Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

19 sty 2010, 12:46

Samanta, witaj :ico_brawa_01:
julchik22, ja kawke slaba poprosze z rana :-)
my zaraz smigamy na grupe pozniej jeszcze jedna,a ze samochodu jeszcze nie mam to nam caly dzien z igolina zejdzie :-)

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

19 sty 2010, 12:48

Samanta, witam z kwietniówek! :ico_sorki:
brawa :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za 18.tydzień! jeszcze chwila i połowa za tobą ;-)
u nas tez mężczyźni zdominowali kwiecień :-D tylko dwie laseczki chyba się pojawiły i tyle póki co. :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

19 sty 2010, 14:17

Witaj Samanta!!!
Gratuluję 18tego tygodnia!! :ico_brawa_01:


Dziewczyny faktycznie sporo tych chłopców!!!

Ło Jezusicku bydzie wojna :ico_oczko:


Co dzisiaj robicie?
Ja dziś sama, M na drugiej zmianie do 20tej. Ech, mam nadzieję, do godziny 20 miec już chłopców w łóżkach ;) a przynajmniej w piżamach..
Dzisiaj M ma imieniny, muszę coś na szybko mu upiec :)

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

19 sty 2010, 14:25

Milutko tu u Was ;) tak wesoło
Dzięki za gratki i miłe przyjęcie ;)
Nie znamy płci dzidziusia i chcielibyśmy by to zostało nieodkrytą tajemnicą, aż do dnia porodu :) oby lekarz przy kolejnym USG się nie wygadał albo żeby moje bystre oko nie podejrzało co tam między nogami Ktosiek ma ;)
U mnie dzień jak co dzień, oderwałam się chwilkę od pracy (pracuję w domku), posilę się obiadem, pójdę na półgodzinny spacer z czworonogiem, potem znów praca, odpoczynek, kolacja, TV lub książka i spać (jeśli bezsenność mi nie przeszkodzi). Tak w skrócie co porabiam ;)

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

19 sty 2010, 14:27

Martalka, no cóż tu życzyć Twojemu mężulkowi - może córeczki :ico_oczko: , a Tobie powodzonka w pieczeniu pyszności!

ja narazie piszę, nie chce mi sie, ale trzeba, a na 16.30 ide na zajęcia rozciągające dla kobiet w ciąży - na te, co się już kiedyś wybierałam, ale jakoś leniło mi się. Dzis już twardo postanowiłam że ide - kiedys trzeba zacząć- zwłaszcza, że ciągłe siedzenie przy kompie mnie wykańcza - potrzebuje trochę ruchu :-)

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

19 sty 2010, 14:39

julchik22,
Dobry krok w stronę zdrowia i kondycji 3mam kciuki byś nie zawróciła w ostatniej chwili. Będziesz zadowolona z przypływu endorfin!

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

19 sty 2010, 15:10

ooo, zajęcia rozciągające, brzmi zachęcająco!!
Zazdroszczę. Ja dzisiaj gimnastykowałam się z odkurzaczem i ścierą do podłogi..
Ah, no i latając za młodzieńcem

Miał przyjechać fachman od pieca, ale coś go nie widać... Krótko mówiąc, ustawiłam dzień pod niego i... dzień stracony.

ewusiek
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 23 lis 2009, 17:58

19 sty 2010, 15:47

potrzebuje trochę ruchu :-)
uwierz mi nie tylko Ty :ico_oczko: staram się chodzić na spacery ale ta moja gina to koszmar Wszystko w porządku z ciążą a jak ostatnio ją zapytałam czy mogłabym tak z godzinkę na stacjonarnym rowerku sobie pojeździć no to ona "nie" Ona ogólnie jest na nie "nie" na farbowanie włosów "nie" na usg przed 20 tygodniem (co najbardziej mnie wkurza) nawet paznokci nie powinnam malować (choć i tak ostatnio nie maluje) Jak myślicie ma rację z tym rowerkiem i usg? albo z tymi włosami? Czy powinnam gina zmienić? Co Wy byście zrobiły na moim miejscu? Bo jak rozmawiam z koleżankami czytam to forum to tak sobie myślę że ona trochę przesadza z tą ostrożnością.Pomóżcie proszę bo ja już sama nie wiem wiecie ja już chce zobaczyć naszego maluszka ja jestem troszkę jak niewierny Tomasz dopóki nie zobaczę nie dojdzie to do mnie :-) Nie chce dyszeć jak lokomotywa idąc na spacer choć wg niej to spacer w taką pogodę to też nie najlepsza rzecz Chyba wg niej powinni mnie zamknąć na dziewięć miesięcy w klatce i nie wypuszczać !!!!! :ico_szoking:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

19 sty 2010, 16:39

ewusiek, ja włosy farbowałam przed świętami (a jak widzisz ciąża wciąż zdrowo się rozwija!), chodzę na spacery, bo pieski same się nie wyprowadzą (poza tym, siedzenie w domu to jest chyba gorsza rzecz niż taki chwilowy - choćby półgodzinny spacer!) i nawet tipsy miałam, więc myślę, że twoja ginka przesadza. i dziwię się, że nie zrobiła USG jeszcze... :ico_olaboga: ja do 20tc to chyba z 5 czy 6 miałam już.
dziwna!
Martalka, mój M. też ma dziś imieniny. Tak w ogóle to ja tez Marta jestem :-D niezła zbieżność.
julchik22, powodzenia na tym rozciąganiu. daj znac jak było ;-)
Samanta, ja bym nie wytrzymała z tym postanowieniem o niewiedzy płci dzidzi. :ico_olaboga:

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

19 sty 2010, 18:08

Ewusiek nie chcę podważać zdania Twojej gin - ja spotkałam się z następującymi opiniamii lekarzy odnośnie:
1) farbowania włosów - nie ma badań naukowych, które dowodziłyby że farbowanie włosów jest szkodliwe dla płodu; jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości wybierz farbę bez amoniaku, bo głównie ten składnik budzi u niektórych wątpliwości; myślę, że kobieta zadbana to szczesliwa kobieta, a co za tym idzie szczęsliwy i zdrowy dzidziuś :D
2) USG od 20 t.c - nigdy w życiu !!! - na początku ciąży, około 8 t.c. powinno się zrobić USG w celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży pozamacicznej, torbieli itp. zjawisk dających często objawy takie jak ciąża; około 12-14 t.c. duzo kobiet robi USG genetyczne, w 20-22 t.c. USG połówkowe i potem przy końcu ciąży. Gdyby coś było nie jasne wykonuje się badania USG w każdym innym momencie ciązy bez obaw, że zaszkodzi to dziecku czy mamie.
3) malowanie paznokci - nic na ten temat negatywnego nie słyszałam (patrz pkt.1);
4) spacery - koniecznie, ruch to zdrowie, wzmacniasz układ mięsniowy, szkieletowy, krwionośny, oddechowy. W zdrowym ciele, zdrowy duch. PAMIĘTAJ jesli Ty się dobrze czujesz, Twoje maleństwo też.
Nie piszesz nic o komplikacjach, które Cię dotyczą więc wnioskuje, że takowych nie ma, dlatego uważam, że powinnaś skonsultować się z innym ginekologiem - położnikiem w celu zweryfikowania tych wszystkich informacji, bo dla mnie to jest nieprawdopodobne żeby tak funkcjonować przez 9 m-cy jak mówi Twoja gin :)

Tibby my tak postanowiliśmy od samego początku ciązy z tą niewiedzą odnośnie płci dzieciątka, więc nie jest trudno bo to takie już psychiczne nastawienie. Mam tylko bzika na punkcie ubranek dla dzieciątka i oczywiście wybieram neutralne kolorki, by pasowały na każdą płeć, a przeczucia nie mam czy będzie chłopiec czy dziewczynka ;) ale to pewnie dlatego, że pierwsze dzidziusiątko, a planujemy też następne więc nie ma różnicy BYLE ZDROWE ;D

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość