luiza30
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 09 cze 2018, 21:08

Re: moje dziecko nie chce się uczyć

11 cze 2018, 15:02

Często jak rozmawiam ze znajomymi, to mają podobny problem. Często problemem są rodzice, którym bardziej zależy na ocenach niż dziecku. I dziecko będzie miało w nosie. Sporo moich znajomych wręcz robi z dzieckiem lekcje. Efekt? Wiele z tych dzieciaków ma coraz gorsze oceny, bo sobie w główkach układają, że im oceny będą gorsze, tym rodzic więcej czasu poświęci na siedzenie z dzieckiem nad lekcjami. i tu koło się zamyka. Moja najlepsza przyjaciółka, za moją namową zrobiła w tym roku eksperyment. Zamiast siedzieć z synem (5 kl podstawówki) nad lekcjami, powiedziała mu wprost, że ma w nosie, że to jego oceny i jego odpowiedzialność. Że jak nie zda, to on będzie chodził drugi rok do tej samej klasy. Efekt? Młody na początku fikał, znosił same pały, żeby ją sprawdzić. A ona zagryzła zęby, za to wspólnie chodzili biegać, na spacer, piekli ciasto czy różne inne rzeczy - tylko nie lekcje. Teraz jest koniec roku szkolnego, a młody ma średnią 4.3. W końcu to jemu zaczęło zależeć bardziej niż mamie :)

sylwia55
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:42

Re: moje dziecko nie chce się uczyć

04 paź 2018, 08:46

mój syn olewał naukę w gimnazjum, ale przy tym jest bardzo inteligenty, nie uczył się nic w 2giej klasie na półrocze miał, 3,9 a gimnazjum skoczył ze srednią 4,5 a egzamin napisany na 100 90 87 87 i 75%, a w pierwszej klasie szkoły średniej skończył z 4,89 na koniec, wszystko zależy od indywidualnych możliwości i nie przesadzaj ze 3,8 jest tragiczne

Wróć do „Starsze dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość