Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

10 lis 2008, 14:19

Miszka w pelni Cie rozumiem, bo nasz lekarz z GP tez Viki trul mlekiem sojowym a ona po nim nic a nic lepiej nie wygladala :ico_olaboga:
Sprawa z dostaniem specjalistycznego mleka w UK nie jest prosta, bo lekarz pierwszego kontaktu nie ma uprawnien do przepisania ci go :ico_olaboga: Moze to zrobic jedynie specjalista (alergolog lub pediatra lub dietetyk). Pozostaje Ci iec jedynie poprosic lekarza w GP o skierowanie do Kliniki dzieciecej na wizyte z alergologiem lub (jesli lekarz odmowi) skontaktuj sie z Health Visitor wasza, poplacz jej w rekaw, wyolbrzym troche dolegliwosci malutkiej i powiedz ze nie mozesz dostac skierowania do alergologa a masz problem z mlekiem (mala ma po nim biegunke, wymiotuje nadal, wysypka sie utrzymuje itp.). Sorki, ze namawiam Cie do klamstwa, ale z mojego doswiadczenia wynika ze tylko w ten sposob masz szanse by sie porzadnie Wami zajeto :ico_olaboga: :ico_puknij:
Co do mlek to w Anglii maja ich o ironio o wiele wiekszy wybor niz w Polsce ale nie chca ich za bardzo przepisywac :ico_puknij: Mozesz wybierac miedzy:
- mlekiem sojowym (najbardziej popularne i maje kilka firm; Heinz, Enfamil i Cow&Gate); u mojej Viki tylko pogorszylo jej stan...
- Nutramigenem
- Neocate (to odpowiednik polskiego Bebilon Amino, czyli mleka dla dzieci z najgorsza postacia alergii),
- SMA Lactose Free (super w smaku, super w zapachu) i na nim jest wlasnie moja Viki...

Jesli chodzi o masci i itp. to mozesz skorzystac z:
- najprostszego E45 (upewnij sie ze wersji dla dzieciaczkow),
- Aveeno Lotion (na recepte, do smarowania cialka) z podobnych skladnikow jak Exomega,
- Epaderm (to krem ktory mozesz dodawac do kapieli i uzywac jako mydla, tez na recepte),
- Diprobase, Ultrabase (w wersji kremu - nie sterydowej!) do smarowania cialka,
-Eucerin (do kapieli),
- Oilatum (do kapieli, smarowania, tez mozesz je poprosic na recepte).

Jesli chodzi o Exomege (ktora u Viki dziala cuda) to mozesz ja kupic w UK na stronie: http://www.escentual.com/a-derma/?gclid ... 1AodYUuBNQ Przy zamowieniu powyzej £40 nie placisz za przesylke. Przysylaja ci zamowienie w ciagu 2-3 dni.

Lekarz ma obowiazek przepisania Ci kremu o ktory poprosisz, wiec nie odpuszczaj.
Zycze powodzenia z GP i mam nadzieje, ze jak najszybciej skontaktuja Was z alergologiem.
Jesli bedziesz miala jakies pytania to pisz smialo. Jak mi sie jeszcze cos przypomni to napisze.
Powodzenia!!!

[ Dodano: 2008-11-10, 13:27 ]
miszka jesli lekarz bedzie ci robil problemy i nie dostaniesz mleka to daj znac... Ja mam w szafce Neocate oraz duuuuuzy zapas SMA Lactose Free to Ci wysle... Musze jedynie doczytac czy nadaja sie one dla takiego maluszka jak Natalka.
Jesli z kremami masz jakis problem, tez daj znac... Viki juz tyle smarowania nie potrzebuje, wiec w szafce mam niezly zapas masci, dodatkow do kapieli itd. Jak tylko potrzebujesz to ci podesle...
My dostajemy je na recepte wiec o nic sie nie martw...

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

10 lis 2008, 14:48

jesli lekarz bedzie ci robil problemy i nie dostaniesz mleka to daj znac
Jezu!Bardzo Ci dziekuje!!!Jezeli chodzi o mleko,zrobilam sobie zapas Nutramigenu,mam 13 puszek :ico_sorki: Troszke sie boje zmieniac teraz to mleko,wiec musimy to pociagnac.W czwartek mam szczepienie wiec poprosze go o skierowanie do alergologa,ale powiem mu ze ona juz na tym Nutramigenie jedzie,bo po prostu juz nie ma wysypki-buzia gladka jak nie wiem,wiec nie bede miala argumentu :ico_olaboga:
Sorki, ze namawiam Cie do klamstwa, ale z mojego doswiadczenia wynika ze tylko w ten sposob masz szanse by sie porzadnie Wami zajeto
Oj ja na klamstwach jade juz od roku,bo cala ciaze ich oklamywalam :ico_noniewiem: sami mnie nauczyli,ze musze troszke wyolbrzymic,zeby sie mna dobrze zajeli :ico_olaboga: Dziekuje Ci bardzo za wkazowki,na pewno skorzystam :ico_sorki: A gdzie mieszkasz?Ja w Southampton,moze jestesmy z jednego miasta?Pozdrawiam Cie serdecznie i jeszcze raz dziekuje :ico_sorki:

[ Dodano: 2008-11-10, 13:50 ]
I cieszę się, ze krem pomaga
No rewelacyjny jest :ico_brawa_01:Nie ma to jak doswiadczenie,teraz ja moge polecac :-)

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

12 lis 2008, 00:30

A gdzie mieszkasz?Ja w Southampton,moze jestesmy z jednego miasta?Pozdrawiam Cie serdecznie i jeszcze raz dziekuje
Nie ma sprawy... Mam nadzieje, ze chociaz troche pomoglam...
Co do miasta, to ja mieszkam w Gloucester... To jakies 2h od Ciebie... Ale u mnie na watku Kwietniowki 2007 jest dziewczyna z Southampton :-D
Nawet bylam u niej z Vikulka w odwiedzinach jakies pol roku temu...

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

12 lis 2008, 09:49

Mam nadzieje, ze chociaz troche pomoglam...
Bardzo pomoglas :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: Niestety mimo zmiany mleka,wyeliminowaniu kontaktu z kosmetykami i proszkiem do prania Natalke znow wczoraj zaczelo wysypywac :ico_placzek: Nie tak jak ostatnio,ale buzia szorstka juz jest :ico_placzek: Sama nie wiem co to moze byc :ico_placzek:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

12 lis 2008, 14:49

miszka, z alergią niestety kochana tak jest. Prawdopodobnie organizm nie wydalił całego alergenu z organizmu, ale to wszystko minie. Koniecznie musisz się uzbroić w cierpliwość. To na pewno mleko Natalcię uczula. Smaruj ją i wszystko będzie dobrze, powoli zacznie znikać, zobaczysz. U mojej Oleni było to samo. jeszcze przez jakieś 3 tygodnie ją wysypywało,mino, że piła nutramigen, ale już mniej. u was też będzie dobrze.nie martw się.

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

12 lis 2008, 14:54

u was też będzie dobrze.nie martw się.
Jej,dziekuje Ci bardzo za pocieszenie :ico_sorki: Bo malo nie umarlam jak ja znow zobaczylam,teraz ma takie jasniejsze drobniutkie grudki :ico_placzek: W ogole tak jak kiedys zaczela plakac podczas karmienia i wymiotowac pojedzeniu.Ciezko ja nakarmic,bo co chwile sie zwija i placze.Moze ruch jelit,no nie wiem.Ma chlustajace wymioty,w duzych ilosciach,musze sprawdzic jak przybiera na wadze,no same klopoty mam z tym moim malenstwem :ico_placzek:

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

12 lis 2008, 22:43

Miszka bardzo mi przykro, ze malutka znowu cos meczy :ico_placzek: Ale Delicja ma racje, musisz byc cierpliwa... Organizm musi sie oczyscic z wszystkiego "swinstwa" jakie w nim siedzi... Te dwa tygodnie to jest umowny okres, bo u jednych dzieci oczyszczanie trwa tydzien a u innych nawet i miesiac...
Viki miala wysypki i zaparcia jeszcze przez 2 miesiace po przejsciu na Nutramigen... Myslalam wtedy ze serce mi peknie z patrzenia jak ona sie meczy i cierpi a w glowie siedzialo mi tysic mysli co moze byc przyczyna kolejnych wysypek...
Zycze by jak najszybciej organizm Natalki pozbyl sie wszystkich zaleglosci w jelitkach i malutka przestala cierpiec :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

12 lis 2008, 23:11

miszka, będzie dobrze, my z kasi.k jesteśmy niestety doświadczone tym dziadostwem, ale widzisz nasze córcie już dawno zapomniały o krostkach i Wy również wkrótce zapomnicie. Ucałuj Natalcię od nas, kochana jest.
A może ją brzuszek boli????a co ile ją karmisz????

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

12 lis 2008, 23:42

Uspokoilyscie mnie dziewczyny bardzo :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
Ucałuj Natalcię od nas, kochana jest.
A może ją brzuszek boli????a co ile ją karmisz????
Mysle,ze faktycznie po prostu bolal ja brzuszek,bo kolejne karmienia wygladaly juz lepiej,staram sie karmic co 3 godziny,ale ona bywa glodna czesciej bo zjada bardzo malutko :ico_noniewiem:
Wy tez kochane dziewczyny ucalujcie od nas swoje sloneczka :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

12 lis 2008, 23:48

W ogole tak jak kiedys zaczela plakac podczas karmienia i wymiotowac pojedzeniu.Ciezko ja nakarmic,bo co chwile sie zwija i placze.Moze ruch jelit,no nie wiem.
Viki karmienie (jak jeszcze dostawala mleko sojowe) wygladalo tak, ze 3 lyki a potem sie prezyla i przerazliwie mi plakala (a wrecz sie darla) :ico_placzek: Ponosilam ja, pomasowalam brzuszek to jej sie odbilo i potem znowu 3 lyki i prezenie + przerazliwy placz... I tak za kazdym razem gdy ja karmilam...
Jak tylko nadchodzila pora jej jedzenia to ja bylam cala zlana potem ze strachu i zalana lzami...

A jak zmienials mleko na Nutramigen to od razu robilas wg przepisu czy "lzejsza" wersje?
Mnie alergolog kazala zawsze przez tydzien dawania nowego mleka podawac lzejsza wersje, czyli np. na 120ml wsypac tylko 3 miarki mleka zamiast 4 zeby organizm mial czas sie przyzwyczaic do nowego pokarmu...

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość