Zrezygnowana
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:52

04 sty 2010, 17:35

nie tyle przetłumaczyć co wysłuchać jego zdania i rozważyć jego propozycje.
Gdybym teraz została mamą całe życie by się zmieniło. mam dużo koleżanek które są mamami i sobie radzą ale co z tego jak są bez wykształcenia i potem nie będą mogły być samodzielne bo będą zależne od swoich mężów.
Mi się wydaję że mój facet chce dla mnie dobrze. i nie że on nie chce mieć dziecka ze mną tylko po prostu robi to z miłości bo nie chce mi zrujnować młodości. :ico_nienie: :ico_ciezarowka:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

04 sty 2010, 17:44

mam dużo koleżanek które są mamami i sobie radzą ale co z tego jak są bez wykształcenia i potem nie będą mogły być samodzielne bo będą zależne od swoich mężów.
:ico_nienie: Nie zgodzę się z tym, że nie można pogodzić nauki z macierzyństwem. Jeśli ktoś chce to wszystko pogodzi i będzie nawet kujonem. Trudniej będzie ale da się. To jedyne czego się czepiam, bo reszta bardzo rozsądna. ..I absolutnie cie nie namawiam do zajścia z wiąże, żeby było jasne. Nie jestem zwolenniczką zachodzenia ciąże bez ślubu.

Zrezygnowana
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:52

04 sty 2010, 17:58

Nie zgodzę się z tym, że nie można pogodzić nauki z macierzyństwem.

Propo tego to ja również się zgadzam z tobą. lecz niestety dziewczyny niektóre kończą szkolę na 1 roku jak zajdą w ciąże nawet nie próbują się uczyć.
Ja tylko napisałam że znam takie osoby. Ja również sadzę że można pogodzić jedno z drugim :) tylko trzeba chcieć

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

04 sty 2010, 20:48

Zrezygnowana gratuluje faceta... mądrze mówi.
Nie jestem zwolenniczką zachodzenia ciąże bez ślubu.
A co gdy chodzą ze sobą i jest wpadka? Brać ślub w wieku 17-18 lat czy nie?
Ja jestem raczej zdanie że powinni poczekać, samo wspólne zamieszkanie, opieka nad dzieckiem, wywrócony świat do góry nogami.... jeżeli to razem przetrwają to będą razem... A tak to niestety często biorą ślub pod naciskiem rodziców a później... kłótnie, walki, płacz

kasiaaa2324
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 06 sty 2010, 15:00

06 sty 2010, 16:38

tez mi sie wydaje ze 17 lat to za wczesnie na dziecko ja mam 24 urodzilam 2 miesiace temu myslalam ze kolorowo bedzie a tutaj noce zerwane i wogole ale wrto dla malego cuda :ico_haha_02:

agnieszkaga1990
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 12 lip 2010, 11:54

:)

14 lip 2010, 13:13

Za to mnie sie wydaje ze wiek tu nie ma znaczenia. Kazda kobieta czy tez dziewczyna musi w sobie poczuc ze wlasnie chce zostac matka.Ja poczulam ze chce byc matka w wieku 18 lat a duzo dziewczyn z mojej pracy poczulo dopiero po 30.Wiem ze nawet i trzeba mlodej dziewczynie powiedziec ze jeszcze jest za wczesnie na dziecko i ze to nie jest tylko radosc ale i duzo obowiazkow, bo moze myli jej sie nagła zachcianka z prawdziwym uczuciem bycia matka, no ale jesli to prawdziwe uczucie to i tak postara sie o swoje male szczescie.

Agateczka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 294
Rejestracja: 16 sty 2011, 14:12

Re: Mam 17 lat pragnę dziecka...

17 sty 2011, 01:16

Witaj ja sama mam 17 lat w lutym tego roku 18 a jestem w 26 tygodniu ciąży ;) mieszkam juz razem z narzeczonym w kawalerce ale zawsze to nasz kąt ;)

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

17 sty 2011, 01:45

moni26 Miałam na myśli, że wg mojej oceny wszystko ma swój czas i na dziecko przyjdzie czas po ślubie czyli poczęcie dziecka nastąpi w małżeństwie. Zdanie, które tutaj przekazuje jest juz chyba powszechnie na naszym forum znane więc nie będę drążyć tego tematu niepotrzebnie.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

17 sty 2011, 07:38

Ja strasznie chciałam mieć dzicko w wieku 17 lat z partnerem z którym wtedy byłam, nie udało się trudno, nie wyszło, ubolewałam nad tym strasznie i nawet dziś mając prawie 30 i 18 miesięczną córkę czuję sie staro strasznie staro, bo to było moje marzenie młodo mieć dziecko - i z perspektywy czasu uważam, że byłam świadoma swojej decyzji, wiedziałam, że czekają mnie wyrzeczenia takie same jak dziś - no może poza tym, że nie poszłabym na studia, ale tylko może, bo w sumie po pierwsze do niczego w życiu konkretnego mi się nie przydały, nie miałam i tak kasy by je ukończyć (mam tylko licencjat) a po drugie dziś można iść na zaoczne i tez uzyskać papierek taki sam jak ten co mam. Więc nie uważam, że 17stki to zawsze mają wariactwo w głowie i traktują taką zachcianke jako zabawkę, o nie nie zgadzam się z tym, czasem mam wrażenie że właśnie wtedy byłam rozsądniejsza jak dziś mając 30 lat, ale to moja indywidualna opinia:)

Agateczka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 294
Rejestracja: 16 sty 2011, 14:12

17 sty 2011, 12:10

;)
Ostatnio zmieniony 17 sty 2011, 17:08 przez Agateczka, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość