Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

Re: Lato i Jesień 2011

29 cze 2013, 14:56

inia super wieści, czytałam wcześniej ale mnie z kompa wywaliło i nie odpisałam
cieszę się ze wszystko w porządku życzę spokojnych kolejnych miesiecy

Awatar użytkownika
jula81
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:47

Re: Lato i Jesień 2011

10 lip 2013, 21:58

Hej,
Wszyscy chyba wyjechali :-)
Dziewczyny a czy już wszystkie dzieciaczki nocnikują i są bez pieluch?

Próbuje uczyć Eryka, ale zauważyła, że chyba dla Niego to za szybko.
On czuje dopiero jak robi siusiu czy kupke :-) .
Jak usiądzie na nocniczek, bo nie zawsze chce to stara się wydusić parę kropel :ico_haha_01:
A jak osikany lata to mu nawet nie przeszkadza więc chyba jeszcze trochę odczekam.

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

Re: Lato i Jesień 2011

10 lip 2013, 22:27

Hej!

jula u nas też szału nie ma. Maciek jak zaczyna sikać to mówi- si si siii, a jak skończy- już :ico_haha_01:
Oczywiście w pieluchę. Czasem coś na nocnik siknie, ale to ja go sadzam, bo on nigdy nie che sikać, oczywiście :ico_haha_01:

Ja się tym nie stresuję, bo wiem jak było z Zu, więc cudów nie oczekuję, no chociażnie ukrywam,że byłoby lepiej bez pieluch :ico_oczko:

Dziewczyny, a jakie mleczko podajecie prawie-Dwulatkom?
Ja zaczęłam ostrożnie dodawać zwykłe kartonowe i jest ok.

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Lato i Jesień 2011

11 lip 2013, 08:30

Dziewczyny a czy już wszystkie dzieciaczki nocnikują i są bez pieluch?
U mnie peluszki używam tylko na noc. Woła ładnie siku i kupkę.Ona całe dnie jest na polu więc na początku uczyłam że jak chce to niech robi na trawkę ,a z czasem jak ładnie robiła to wystawiłam jej nocnik i tam sobie idzie zrobi ,czasem przyjdzie mi powie po fakcie że zrobiła.
Ale właśnie każde jest inne i żadne z nich lepsze czy gorsze.Moja w wieku 15 miesięcy już robiła na nocnik gdy usiadła, garnęła się do tego więc jej tłumaczyłam sadzałam ale gdy nie chciała to nie , nigdy nic na siłę nie robiłam.
Dziewczyny, a jakie mleczko podajecie prawie-Dwulatkom?
Moja od jakoś pół roku pije mleko kozie .Kupujemy u pani w naszej wiosce.Mała uwielbia je ,piłaby tylko to.
Krowie rzeczy odpadają bo nadal bardzo ja uczula.

Inia co u ciebie ? Jak sie czujesz? Jak maluszek ?

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

Re: Lato i Jesień 2011

11 lip 2013, 09:17

hej dawno mnie nie bylo

moj syn za cholerke nie chce ani na nocnik ani na wc na nakladke, niestety cos mu sie nie podoba mimo wielu moich prob, majtki moze miec osiusiane i tak biegac, tak samo spodnie ktore sie kleja do pupki i nic, kompletnie, wie co i jak, co trzeba robic, idzie z Eliza do wc i siada na nocnik tylko wtedy ale nic do niego nie robi. jak pytam gdzie sie siusia pokazuje dywan lub ogrod. Jestem tym zalamana, choc nie raz spotkalam sie z opinia ze z chlopcem trudniej jak z dziewczynka. Poki co tak, trudniej. A serio mialam nadzieje ze do 2 roku zycia bedzie jak Eliza bez pampkow:(:(:(

Co do mleka, moj syn od roku pije krowie, bo nie chcial juz modyfikowanego, wiec przynajmniej tyle co oszczedze na mleku hehehe. W sumie odstawil sie od mleka z chwila odstawienie butelek ze smokiem, wiecc nie mial chyba roku jeszcze jak lekarz kazala butelki odstawic na bok.

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Lato i Jesień 2011

11 lip 2013, 12:37

mialam nadzieje ze do 2 roku zycia bedzie jak Eliza bez pampkow:(:(:(
Do urodzin ma jeszcze 2 miesiące.Oj dużo może się zmienić.
Moja chrześnica mieszka obok nas jest starsza od moje córci 2,5 miesiąca.Nie kumała nic, nie chciała sikać na nocnik wcale aż w ciągu jednego dnia zmiana diametralna. Zaczęła czasem wołać sikać sama na trawkę i teraz już bardzo rzadko w nocy się zsiusia. Więc to różnie bywa.No ale wiem że są różne dzieci , Olcia którą się opiekowałam poprzednio dopiero w wieku 3 lat zakumkała i zaczęła wołać a próbowaliśmy już przed 2 roczkiem .

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

Re: Lato i Jesień 2011

12 lip 2013, 09:10

no wlasnie roznie bywa, moj synus wszystko wie i rozumie ale nie chce i juz, lubi bez pampka biegac ale jeszcze bardziej lubi sisiac na trawke w ogrodzie, wiec co moze fototapete u dzieci w pokoju z trawka i drzewkami machne hahahahahahahaha.

Zobaczymy, 2 miesiace wiem, ale jakos nie nastawiam sie, nastawialam sie wczesniej i poki co czuje rozczarowanie wiec nie nastawiam sie na nic, wolesie cieszyc jak wnerwiac ze sie nie udalo.

a jak sie czujesz szkieletorek i jak inia? wszystko u was ok????

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Lato i Jesień 2011

12 lip 2013, 10:18

a jak sie czujesz szkieletorek
Aaa nie ma co pisać bo tylko narzekanie będzie.
Ta ciąża to zupełne przeciwieństwo pierwszej. Dolega chyba wszystko co możliwe oraz parę innych rzeczy o których nie miałam pojęcia że mogą być.
Mam nadzieję że szybko to zleci i urodzę.

Moja długo sikała na trawkę i robiła tam kupkę. Skoro tam wolała to tam robiła mnie to nie przeszkadzało. Ale ona nie robiła na trawkę przez majtusie tylko je ściągała a gdy nie dała rady to kucała w majtusiach i robiła.
Widzisz moja robi siku ale z jedzeniem jest dramat i jest bardzo w tyle . Wiem że to moja wina ale próbujemy to zmienić od 2 tyg .Jednak potrzeba do tego morza mojej cierpliwości i opanowania a ja nerwus jestem .
Efekty są ale bardzo małe choć cieszą mnie ogromnie.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

Re: Lato i Jesień 2011

12 lip 2013, 15:22

oj i ja nerwus straszny jestem i irytuje mnie, ze tlumaczy sie ciagle to samo a efektow brak, dzis mlody biegal w samych spodenkach, przybiega do mnie i mowi, siusiu, patrze mokre spodenki, a zapomnialam ze skubanek mowi na kupke ze to siusiu, a moj maz za chwile wola, noooooooooooo czuje ze mi cos smierdzi ale myslalem ze to z dworu, a synus nogawka wyrzucil kupke hahahahahahahaha. No i wezcie jak nie mozna porownac malego dziecka z malym pieskiem hahahahahahahhaha

szkieletorek a znacie juz plec???? bo mowi sie, ze jak ciaza inaczej przebiega jak wczesniejsza to i plec odmienna, ze niby zle samopoczucie to na chlopaka, choc ja nie wierze do konca w te zabobony a jednak mialam dwie odmienne ciaze, z Elizka nie za wiele dolegliwosci a z Dorianem masakra wielka, 4 miesiace pierwszych wyjete z zyciorysu, potem tez wcale nie lepiej

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Lato i Jesień 2011

12 lip 2013, 21:23

znacie juz plec?
Tak ja pisałam już dawno dawno że będzie córcia .I kolejnych kilka wizyt to potwierdziło więc na pewno będzie dziewczynka.
Teraz już bym nie chciała zmiany, cieszę się ogromnie że będę mieć dwie laleczki.
mowi sie, ze jak ciaza inaczej przebiega jak wczesniejsza to i plec odmienna
No to ja znów obalę ten zabobon. Będzie druga córcia a ta ciąża to jak ogień a Lili to woda.
synus nogawka wyrzucil kupke
hehe no ja też to znam tylko moja z majtusiów tak robiła

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość