Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

26 wrz 2010, 09:15

hihi, nasza Ala to była planowana, ...ale jakiś miesiąc, dwa później.
u nas podobnie, plany drugiego dziecka były na wiosnę przyszłego żebyśmy na spokojnie przeprowadzili się do nowego domu. Odstawiliśmy zabezpieczenie, no ale ja sądziłam, że kilka miesięcy potrwa zanim zajdę w ciąże, podobno przecież po trzydziestce nie tak łatwo zaciążyć. No i bęc w pierwszym cyklu dzidzia :-D

DUSIA555 co do badań prenatalnych ja bym je zrobiła gdyby usg genetyczne w 13 tygodniu wyszło źle, ale że u mnie było ok, to dalszych badań nie robiłam. A forum sobie poczytałam żeby wiedzieć czego się domagać od lekarzy, co mi się należy. Tu nie chodzi tylko o wady genetyczne, ja wolałabym już w ciąży, że dziecko ma mieć np wadę serca, bo wtedy można rodzić w odpowiednim ośrodku gdzie są na to przygotowani.
Uff, znowu się wymądrzam :ico_oczko: ale mnie po prostu szlak trafia, że kobiety w Polsce nie są uświadomione przez lekarzy w tym zakresie, że wielu tragediom można zapobiec dzięki odpowiednim badaniom w ciąży. Moim zdaniem lepiej zapłacić za usg genetyczne u specjalisty, niż jakieś wypasione 3 czy 4d, które daj tylko frajdę rodzicom, ale dla dziecka pożytku z niego żadnego nie ma.

magda1614
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2628
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:38

26 wrz 2010, 18:44

A ja cos dziś bez humoru jestem :ico_sorki:

Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2227
Rejestracja: 11 mar 2009, 21:54

27 wrz 2010, 00:04

DUSIA555 co do badań prenatalnych ja bym je zrobiła gdyby usg genetyczne w 13 tygodniu wyszło źle, ale że u mnie było ok, to dalszych badań nie robiłam.
To bardzo ciekawe... dlaczego lekarz nie poinformował mnie o możliwości wykonania takiego badania ? Nie robiłam żadnego usg genetycznego ani jak wspomniałam żadnych badań temu podobnych. Mój gin. jest profesjonalistą a tu takie niedopatrzenie ? Chodziłam do niego od samego początku ciąży i miał wiele okazji żeby mi wspomnieć o takim badaniu. Pewnie nie widział takiej potrzeby no bo jak inaczej tłumaczyć tą sytuację :ico_noniewiem: Najważniejsze, że Ami jest okazem zdrowia (odpukać oby tak dalej) :ico_haha_02:
A usg genetyczne zrobiłaś sama na własna rękę, czy z zalecenia ginekologa ?

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

27 wrz 2010, 08:47

A usg genetyczne zrobiłaś sama na własna rękę, czy z zalecenia ginekologa ?
mój gin proponuje to wszystkim pacjentkom, te które chcą to robią. U mnie kosztuje ono 250 zł. Nazywane jest też prenatalnym, może Twój gin sam jest specjalistą od takich badań.
To usg jest robione na bardzo dokładnym sprzęcie przez lekarza, który ma przeszkolenie w tym zakresie. Mierzona jest nie tylko przezierność karkowa i kość nosowa, ale też przepływy w serduszku i pępowinie w celu stwierdzenia czy nie występują przepływy zwrotne. I jeszcze parę innych rzeczy których nie pamiętam. Robi się je najlepiej w 13, 14 tygodniu.

magda1614
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2628
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:38

27 wrz 2010, 10:58

Ale zescie sie rozpisały kobietki ze hoho musze poczytać wszystko.Au nas dzis kiepska pogoda chyba jak wszedzie :ico_sorki:

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

27 wrz 2010, 11:34

A ja cos dziś bez humoru jestem :ico_sorki:
hej magda1614 dziś już lepszy humorek ? :ico_oczko:
Au nas dzis kiepska pogoda chyba jak wszedzie :ico_sorki:
u nas też leje od wczoraj :ico_zly:

A ja już zaliczyłam dentystę z rana, no i zębami mam już spokój. Mam lenia w pracy, ale zwalam winę na pogodę :-D

magda1614
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2628
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:38

27 wrz 2010, 12:12

Tak dzis juz lepszy ale czekam z niecierpliwością na telefon z banku w sprawie tego kredytu naszego a ten telefon cos nie dzwoni :ico_sorki:

Ale jeszcze nie pada u nas na szczescie :-)

Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2227
Rejestracja: 11 mar 2009, 21:54

28 wrz 2010, 00:49

mój gin proponuje to wszystkim pacjentkom, te które chcą to robią. U mnie kosztuje ono 250 zł. Nazywane jest też prenatalnym, może Twój gin sam jest specjalistą od takich badań.
To usg jest robione na bardzo dokładnym sprzęcie przez lekarza, który ma przeszkolenie w tym zakresie. Mierzona jest nie tylko przezierność karkowa i kość nosowa, ale też przepływy w serduszku i pępowinie w celu stwierdzenia czy nie występują przepływy zwrotne. I jeszcze parę innych rzeczy których nie pamiętam. Robi się je najlepiej w 13, 14 tygodniu.
Mi nie proponował wykonania takiego badania. Ja chodziłam do gin.prywatnie bo tylko tak przyjmował i przyjmuje a koniecznie chciałam być jego pacjentką. Jest bardzo dobrym fachowcem, lekarzem z powołania.
Podczas każdej wizyty miałam robione USG ale z pewnością powiedziałby mi, że robi usg prenatalne. Poza tym nie zapłaciłabym tyle co zawsze tylko więcej, tak sądzę..... Chociaż już sama głupia jestem.
Ale kochana bardzo dobrze, że o tym piszesz :ico_haha_02: :ico_brawa_01: Będę mądrzejsza na przyszłość jeśli dane mi będzie zostać drugi raz ciężaróweczką :-D
A i inne dziewczyny nieświadome pewnych bardzo ważnych rzeczy, tak jak ja z pewnością skorzystają z Twojej wiedzy :ico_haha_02:

Co do pogody u nas się ochłodziło z 21 stopni w niedziele na 14 wczoraj i pada.
Ja jak widzicie nie mogę zasnąć, właśnie skończyłam chwilę temu robić zestawienie do pracy :ico_noniewiem:
Tak dzis juz lepszy ale czekam z niecierpliwością na telefon z banku w sprawie tego kredytu naszego a ten telefon cos nie dzwoni :ico_sorki:
Jeszcze niedawno byłam po drugiej stronie telefonu :ico_noniewiem:
Jak nie dzwonią to się im przypominaj, jest "walka" o klienta, konkurencja duża z pewnością będą się spieszyć żeby nie stracić klienta.

Dobra zmykam do spanka. O 6-tej pobudka. Paaa :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

28 wrz 2010, 13:38

magda1614 i jak tam kredyt ?
Dobra zmykam do spanka. O 6-tej pobudka. Paaa :ico_haha_02:
DUSIA555 z Ciebie niezły nocny Marek :ico_olaboga: A z kim małą zostawiasz jak idziesz do pracy ?

U mnie znowu cały dzień pada, ale już trochę słabiej. Mniejsze rzeki powylewały, a najgorsze, że zalało znów tych samych co na początku sierpnia. Wczoraj w Bogatyni ewakuowano szkoły z powodu zagrożenia powodzią, a dziś jest jeszcze gorzej.

Awatar użytkownika
mama Kasia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 344
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:19

28 wrz 2010, 20:28

Moja dziatwa chora. :ico_chory: Ale jakiś dziwny to wirus, temperatura trochę powyzej 38. I narzekają że je bolą brzuszki. Nic żadnych wymiotów, biegunek tylko pobolewa burzek. Aruś juz od piątku nie chodzi do przedszkola(a to zerówka!), Alę dopadło wczoraj. Bylam u lekarki, z Arusiem wczoraj, dała Zinnat, bo temp od piątku... , a wieczorem Ala :ico_chory: Jeszcze na 17tą była u dentysty(3wizyta dalej dielna :ico_brawa_01: ), a koło 19 zaczęlła się tulić, popłakiwać :ico_placzek:
Co to moz być to nie mam pojęcia, Ani kaszlu,kataru, osłuchowo ok :ico_noniewiem:

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość