Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

Senne pozycje ;)

09 kwie 2007, 12:59

Problem z ktorym borykam sie od kilkunastu nocy to pozycja. Nie mam pojecia jaka przybrac, zeby mi bylo wygodnie, bo w zadnej mi nie jest wygodnie :ico_olaboga: W rezultacie zaliczam kolejne nieprzespane noce. Generalnie moge spac tylko na bokach, na wznak zabronil mi moj ginekolog. Macie jakies wyprobowane pozycje, ktore przynosza choc troche odpoczynku?

Awatar użytkownika
Wronka
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 329
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:02

09 kwie 2007, 13:38

Hmmm ja pamietam, ze mi ginekolog odradzał spanie na lewym boku- coś z sercem...

Póki ni eurósł brzuszek to kochałam spać w ciąży na brzuchu własnie :ico_szoking: choć wczesniej nijak nie mogłam tak zasnąć :ico_haha_01:

A może zmień miejsce spania? Czasem choć taka odmiana pomaga, albo jak spisz od sciany to spij od wejscia albo na odwrót? Pamietaj tez o przewietrzeniu wczesniej sypialni.

Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

09 kwie 2007, 20:23

ja tez na poczatku ciazy musialam spac na brzuszku, zeby sie lozysko przestawilo czy cos takiego i tak sie przyzwyczailam, ze teraz tez tak chce, ale sie nie da :ico_ciezarowka: moze to o to chodzi, bo sypialnia zawsze przewietrzona i sama na lozku spie juz prawie w kazdej pozycji, nawet w poprzek :-D

Awatar użytkownika
mama_Dominika
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 545
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:04

10 kwie 2007, 00:06

A wiesz, że wronka może mieć racje z tym przestawieniem miejsca, ja od momentu jak zmieniliśmy łóżko i i jego miejsce ustawienia, to zaczęłam normalnie spać, wcześniej budziłam się o 4 czy 5 nad ranem i nie mogłam już dalej spać, teraz o 9 mam problem z wstaniem.

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

10 kwie 2007, 09:26

a ja nie narzekam na spanie - przed ciążą spalam na brzuszku a teraz na boku tylko i czasem sie` budzę na plecach ale jest mi wygodnie.

Wronka ja właśnie wiem że powinno sie spać na lewym boku a nie powinno na prawym :-D

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

10 kwie 2007, 09:34

polecam spać głowa na północ. na prawde wtedy łatwo się wyspać :)

no i generalnie ja tylko spie na lewym boku - wtedy jest mi wygodnie. i miedzy kolanami jasiek - brzuch wtedy nie przeszkadza.

ale slyszalam ze pod koniec ciazy ciezko w ogole jest sie wyspac... zwlaszcza jak dzidzia daje czadu.

Awatar użytkownika
magda26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3206
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:25

10 kwie 2007, 09:46

Ja wam powiem ze ja nie raz mam takie noce jakbym nioc nie spała z boku na bok sie przekrecam i nic to wreszcie na lewy bok tylko na jasku i podusia miedzy nogi i powoli powoli zasypaim :ico_noniewiem: ale jest to meczace :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

10 kwie 2007, 10:54

Ja śpię na bokach, chociaz to bardzo trudne... całe zycie spałam na brzuchu i teraz nie umiem inaczej się wyspać. Odkąd urósł bębenek, nie wysypiam się wcale! Jakoś takoś na lewym boku mi się w miarę dobrze spi. Dodam, ze przweracać się z boku na bok, to tez wyczyn!! :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
zbora
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:31

10 kwie 2007, 11:22

Generalnie to powinno się spać jedynie na lewym boku, ponieważ spanie na plecach powoduje ucisk macicy na kręgosłup i żyłę dolną główną, która odpowiada za odpływ krwi z dolnej części ciała i może powodować zaburzenia w funkcjonowaniu m.in. ukł.pokarmowego, oddechowego itp... Najlepsze jest ułożenie na lewym boku, zarówno dla nas jak i maluszków. Ale podobno nie powinnyśmy się stresować, że nie da się przespać całej nocy w jednej pozycji.. Moim zdaniem to nawet niewykonalne w 7-9miesiącu, gdy generalnie pojawiają się problemy ze snem. Ja tam układam się na lewym boku, ale dłuższe leżenie w tej pozycji tez mnie męczy i potem zaczyna się jedno wielkie wiercenie!!! :ico_wstydzioch: Nie widzę wyjścia z tej sytuacji...

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

11 kwie 2007, 10:34

ja na spanie nie narzekam a glowa na północ naprawdę pomaga - ja mialam tak kiedyś łóżko ustawione i było super

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość