NICOLA_1985

13 lut 2012, 23:36

Kochanie Marcelinka ma dopiero 10 miesięcy, to stanowczo za wcześnie aby myśleć o chodzeniu... :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: żaden objaw który opisałaś nie jest niepokojący... :ico_oczko: spokojnie, wszystko jest ok :-) staje sama przy mebelkach? - super! ale nic na siłę.. nie stawiaj jej na nóżkach , nie trzymaj za paszki, Ona ma stawać o własnych siłach a nie wspomagana a zwłaszcza, że ma na to jeszcze dużo czasu... nie jest regułą to , żeby dziecko MUSIAŁO zacząć chodzić jak skończy 1 rok życia.. a nawet napiszę Ci więcej.. nie każdy jest uświadomiony w tym co ja napiszę i może ktoś się odezwać nawet , że się mylę ale to są słowa dobrego specjalisty.... "im później tym lepiej..." dla kogo lepiej??? - dla dziecka, dla jego nóżek,bioderek dla jego kręgosłupa ... najważniejszy jest etap RACZKOWANIA .. więc ciesz się tym etapem bo im dłużej dziecko raczkuje tym lepiej... w tym okresie pojawia się najwięcej połączeń w mózgu... to jest nieoceniony czas... a na chodzenie przyjdzie pora... moje dzieci tez nie zaczęły chodzić zaraz po skończonym roczku .. a osoby które natrętnie pytały " kiedy zacznie chodzić" spławiałam odpowiedzią: " jak przyjdzie na to czas !".
Dziecko ma czas nauczyć się chodzić do 18 miesiąca życia... nie martw się zdąży się jeszcze nachodzić w swoim życiu .. :-) :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

14 lut 2012, 09:44

Marcelinka ma dopiero 10 miesięcy, to stanowczo za wcześnie aby myśleć o chodzeniu...
moja Hania zaczęła chodzić jak miała 10 msc i 4 dni :-D :-D
A Maja 11msc i 14 dni jak zaczęła chodzić.

NICOLA_1985

14 lut 2012, 10:31

oczywiście, że są takie małe tuptusie :ico_oczko: ok - jeśli dziecko samo zaczyna chodzić, ale to że ono motorycznie jest już na tyle rozwinięte aby zacząć chodzić to i tak nie znaczy, że jego organizm jest na to gotowy im później dziecko zaczyna chodzić tym lepiej dla jego kręgosłupa :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: im starsze jest dziecko tym jego ciało jest lepiej przygotowane na to by dźwigać swój ciężar :-)

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

15 lut 2012, 09:35

NICOLA_1985, kolejny raz dziekuje :ico_sorki: :ico_sorki: wlasnie wczoraj czytalam gdzies na stronce, ze im dluzej dziecko raczkuje tym lepiej, wlasnie to samo co ty mi napisalas... wiec teraz juz sie nie martwie, dam jej spokojnie czas :ico_oczko: niech sie rozwija w swoim tempie... tylko te glupie pytania, czy juz chodzi mnie denerwuja :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:

[ Dodano: 16-02-2012, 09:57 ]
a ja jak zwykle za szybko spanikowalam :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: mala od wczoraj zaczela powolutku chodzic przy meblach :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

lemon1616
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2012, 11:24

Re: Rozwoj niemowlecia

28 wrz 2012, 11:27

Nicola ma cudowne dzieci :)

Norbert717
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 06 maja 2014, 22:09

Re: Rozwoj niemowlecia

27 lip 2014, 12:04

Bardzo dobra inicjatywa :D

Pozdrawiam
Norbert
Dzieciaki z klasą

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość