Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

27 lut 2009, 15:23

delicja pisze:u nas też nie zdała egzaminu, miałam wrażenie, ze było gorzej
jednak na każdego co innego działa i poprostu trzeba probować i zobaczyć samemu co dal naszego dziecka jest najlepsze

sylwopal
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2009, 00:30

28 lut 2009, 00:33

Mojemu dziecku na AZS bardzo pomogło mleczko Dardia. Tylko nie można zapominać, że nawet najbardziej opiekuńcze podejście nie zastąpi lekarza, czy innego specjalisty :).

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

28 lut 2009, 22:50

sylwopal pisze:Tylko nie można zapominać, że nawet najbardziej opiekuńcze podejście nie zastąpi lekarza, czy innego specjalisty :).


u nas lekarze mogli wyrządzić więcej szkody niż korzyści, także do końca się z tobą nie zgodzę. oczywiście opinii trzeba zasięgnąć, tu nie ma innej rady,ale trzeba też dobrze czytać ulotki przepisywanych leków.

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

01 mar 2009, 20:28

delicja pisze:u nas lekarze mogli wyrządzić więcej szkody niż korzyści, także do końca się z tobą nie zgodzę.
dokładnie. !!!!!! co niektórzy lekarze przepisuja dziecku takie rzeczy że szok :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Mama Lenki
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 70
Rejestracja: 02 lut 2009, 23:40

02 kwie 2009, 10:38

Hej dziewczyny mam pytanie: czy dzieci z AZS mogą mieć uczulenie na posciel wełnianą?

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

02 kwie 2009, 16:24

tak

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

07 kwie 2009, 19:29

Niestety uczulenie może byc na wszystko :ico_olaboga:

[ Dodano: 2009-04-07, 19:30 ]
U mojego Kuby AZS przerodzilo się w alergię wziewną tzn straszne łzawienie oczu, zapuchnięte oczy, katar i raz było zapalenie oskrzeli na tle alergicznym. (w maju ma takie obiawy - także już niedługo)

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

27 kwie 2009, 20:43

witam
dołączam do mam walczących z AZS u dzieci :ico_noniewiem:

U Piotrusia w wieku 6 m-cy pojawiły się na nózkach 2 suche plamy,czerwone. Jakos to zignorowałam,ale przy okazji szczepienia spytałam pediatrę,co to jest...
Powiedział,ze wygląda to na nietolerancję mleka.
Kazał dawać NAN HA, wyeliminować z posiłków te,które zawierają mleko inne niż HA i kazal kąpać synka w Oilatum. Na tym koniec
Nie powiedział wtedy,ze ja muszę wyeliminować z diety nabiał,sama na to wpadłam
Niestety,nic nie pomogło, plamy zaczęły robić się na całym ciałku Piotrusia,wyglądał,jakby miał poparzoną skórę,takie rany mu sie tworzyły,które on rozdrapywał do krwi.
Koleżanka poleciła mi Diprobase maść, zaczęłam stosować. trochę pomogło,ale na krótko
Wybrałam sie kolejny raz do pediatry, tym razem nie zbagatelizował juz sprawy, bo wyglądało to nieciekawie. Piotrek dostał Nutramigen,zamiast NAN, przez 10 dni miałam go smarować maścią Elocom i drastyczna dieta u mnie...
Przeszło,już się cieszyłam. Przez 10 dni smarowałam ta maścią,skóra Piotrusia zrobiła się cudna :ico_sorki: Tak sie cieszyłam.
Niestety,w kilka dni po zaprzestaniu smarowania problem powrócił :ico_placzek: Najpierw zrobiły się 2-3 szorstkie plamy na nózkach,potem wróciliśmy do punktu wyjścia :ico_placzek:
Kolejna wizyta- znowu lekarz kazał kolejne 7-10 dni smarować Piotrka Elocomem, dodatkowo przepisał Zyrtec, a po tych 10 dniach kazał 2 razy dziennie smarować skórę Balneum Intensiv Krem. Na razie smaruję Piotrka Elocomem 8-smy dzień,plamy prawie zniknęły,ale jaka jest gwarancja,że znowu sie nie pojawią
Jestem juz tym wszystkim załamana,nie wiem,co robić :ico_placzek:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

28 kwie 2009, 15:18

BeataW, nie chcę Cię straszyc, może przeczytaj ulotkę tego elocomu. a może już to zrobiłaś???hmmm no ale gdybyś czytała to myślę, że nie stosowałabyś tego leku tak długo :-) Im dłużej to będziesz stosowac tym bedzie gorzej. na twoim miejscu odstawiłabym to natychmiast, bo zniszczysz dziecku skórę i wtedy lekarz rozłoży ręce. postaw na dobry nawilżacz i dieta i tyle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nic więcej wam do szczęścia nie potrzeba. polecam krem oilatum, topialyse, emolium.(choc emolium nam nie pomógł ale inni sobie chwalą) i na początek smaruj małego kilka razy dziennie. samo poznika bez elocomów i innych świństw.
istnieje też przypuszczenie, że mleko wcale może małego nie uczulac, może to cos z powietrza, kurz, roztocza, hmmm???jesli dieta i kremy nie pomogą szukaj innej przyczyny.
Doradzę ci jeszcze tak od siebie. do lekarza chozic musicie, z jego wskazówek skorzystac mozesz ale nie musisz, ale to przede wszystkim Ty musisz znalesc przyczynę alergii u dziecka nie lekarz, bo lekarz zlikwiduje tylko skutki alergii, a cała robota spada na ciebie.powodzenia!!!!!!

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

28 kwie 2009, 15:22

delicja, dzięki, dziś ostatni dzień smarowania tym Elocomem, czytałam faktycznie ulotkę i włosy mi dęba stanęły. Ale pediatra zapewniał,że można stosować 10 dni,zrobić przerwę i znowu 10 dni :ico_noniewiem: Tak czy tak odpuszczam już sobie,kupię ten Emolium,bo czytałam dobre opinie i będę próbować :ico_sorki:
Co do diety,to juz kompletnie głupia jestem, mleko i jego przetwory już dawno wykluczyłam, potem nowalijki- pomidory,świeże ogórki itp,ale uczulenie jest nadal :ico_noniewiem:
Teraz odstawię tez kurczaka,bo wczoraj zjadłam na obiad i mam wrażenie,że uczulenie nasiliło się...
Tylko zastanawiam się,co mogę jeść,już niewiele możliwości mi zostało :ico_szoking:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość