Ankara25
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 23 kwie 2012, 11:24

05 maja 2012, 21:34

hej kobietki hej zagladam na forum tyle ze z babcia tera zte sprawy pogrzebowe zajely sporo czasu i latania plus pieka nad synkiem ze tez w ogole prawie kompa nie wlanczalam.Odpowie mi ktoras mamuska jak moj synek ma prawie 14 miesiecy a chodzi za raczki przy czyms ale sam jakosnie moze udalo mu sie przejsc np 3 kroczki do taty ale zaraz bum i sie przewraca to kiedy jest szansa ze zacznie biegac sam??? moja siostra ma wesele pod koniec lipca i chcialabym by maly tam na nozkach juz podreptal... martwi mnie jeszcze jedno a mianowicie to ze maly nie potrafi sam usiasc tzn jak lezy na brzuszku to przejdzie na czworaki z potemz czworakow usiadzie.Mam na mysli raczej takie usiadzenie z pleckow ze wiecie obudzi sie wlozeczku i usiadzie a on tak nie potrafi lezy iplacze az dam mu raczki i sie podciagnie.... miala tak ktoras z was czy tylko my tak mamy????

Awatar użytkownika
Aniaaa
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:37

05 maja 2012, 23:40

Cześć dziewczyny :-D

magda1614, oj to pisz nam tu szybko jak będziesz teścior robiła !!
Super,że wysypka zeszła :ico_brawa_01: pewnie faktycznie to ta 3-dniówka była.

Ankara25, nic się nie martw,że synuś jeszcze nie biega. Ma czas spokojnie się nauczyć do 18 miesiąca,a później dopiero można zacząć się martwić. Ale jak piszesz,że już za rączki chodzi i kilka kroczków zrobił to myślę,że to kwestia dni i pójdzie sam :-) zachęcaj go jakąś zabawką czy czymś co lubi i będzie próbował :-)

Martynka z leżenia na pleckach też nie potrafi się podnieść. Jak się np. budzi to się odwraca na boczek i tak siada albo odwraca się na brzuszek i się podnosi. Ale np. jak ją położę na podłodze to wiem,że będzie leżeć i czekać aż ją podniosę :ico_haha_01: :ico_haha_01: przynajmniej mam sposób,żeby pampersa jej zmieniać,bo tak jak leży na łóżku to mi zwiewa :ico_haha_01:

Kurcze dałam kolację dziewczynkom, wykąpałam je i położyłam ale Martyś zaczęła płakać w łóżeczku i łapać się za buzię, wyjęłam ją i jak zaczęła wymiotować to masakra :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: mam nadzieję,że po prostu za dużo różnych różności zjadła przed spaniem i tyle,a nie przez gardło... :ico_noniewiem: :ico_olaboga:

Uciekam spać, dobranoc :ico_papa:

Awatar użytkownika
serniczka
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 464
Rejestracja: 22 gru 2010, 15:19

06 maja 2012, 09:09

czesc Babeczki:)

z Sentymentu Tu zajrzalam....

ale czas leci.....Wasze Dzieci Takie juz Duzeeee:)

A u mnie Jerzyk 5 dni po terminku i wyjsc niechce..... :ico_placzek:

magda1614
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2628
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:38

06 maja 2012, 09:54

oj to pisz nam tu szybko jak będziesz teścior robiła !!
no na razie czekam bo wiem ze dostanę hehe tak trzymac trzeba :-D :-D :-D

Ankara25
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 23 kwie 2012, 11:24

06 maja 2012, 11:11

witaj Aniu:), czesc kobietki:) hmm wiesz moj synek to sie Aniu nie przekreci an boczek i nie podciagnie tylko lezy, a jak sama usiluje go na boczek przekrecic to to sie napina i prosto kaldzie...fakt jak byl miejszy mial troche problemy z obrotami , pozniej sie obracal i niechetnie... tzn na boczek sprawnie mu to szlo... z pleckow na brzuszek tez jeszcze w miare ale spowrotem dal rade moz ekilka razy sie obrocic i przestal.... w ogole sama bylamz nim u neurologa ktory stwierdzil ze neurologicznie jest wszytsko dobrze ale mimo to dal skierowanie na rehabilitacje a ten rehabilitant powiedzial ze on jak to ujal DEFICYTOW NEUROLOGICZNYCH NIE WIDZI ale ze w kazdym mozna cos naprawic polepszyc, np jak czlowiek sie garbi to tez mozna starac sie zmienic jego postawe na lepsza...maly poznoz aczal raczkowac majac 12 miesiecy i chwile potem dopiero wstalw lozeczku pierwszy raz tez majac jakies 12 miesiecy albo nawet ciut wiecej...za to duzo mowi ladnie nasladuje gesty itd dlatego sama nie wiem co o tym wszystkim myslec.... mimo ze wiemz e nie powinno sie porownywac dzieci to jak pojde z malym do przychodni a widze dzieci w jego wieku pedzace bez rodzicow to jakos dziwnie sie czuje... nie wiem moze to ulucie zazdrosci?w koncu czy to nie my mamy pragniemy by nasze dzieci byly najlepsze we wszystkim i dazymy do ich doskonalosci??

magda1614
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2628
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:38

06 maja 2012, 23:27

DEFICYTOW NEUROLOGICZNYCH NIE WIDZI
to tylko sie cieszyc trzeba a napewno zaraz bedzie chodzic maluszek

[ Dodano: 06-05-2012, 23:28 ]
u mnie Jerzyk 5 dni po terminku i wyjsc niechce....
ojoj Jerzykowi sie podoba w brzuszku :-D :-D

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

07 maja 2012, 09:20

A u mnie Jerzyk 5 dni po terminku i wyjsc niechce.....
wyjdzie napewno :-D ale Ci fajnie juz druga dzidzia ...trzymam kciuki :ico_brawa_01:

a wogole to czesc Mamuski :ico_brawa_01:

U nas dzis dlugi weekened wiec wpadlam na chwileke

ale widze ze slonko po raz piewszy w tym miesiacu wyszlo :ico_nienie: wiec szkoda czasu siedziec w domku...

wczoraj bylo tylko 7 stopni i wiatr taki ze ludziska czapki i szaliki pozakladali :ico_olaboga:

Ania Fintifluszka o tym cycu...ja jakbym nie zaczela pracowac i brac Tetralysalu (na tradzik!!!)tez bym pewnie nadal karmila cycem ...bo Szymek byl wieeeeelkim fanem :ico_oczko:

aczkolwiek chyba i on i ja juz powoli zaczynalismy miec dosc ...bo tak jak pisalam potrafil pogryzc mnie bardzo (strupki mam do tej pory)bo wg mnie nie lecialo juz tyle mleczka co wczesniej...

na poczatku tez gardzil formula a teraz wcina 3-4 butle dziennie i to ze smakiem :-D


a wy ile butelek dajecie maluchom i po ile ml???????


Szymek ma liszajec!!!!!!!!
takie krostki z plynem ktore pekaja i w strupki sie zamieniaja(glownie kolo ust)...dostal na to antybiotyk ... wyglada juz lepiej ale nie wiem czy go nianaia jutro bedzie chciala wziac...bo jest to zarazliwe wsrod dzieci...

chociaz tak miedzy bogiem a prawda to jesli mial zarazizc inne dzieci to zrobil to w czwartek i piatek jak jeszcze nie wiedzielismy co to... :ico_noniewiem:


Anakara25 Szymek wcale nie chodzi !!! Dopiero staje przy meblach ale za raczki stal nie bedzie ...ja sie nie martwie (tzn troche ale ze wzgledu na tego guzka bardziej na kregoslupie!!! :ico_noniewiem: ) bo ma jeszcze czas....raczkowac zaczal jak skonczyl 11miesiecy i od tamtej pory robi ciagle postepy...
ale tak jak Twoj synek duzo gada i robi gesty ...zamiast maszerowac...
A jak ma Twoj synek na imie???

[ Dodano: 07-05-2012, 09:27 ]
Ania ja okresu tez nie mialam dopoki karmilam ..chocby to bylo i raz dziennnie tylko...
a i teraz (ale biore pigulki) to mam takie jkaby plamienie i co najwazniejsze ..nie boli :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: nie musze lykac przeciwbiolowych garsciami i lezec plackiem :ico_brawa_01:


magda1614jak tam @????

Fintifluszkaja tez tak zawsze plakalm jak wracalm do UK....ale chyba odkad mam Szymka to jakos lzej to przechodze...
a Wy sie i tak planujecei do PL na stale przeprowadzic niedlugo prawda???



Dobra mile panie lece pod prysznic....

i moze na jakies male zakupy (granatowy zakiecik mi sie marzy.... :ico_oczko:



i granatowa torebka :ico_haha_01: )
ale wczoraj u fryzjera /kosmetyczki zostawilam £50 i nie wiem czy powinnam tak szalec.... :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

Ankara25
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 23 kwie 2012, 11:24

07 maja 2012, 16:44

magda dziekuje za wsparcie wiem ze powinnam sie cieszyc skoro nie ma DEFICYTOW NEUROLOGICZNYCH

[ Dodano: 07-05-2012, 16:49 ]
Tabogucka witaj:) moj synek ma na imie Igor:) no chodzi za raczki czasem mu sie uda puscic i przejsc kilka kroczkow samemu ale zaraz sie przewraca:( a Twoj Szymon ile ma?? o jaki guzek chodzi na kregoslupie bo nowa jestem na forum i nie wiem o co chodzi... wiesz moj maly ma juz prawie 6 zabkow 6ty mu wychodzi a i tak polowe pokarmow zamiast gryzc to polyka i sie nimi krztusi dziwne czy dzieci nie wiedza do czego sluza zeby???? :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:

magda1614
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2628
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:38

07 maja 2012, 19:50

magda1614jak tam @????
na razie czekam :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: ale jak do jutra nie dostane to kupie tesciora

ale mój Filipo znowu ma wysypkę na plecach i brzuchu i z tyłu główki jest tego bardzo duzo wiecej jak ostatnio i ciekaw a jestem czy to moze potówki ale tak duzo potem wstawie wam zdjecie to moze uda wam sie ocenic ale moze do lekarza jutro jak nie zejdzie :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

08 maja 2012, 09:42

Tabogucka a Twoj Szymon ile ma??
Ankara dziewczyny mają na ogół suwaczki w podpisach i tam możesz sobie sprawdzić np ile dziecko ma lat :ico_oczko:

pisałam do ciebie kilka postów wcześniej że jak chcesz to mogę ci pomóc w zrobieniu takiego suwaczka... ale nic nie odpowiedziałaś

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość