NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

Problem z pecherzem moczowym po porodzie...

26 kwie 2011, 09:42

Dziewczyny pomozcie...
Pewnie wiele z Was tez przez to przeszlo...
Mala ma juz 2,5 tygodnia a u mnie jeszcze wszystko sie nie unormowalo, mam problemy z pecherzem moczowym :ico_placzek:
Polozna i lekarka kazaly mi cwiczyc pecherz, ale to niewiele pomaga :ico_placzek:
Po pierwsze rzadko mam uczucie, ze chce mi sie siku, a jak juz ide zrobic siku to nie potrafie go kontrolowac.. leci jak szalone a ja nie potrafie go zahamowac :ico_placzek: po tych cwiczeniach przez ten caly czas potrafie go minimalnie wstrzymac, bo czuje, ze strumien sie zmniejsza, ale mimo wszystko leci :ico_olaboga:
No a jesli chodzi o "kupke" to jak mi sie chce, to strasznie mnie odbyt boli, tak jakby mnie cos kulo od srodka :ico_olaboga: Nigdy wczesniej przed porodem tak nie mialam :ico_olaboga:
Nie wiem co robic...
Dopiero 17 maja mam kontrole u gina
Czekac do konca pologu, czy wybrac sie do urologa?
A moze znacie jeszcze jakies inne sposoby?

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

26 kwie 2011, 09:59

NowaSejana, Ja tez mialam problemy z moczem ale ze nie chcialo mi sie wogole prawie wcale :ico_sorki: Do tego zrobilo sie zapalenie pecherza :ico_sorki: Ale jezeli u Ciebie jest ze nie potrafisz powstrzymac moczu moze lepiej sie wybierz do urologa. Moze to byc zwiazane po porodzie ale lepiej to sprawdzic :-)
No a jesli chodzi o "kupke" to jak mi sie chce, to strasznie mnie odbyt boli, tak jakby mnie cos kulo od srodka :ico_olaboga: Nigdy wczesniej przed porodem tak nie mialam :ico_olaboga:
To jest normalne po porodzie :-) Od parcia robia sie pozniej hemoroidy :ico_sorki: Tez tak mialam i nie wiedzialam co jest :ico_noniewiem: Kupilam sobie krem i po malu bylo lepiej. Ale jak mialam isc zrobic k.... to :ico_zly: Cos okropnego :ico_sorki: Zobaczysz ze po malu wszystko wroci do normy :-D Takie sa uroki po porodzie naturalnym :-)

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

26 kwie 2011, 10:02

madzens, dziekuje kochana :ico_sorki: :ico_sorki:
ja pierwsza mialam cc, wiec nie mialam takich dolegliwosci... ale dobrze wiedziec, ze jeszcze ktos przechodzil przez to samo...
a po jakim czasie to sie u Ciebie unormowalo?

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

26 kwie 2011, 10:04

Ja mialam z pecherzem problemy po porodzie Majki. Ale ze nie chcialo mi sie isc do lekarza :ico_wstydzioch: to czekalam az samo przejdzie i faktycznie jakos sie unormowalo. Cwiczylam mocz i jakos przeszlo, a z kupka mialam straszne problemy bo mialam zatwardzenie ale tez jakos przeszlo.

Najlepiej jak przejdziesz sie do urologa, bo jak widac to jest normalna kolej rzeczy po porodzie wiec lekarz bedzie wiedzial jak Ci pomoc. :ico_sorki:

Trzymam kciuki i daj znac co powiedzial i jak sobie z tym radzic.

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

26 kwie 2011, 10:04

Ja tez nie wiedzialam, ze po porodzie naturalnym sa takie inne problemy :ico_sorki: :-)
a po jakim czasie to sie u Ciebie unormowalo?
Po jakis 3 tygodniach :ico_sorki: A moze dluzej :ico_noniewiem:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

26 kwie 2011, 10:06

u mnie troche dluzej to trwalo bo jakis miesiac .

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

26 kwie 2011, 10:11

Ja miałam podobnie przy pierwszym porodzie i niestety musiałam ćwiczyć pomogło ,ale po długim czasie niestety ,ale nie zaszkodzi chyba zapytać urologa co i jak .Moje dolegliwości przeszły po prawie pół rocznych ćwiczeniach to delikatne mięśnie -u mnie niestety nie wróciło do 100%-towej jakości ,że się tak wyrażę a teraz po drugim porodzie znów muszę ćwiczyć -powodzenia!

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

26 kwie 2011, 10:14

no to poczekam jeszcze troszke, moze faktycznie tez sie unormuje :ico_sorki: :ico_sorki:
bo poki co mam troche innych problemow, tzn. musze z mala jezdzic na rehabilitacje, jeszcze sprawy papierkowe nie zalatwione... no i jak zwykle swoje problemy zostawiam na koniec :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: ale mam nadzieje, ze tak jak mowicie samo przejdzie :ico_sorki: :ico_sorki:
Cwiczylam mocz
a jak czesto to cwiczylas? bo ja tylko wtedy jak ide siku :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: i w jaki sposob? bo ja probuje wstrzymywac, ale wkurza mnie to, ze pecherz nie chce ze mna wspolpracowac :ico_zly: i odechciewa mi sie tych cwiczen...
ale jak kicham czy kaszle to na szczescie nie popuszczam :ico_sorki: :ico_sorki:

[ Dodano: 2011-04-26, 10:16 ]
Moje dolegliwości przeszły po prawie pół rocznych ćwiczeniach
o matko :ico_szoking:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

26 kwie 2011, 10:17

a jak czesto to cwiczylas?
przy kazdym siku cwiczylam i tez nie udawalo sie na poczatku ale z czasem juz szlo.

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

26 kwie 2011, 16:53

NowaSejana, ja miała 2 porody naturalne. Po pierwszym nie było tak źle, ale po drugim to masakra. Co kichnęłam , kaszlnęłam, inaczej usiadłam i się posikiwałam :ico_sorki: Zaczęłam ćwiczyć mięśnie kegla( nie wiem jak sie to pisze) no i teraz jest o niebo lepiej. Cierpliwości i ćwicz te mięśnie a wszystko szybko się poprawi.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość