julie_377
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 959
Rejestracja: 08 mar 2007, 10:12

19 lut 2008, 12:06

jasnie pani mnie juz przeszlo to cisnienie ilez mozna teraz mam zwisa i wychodze z zalozenia ze co ma byc to bedzie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

19 lut 2008, 12:18

julie_377, przynajmniej z takim podejsciem zdrowsza jestes :ico_brawa_01: :ico_oczko: :-D

[ Dodano: 2008-02-19, 11:37 ]
[center]JUPPPIIIIII!!!! :ico_sorki: :ico_sorki:

OSTATNIE SPODNE SPRZED CIAZY W KTORE NIE WCHODZILAM
[size=150]ZOSTALY
WLASNIE[/size]
[size=200]DOPIETE!!!!![/size][/center]


[ Dodano: 2008-02-19, 11:38 ]
[center]JUPPPIIIIII!!!! :ico_sorki: :ico_sorki:

OSTATNIE SPODNE SPRZED CIAZY W KTORE NIE WCHODZILAM
[size=150]ZOSTALY
WLASNIE[/size]
[size=200]DOPIETE!!!!![/size][/center]

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

19 lut 2008, 13:17

hej dziewczyny
Lucy myślę że tak źle nie będzie po prostu musicie się dogadać całkowicie z tymi pieniędzmi. Jeśli chce je trzymać to niech trzyma ale na początku miesiąca mu powiedz co ma kupić tzn pieluchy, jedzonko dla Oliwierka, jedzenie dla was, no i jakie rachunki. Są takie typy jak mój Paweł co od zawsze mi dawał do rządzenia pieniędzmi. Mu to pasowało że brał na to na tamto i ja wydzielałam. Jeszcze przed małżeństwem mieliśmy wspólne konto i do tego dwie karty, a Paweł i tak woli bym ja mu dawała niż sam ma wypłacić. A są takie typy jak Twój że chce sam rządzić tylko widocznie nie jest do tego stworzony bo za bardzo pieniądze przepuszcza.

Jasnie Pani gratuluje :ico_brawa_01: a na jakiej ty diecie jestes? czy tak o chudniesz?

Julie dobrze że sie tym nie stresujesz

Strasznie mi się nei chce pracować im bliżej urlopu tym bardziej nie chce mi się.

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

19 lut 2008, 13:28

witajcie !!!
kiedys tu troszke pisalam z wami ale zabraklo czasu, mam jedno pytanie, moze ktos udzieli mi informacji. Otoz jestem na macierzynskim ale mam zamiar wrocic do pracy na pol etatu, czy ktos z was bierze jakies dodatki typu working tax credit, albo child tax credit, jakie wymogi trzeba spelniac? slyszalam ze mozna dostac niezla kaske pracujac 16 godzin tygodniowo ale ja dzwonilam tam i raczej nic nam sie nie nalezy, najlepiej jak ktos juz to dostaje i wie z doswiadczenia jakie kryteria trzeba spelniac, poza tym czy sa tu mamy pracujace?? ja najchetniej siedzialabym w domku z moja pol roczna corcia ale nie wyzyjemy z pensji meza, nie wiem co robic, bardzo prosze was o pomoc, pozdrawiam was goraco :)))

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

19 lut 2008, 13:56

Karolina a Ty zadnych taksów nie dostajesz??????????????????? nie trzeba spełniać zadnych warunków zeby dostac, znaczy jak dostajesz macierzynski to powinnas miec taksy i jak Twój pracuje to tym bardziej, trzeba iść do revenue i wypełnic formularze , co do tych 16 godzin to jakoś tak jest ze jak robisz nie wiecej niz 16 h to mozesz dostac zasiłek, ale ja sie w tym nie orientuje za bardzo
Jasnie gratulacje dopięcia sie spodni :ico_brawa_01:
a co do dana to teraz on robi non stop wiec sie nie widzimy
JUlie no to tez masz jazde niezłą, ale jak mozna byc zazdrosnym o dziecko????
Gosiu pociesz sie ze jeszcze troszke i urlopik murowany, a jaki przyjemny :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2008-02-19, 12:58 ]
gosia888 pisze: a na jakiej ty diecie jestes? czy tak o chudniesz?

ta dieta nazywa sie Luśka- zaczyna chodzenie a drugie imię diety- Brak męża :ico_oczko:

julie_377
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 959
Rejestracja: 08 mar 2007, 10:12

19 lut 2008, 14:02

marta jemu chodzi o to ze juz nie mam tyle zcasu dla niego i bla bla bla.. no niestety nie wszyscy dorosli do bycia tata i tylko brak mu pomyslu jak sobie to wszystko wyobraza w praktyce no bo gdyby tu byla jakas babcia na miejscu a tak? nie wiem coi on sobie wyobraza ..mam dosc klotni poprostu sie nie odzywam i mam to w d... :ico_haha_01:

gosiu zazdroszcze tego urlopiku uhhhh

jasnie mialm ci wlasnie napisac ze lucka wyglada jak mini ty hihihih doslownie skora zdarta z mamusi :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

19 lut 2008, 14:15

Hej laski :-D

Karolina witaj, ja cię pamiętam :-D tylko nie wiem czemu nie pisujesz już mailów do mnie :ico_placzek: i jak tam Dorotka?? ona też ostatnio nie pokazuje się na kwietniówkach :ico_nienie: :ico_olaboga:
Co do benefitów, to masz jak najbardziej prawo do Child Tax Credit z samego względu że jedno z was pracuje i że macie dziecko poniżej 16rż. Dzwonisz do Inland Revenue i prosiszo formularz, oni przysyłają, wypełniasz i odsyłasz. W przeciągu jakichś 2 tygodni dostaniesz od nich list ile będziesz dostawała miesiecznie (zazwyczaj kolo 90F), plus zapłaca ci za 3 miesiące wstecz. Niestety nie wiem nadal czy lepiej pracować na caly etat czy pół żeby dostać wiecej Child Tax Credit. Z tego co pisze na ich stronie to czym wiecej zarabiasz i czym więcej masz dzieci tym więcej kasy ci dadzą.
Żeby dostać Workin Tax Credit musiscie mieć roczny dochód mniejszy niż 15.000F.
Jak pracujesz mniej niż 16h tygodniwo możesz się starać o Jobseeker Allowence (tak się to chyba pisze). To jest około 100F przez okres 6 miesięcy lub do kiedy nie poprawi ci się sytuacja finansowa.
Ja wróciłam do pracy :ico_placzek: chociaz najchętniej zostałabym z mała w domu... Pracuję dokladnie 15h w tygodniu i w piątek wybieram się do Jobcentre zlozyc papiery na Jobseeker Allowance. Niestety nie wyrabialismy z tylko wypłatą męża i musimy tak teraz pokombinować.

monika83
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 883
Rejestracja: 22 wrz 2007, 22:13

19 lut 2008, 14:26

lucy kazdy czasami ma gorace dni w zwiazku,mam nadzieje ze sie dogadacie,ale skoro jest juz burza to wygarnij wszystko co ci lezy,ulzy ci,a twoj t skoro nie chce ci oddac karty,a zdaza mu sie zapominac o rachunkach niech da direct debit i niech rachunki sciagaja.
jasnie pani :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za spdnie
twoja luska to kopia mamusi :ico_szoking: strasznie do ciebie podobna :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Jasnie Pani :) pisze:Madziorka Adas ci juz dawno powinien zainstalowac do wozka GPSa, znajac twoje zakrecenie
:ico_haha_01: :ico_brawa_01: :ico_haha_01: :ico_brawa_01: :ico_haha_01: :ico_brawa_01:
madziorka twoje posty zawsze mnie rozwalaja,ty naprawde masz talent do pisania
martuchafrost pisze:, bo ja uważam że jak juz sie w związku osoby kłócą o kase to jest źle

a mi sie wydaje ze nie koniecznie,my akurat sie o kase nie klucimy,pawel trzyma pieniadze placi wszystkie rachunki,a ja jak chce na cos to mowie,ostatnio nawet karte mu oddalam,ale jesli sie ma pieniadze to nie jest to problem kto kase trzyma skoro sie i tak ma na to co sie chce,ale jesli w rodzinie brakuje czasami do pierwszego to nic dziwnego za czasami sa klutnie,wiem jak bylo u mnie w domu kiedy pieniadze sie konczyly czasami mama ostatnie pieniadze dala nam na dyskoteke,a tata sie wkurzal bo potem musieli porzyczyc albo zjechac do dna na debet,a dla niego dyskoteka to cos bez czego mozna sie obejsc i tym podobne sytuacje a tyle lat sa razem i sa szczesliwi takze uwazam ze zgrzyty o kase wcale nie musza oznaczac wielkiego kryzysu w zwiazku.aczkolwiek inna sprawa kiedy jedno rozpuszcza pieniadze nie wiadomo na co a drugie sie martwi o reszte,

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

19 lut 2008, 14:32

Madziorka na gg pozwolilam sobie wysłać ci wiadomośc o syropkach na sen... Życzę wam jednak z całego serducha żebyście nie musieli tych syropków uzywać.
Co do Twojego dawnego postu o usypianiu i jedzonku... Trochę się z tym zgadzam a troszkę jestem przeciw.
Ze spaniem owszem, dobry jest rytuał... te same godziny drzemki i nocnego snu, te same zachowania przed kładzeniem spać... Ale totalnie nie zgadzam się w wybudzaniem dziecka jak śpi wg ciebie za długo :ico_nienie: Ma do tego prawo, ma prawo spac tyle ile potrzebuje... W każdym razie wg mnie...
Co do jedzonka, to ja gotuję Viki... gotuję jej w parowarze, bo to najzdrowszy sposób... ale czasem z przyjemnością zamiast kombinować co tu jej przyrzadzić dałabym jej jedzonko ze słoiczka...
Tylko, Magda, nie obraż się teraz na mnie ale czy nie za szybko dajesz Leosiowi niektóre potrawy?? :ico_olaboga: Np. jajko :ico_szoking: :ico_olaboga: Wiesz, on ma całe zycie przed sobą by wszystko spróbować więc nie ma się co spieszyć... Ja ze wzgledu na Viki jestem trochę przewrażliwiona więc może się mylę...

Lucy dziwna sytuacja, ale może nie trzeba od razu się rozstawać :ico_nienie: :ico_olaboga: Pogadajcie na spokojnie i bez krzyków... U nas kasa od zawsze jest wspólna, mamy jedno konto i dwie karty do niego ale jedno wie o wydatkach drugiego więc nie ma niespodzianek. Nawet jeśli T. chce trzymac kasę dla siebie to niech chociaż na początku miesiaca da ci z wypłaty ustaloną sumę tak byście równo pokrywali wszystkie wydatki. W koncu mieszkacie razem... Będzie dobrze, glowa do góry...

Jaśnie Pani twoja Luska to juz dawno "przeskoczyła" Vikulską i teraz to jest jak jej starsza siostra a nie młodsza :-D Życzę Wam żebyście jaknajszybciej doleciały do taty i razem wiedli sobie w Belfaście szczęsliwe zycie... Chusta jest zaj..... :ico_brawa_01: Kurka, jesli skuszę się na drugiego brzdąca to obowiazkowo biorę lekcje chustowania u ciebie :ico_sorki:

Gosia jeszcze dwa dni i będziesz się relaksować i ploteczkowac na łonie przeslicznej Irlandii :-D wytrzymasz kobitko jeszcze te 48h... baw się dobrze i nie zapominaj o kolezankach z TT... no i rób masę zdjęć coby nam potem tu zapodać :ico_sorki:

Julie zazdrosne te chlopy jak cholera :ico_zly: :ico_puknij: szkoda, że twój mąz nie umie się pogodzić z tym, że teraz masz ich dwóch :ico_olaboga: może z czasem mu to przejdzie i dorośnie do roli spelnionego męża i ojca... a dla ciebie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za podejście do tematu...

Monika wyglądasz wspaniale :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: a jak tam przygotowania do wielkiego dnia?? spakowana już?? wszystko naszykowane?? łóżeczko ubrane?? i czy masz kogo powiadomić z TT o tym wielkim wydarzeniu?? Trzymam kciuki żeby było szybciutko i jak najmniej bolalo...

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

19 lut 2008, 14:40

Kasik zgadazam sie z Tobą co do podawania jedzenia, ja Franowi zapodałam banana i inne przysmaki i biedak wyglądał jak po dżumie dlatego bede mu podawać " nasze jedzenie" jak najpóźniej, nic mu sie nie stanie, a i wyjdzie to na korzyść bo jego buźka bedzie normalnie wyglądać :ico_brawa_01:
Monika nie chodziło mi o to ze jak są w domu kłótnie o kase to trzeba wziąźć rozwód, bez przesady, ale jeśli to sie non stop powtarza i nie ma w domu jednej osoby która operuje kasą tylko dwie to sie robi gorąco, bo jedna osoba płaci rachunki, a druga sobie bierze kase na przyjemności nie rozmawiając z tym z drugą osobą i tak jest ze potem brakuje kasy czasem, trzeba si epo prostu dogadać
Kasik ja tez chce wrócic do pracy , ale nie wiem kiedy chyba koło sierpnia jak misiek juz rok skończy :ico_olaboga:

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość