo wcześniej ....
a matka tego chłopca chyba nie jest zbyt skora do współpracy ....

NowaSejana, rzeczywiście można dziecko przenieść do innej grupy skoro tak kłopotliwe jest ?
u Zuzi w pkolu tez był tak ananas jak ten dzieciak i matka zawsze twierdziła że inne dzieci mają na niego zły wpływ ,w ogóle nie przyjmowała do wiadomości że dziecko potrzebuje pomocy i dlatego tak się zachowuje bo przecież zły się nie urodził .... ..ostatecznie został wypisany w pkola

[ Dodano: 19-08-2011, 13:55 ]
ładnie się drze :ico_szoking: :ico_olaboga:
ot bezstresowe wychowanie dziecka pewnie się kłania ....
Ostatnio zmieniony 19 sie 2011, 14:04 przez mal, łącznie zmieniany 1 raz.

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

19 sie 2011, 13:58

NowaSejana, rzeczywiście można dziecko przenieść do innej grupy skoro tak kłopotliwe jest ?
tak, mozna, przedszkolanki to potwierdzily, bo w tym przedszkolu jest 7 grup.
Dzieciaki jedynie spotykalyby sie na placu zabaw... moze wtedy mlody dalby sobie spokoj...
On tak sie drze codziennie... dla mnie to nic nowego.. tylko czasem mam ochote krzyknac z balkonu, zeby sie w koncu zamknal...

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

19 sie 2011, 14:02

NowaSejana, wierze że masz ochotę tak krzyknąć :ico_sorki: i współczuje sąsiadom dookoła ich mieszkającym :ico_sorki:
myślisz że jak przejdzie do innej grupy to tam będzie grzeczny? że nie znajdzie sobie innych ofiar :ico_sorki:
no i ile razy można tak przechodzić z grupy do grupy

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

19 sie 2011, 14:06

mal, pewnie beda inne ofiary, bo w przedszkolu jednak dziewczynki nie sa jedyne, on w grupie bije tez inne dzieci i wczoraj mu jeden chlopczyk spowrotem odwinal na prosbe przedszkolanki :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:
Poki co mysle o dobru moich dziewczyn i nie zastanawiam sie nad innymi ofiarami, oby bylo ich jak najmniej, albo wogole...
Pewnie nie jedna pomysli, ze samolubna jestem :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

19 sie 2011, 14:09

NowaSejana,skąd ci to przyszło do głowy :ico_szoking: przecież nikt nie marzy o tym by jemu dziecko krzywda się stała :ico_sorki:
po prostu trudne to jest tym bardziej ze nie ma za bardzo współpracy z ta rodziną

naparwdę niektóre dzieci to są potwory tzn tak rodzice jakoś wychowują a raczej nie wychowują ....

ja na pewno tak samo bym zareagowała jak ty :ico_sorki:

[ Dodano: 19-08-2011, 14:18 ]
i póki co musisz po prostu z dziewczynkami wychodzić na podwórko :ico_sorki: wtedy będziesz je miała na "oku" no i tego chłopca także

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość