Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

26 sty 2009, 13:07

U nasz dziś ksiądz po kolędzie chodzi, musze jeszcze korytarz umyć i obrus wyprasować no i kaske do koperty zapakować, tak sobie myśle, że 50zł chyba starczy??
my tez tyle dalismy, a jeszcze ksiadz nas sie zapytał czy pracujemy i mamy za co zyc :ico_szoking: normalnie chyba go zacmiło, pierwszy raz takie cos od niego słyszałam, no i wział pieniadze jak powiedzielismy ze pracujemy :-) betka, no tak to jest lepiej zostaw go sobie w łozku bedziesz bardziej wyspana :-D no a tak jak mowisz potem jak bedzie juz jadł w mniejszych odstepach czasu to spokojnie do łozeczka :-)

My naszczescie mamy juz wypracowany swoj rytm dnia i nocy :-D
Narazie kompie go w godzinach około 20 21 zalezy o ktorej ostastnio jadł, potem flacha i do łózeczka( nie chce zapeszyc ale zasypia super)
Ale staram sie zeby przed kompila nie spał tak przynajmiej z 1,5 godzinki to potem zasnie jak zabity :-) budzi sie raz w nocy w godzinach 3lub 4 potem mleczko i znowu idzie spac i tak do 6 czy 7 :-D

A własnie miałam sie tez zapytac, bo ja uzywam butelek z aventu i dawałam w tej małęj ale tam miesci sie tylko 125, wiec zmieniłąm na duza, bo daje mu 150 mleka. No a ta duza ma w nuplu wieksza dziurke i mały nie umie mi przez to pic, krztusi sie i leci mu wszedzie, wiec zmieniam nakretke z tej małej butelki, ale wiem ze nalezy potem zmienic chyba od 3 miesiaca na wieksze otwory, tylko nie wiem kiedy :ico_olaboga:
Jak on mi z tej wielkiej butli nie chciał pic, to co dopiero jak mu zmienie na jeszcze wieksze otwory, sama nie wiem czy to jest dobre dla niego ze ciagle pije z tej malutkiej dziurki w sumie od urdzodzenia :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
JustynaiGabi
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1065
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:46

26 sty 2009, 13:37

Wiola ja w sumie to nie mam pojęcia ale mi się wydaje że sama się zorientujesz że czasem zbyt wolno będzie mu leciało i będzie się niecierpliwił.... tak mi się wydaje....
Ja kąpię małego ok 18.30..... potem cycuś i śpi o 20... w międzyczasie starsza wędruje do łóżka i dzięki temu o 20 mam już czas dla siebie...
zauważyłam że i on taki rytm dnia zaakceptował i że po tej 18 zaczyna domagać się kąpieli.... a czasem jak nie płacze po kąpieli to funduję mu masażyk.....

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

26 sty 2009, 14:19

U nas ksiadz jutro... nie wiem dlaczego ale nie lubie tych wizyt :ico_nienie: dla mnie takie przychodzenie po jalmuzne. :ico_olaboga: jestem wierzaca i chodzimy co niedziele do kosciola (no okres ciazy i teraz to ja raczej nie), ale wizyt ksiezy nie lubie. Moze gdyby przychodzili bezinteresownie albo czesciej tak poprostu pogadac... a oni raz w roku, nie znaja nikogo, czasem zaprawszaja ksiezy z innych parafii (mieszkam na duzej dzielnicy), i takie kolomyje... :ico_puknij:

wiola85, ja z butlami nie pomoge. Ale wydaje mi sie ze ta mniejsza dziurka jest ok skoro krztusi sie z tej wiekszej. A tak jak Justyna mowi - jak bedzie mu cos nie pasowalo to da ci znac ze mala dziurka jak dla niego :-)

Moj usnal - chyba na dluzej - moze ze 2 godzinki pospi... :ico_sorki:

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

26 sty 2009, 15:35

Ja kąpię małego ok 18.30..... potem cycuś i śpi o 20... w międzyczasie starsza wędruje do łóżka i dzięki temu o 20 mam już czas dla siebie...
to fajnie wczesnie idzie spac :-) chociaz widze ze po kompieli odrazu nie zasypia bo to masz do 20 jeszcze półtorej godzinki, ale itak wiecej czasu dla ciebie zostaje.
Ja mam nadzieje, ze potem pojdzie spac po bajce, tak jak ja kiedys czyli o 19.30 :-D

Awatar użytkownika
asiula_o
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 517
Rejestracja: 18 kwie 2008, 18:40

26 sty 2009, 16:38

Hej
Dzięki dziewczyny za miłe słowa:)
betka, nie widziałam tych nalepek na tvn. Kupiłam je na allegro juz dawno, Jeszcze przed urodzeniem Jasia. I fakt były dosc drogie bo 200 zł...ale kupilismy z moja mama na pół, takze nie wyszło tak zle, a efekt naprawdę jest super.
CO do kąpieli to tez nie uzwyam tej gąbki, choc mam dwie takie, bo dostalismy. U nas maż trzyma Jasia a ja sobie spokojnie moge go umyc. A jesli nie ma męza to trzymam w ręce a drugą myje. Tez własnie w szkole rodzenia nam mówili, ze te gąbki to zbiorowisko bakterii, choć bez przesady...my akurat nie uzywamy ze względu, ze nam lepiej w rękach, a nie przez bakterie. Poza tym leje do wanienki duzo wody, aby jas był jak najwiecej zanuzony:)Też kąpiemy około 20, 21, ale zasnac to sie zdaza ze namwet dopiero o 22....no i jeszcze się nie zdazyło aby przespał wiecej niz 4 godziny. Ostatnie dwie nocy to nawet co 2 godzinki się budził....
A dzis wybrałam sie pierwszy raz od urodzenia jasia na zakupki do M1:)i kupiłam sobie kurtkę. Nawet bym nie pomyslała, ze zakupy moge sprawiac taką frajdę:):)Ale juz mi tęskno było:)Poza tym jak mam sciągac mleko, to wolę nigdzie nie wychodzic...a Jasia po marekatach jeszcze nie chce ciągać.

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

26 sty 2009, 17:59

Wiolka, my też używamy butelek z Aventu, bo Jasiek innej nie chciał i przerzuciłam się też już na tę średnią, a małą wygotowałam i jest do herbatek, a smoczki to ja dość często zmieniam mniej więcej co 4 tygodnie, zaczynaliśmy od 1 ale Junior się wściekał, że za wolno mu leciało wiec zmieniłam na 2, po miesiącu zaczełam dodawać mu kleik ryżowy na ulewanie, więc i mleczko zrobiło się gęstsze to się biedny wściekał, że znów za wolno, na początku wciągał 90ml w 40 min, więc troche to trwało, a ile się naryczał to jego.. więc zmieniłam smoczek na 3przepływowy i teraz to już mu całkiem szybko wciąga, bo butla jest pusta po 10-15min.

Powiem Ci tak.. Jeśli Filipkowi nie pasuje "2" to przełuż tylko smoczek z "1" do większej butli, na pewno się zorientujesz jak będzie mu za wolno leciało, Jaś się strasznie wściekał :-)

Zmykam, bo siądz właśnie zaczął "chodzić" pewnie za jakieś 40 min będzie;-)

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

26 sty 2009, 18:05

Powiem Ci tak.. Jeśli Filipkowi nie pasuje "2" to przełuż tylko smoczek z "1" do większej butli, na pewno się zorientujesz jak będzie mu za wolno leciało, Jaś się strasznie wściekał
no własnie tez tak zrobiłam i w tej wielkiej butelce mam nupla z małej :-) a potem jak robie herbatke tez do tej małej to znowu biore spowrotem nupla :-) Narazie wyglada na to ze mu to pasuje jak powoli leci, no zobaczymy czas pokarze :ico_haha_01:

A na poczatku miałam jeszcze taka inna butelke, ale w ogole nei chciał z niej pic, taka do herbatki specjalnie kupiłam, ale ta koncóka nupla była całkiem inna i nie chciał z niej pic. Widocznie avent ma robione na kształt brodawek :-)

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

26 sty 2009, 18:19

Sluchajcie - zrobilismy dzis dwie kupki :ico_brawa_01: jedna (nonono) na moja reke, a jak ja umylam znow na reke tylko ze obronilam sie troszke chusteczka :-)
A potem do pieluszki :-)

Wczoraj w gosciach taka odwalil ze hoho :-) a jak bacznal to az zamilkli wszyscy a ja "no nareszcie" :ico_brawa_01:

Ale ja kocham to moje dziecie - korbe mam na jego punkcie... Obym tylko za bardzo nie rozpiescila :ico_sorki: bo rozpieszcze napewno :-D ale zeby nie przesadzic :-)

Awatar użytkownika
asiula_o
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 517
Rejestracja: 18 kwie 2008, 18:40

26 sty 2009, 18:40

oj ja tez uwielbiam mojego smyka;) i tez wiem ze go rozpieszcze:)ale zasady tez odpowiednie wprawadze;)Ale nie wyobrazam sobie bez niego zycia:)

blumek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 816
Rejestracja: 09 cze 2008, 18:52

26 sty 2009, 19:15

Laski, do kiedy podajecie witamine K???

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość