mala-mysz
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 232
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:04

Brzydkie Kupki

11 gru 2007, 17:45

czesc kobietki!
jakis czas mnie tu nie bylo i w tym czasie moje szczescie przyszlo na swiat i doroslo trzech miesiecy.
I mam proble m bo od jakiegos czasu wali mi niunia zielony stolec, dosc zadki z reszta. Dodatkowo od czasu do czasu sa w nim taki jakby zylki krwi.
Zrobilismy badania krwi, moczu i posiew i nic niewykazaly.l Pediatra zapisala lakcid i powiedziala ze to od niedijzalych jelitek i ze dziecko wyrosnie.
Ale ja i tak sie niepokoje, wiec jezeli ktoras z was tez tak miala, to prosze piszcie.
Sorki za bledy i brak polskich znaczkow, ale pisze tylko lewa reka, bo na prawej spoczya moje szczescie.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2008, 20:53 przez mala-mysz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

11 gru 2007, 22:35

mala-mysz, ja co prawda nie miałam żadnych problemów z kupką Emi ale za to moja przyjaciólka miała. Pamiętam że jej synek miał problemy z kupką praktycznie od samego początku. Były one brzydkie często ze śluzem i drobinkami krwi. Badania podobnie jak u Twojej córeczki były dobre. Też dostawał Lakcid
Minęło mu to dopiero jak skończył 3 miesiące. Podobno tak się dzieje właśnie od niedorozwiniętych jelit.
Jedyne co Ci mogę doradzić to bardzo rygorystyczną dietę. U koleżanki troszkę to pomogło. Jadła jedynie marchewkę, ziemniaki i kurczaka. I tak przez 3 miesiące. Ale czego nie robi się dla maleństwa :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

12 gru 2007, 00:07

mala-mysz a karmisz piersią czy butlą???? bo przy sztucznym karmieniu kupka bywa zielona. a czy malutka nie ma alergii???bardziej proponowałabym ci dicoflor, to są probiotyki specjalne przygotowane dla niemowląt.

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

12 gru 2007, 13:28

mala -mysz.....oj no to dobrze trafilam...moja Maya miala to samo....ach ile nerwow i podejrzen mnie to kosztowalo,karmie cycem....dietowanie to chyba jednaknie najlepsze wyjscie!probowalam ale o malo zanikla by mi pokarm...z dnia na dzien bylo coraz mniej wiec zaczelam jesc normalnie....a poprawy nie bylo :ico_placzek: ....Maya robila kupki zielone i ze sluzem.....a na koniec doszly nitki krwi...gapilam sie w kazda pieluche jak nawiedzona...juz chyba obsesje mialam....i zrobilismy badania i podobnie jak u Was nic nie wykazaly....dodam ze mieszkamy w uk i tutaj nic nam na to nie przepisali...lekarz nawet powiedzial ze czasem dziecko wypije z piersi troche krwi a potem ja wydala :ico_puknij: ...dla mnie chore bo piersi mi nie krwawily!
pewnego piatku w ieluszce bylo sporo tej krwi i chcialam znow do szpitala jechac...ale wiedzialam ze nas odesla i przeczekalismy...na drugi dzien kupka byla musztardowa :ico_sorki: ...i bez sluzu,bez krwi....nie wiem czy mala z dnia na dzien wyrosla z tych kupek.....a robila je ok.2,5 miesiaca!!!!a z krwia jakies 2 tygodnie....do dnia dzisiejszego problem sie nie powtorzyl....moze faktycznie uzbro sie w cierpliwosc....organizm dojrzeje i problem sam zniknie...skoro wyniki dobre :ico_noniewiem:
Powodzenia,3mam kciuki

mala-mysz
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 232
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:04

12 gru 2007, 19:07

GLIZDUNIA dzięki za pocieszenie. Ja właśnie też dostaję apopleksji przy każdej kupie. To trwa już od dwóch i pół tygodnia. Jak do tej pory kupek z krwią było sztuk 4, ale za to tak co trzecia jest zielona jak pietruszka, a reszta też zielonkawa i żadzicha taka, że szok.
Powiedz mi jeszcze, ile Twoja dzidzia miała, jak to dostała. Bo mnie to gryzie: skoro jelitka niedojżałe, to czemu wcześniej stawiała normalne klocki, jak normalny niemowlak??
aaa... cycem karmię, cycem... moja mama każe mi się nie stresowa, bo jak mój brat miał biegunkę od pokarmu i w twa tygodnie było po karmieniu. Ale jak tu się nie stresowac?!

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

12 gru 2007, 19:17

mala-mysz....Maya miala ok. 1,5 miesiaca jak takie kupki sie zaczely pojawiac...poczatkowo jedna lub dwie...a potem to juz wszystkie takie byly...czasem mialam wrazenie ze to biegunka bo tyle sie naczytalam o kupkach ze juz nie wiedzialam jak kupa niemowlaka ma niby wygladac....Po 4mcu sie skonczylo.....Maya ma teraz 7 mcy prawie i juz jest wszystko ok......balam sie podawac jej inne posilki niz cyckowe mleko by sie nie pogorszylo od nowosci.....wiec wprowadzalam dopiero od 4,5mca....i to tez tylko jabluszko.....teraz juz wszystko ladnie je i kupy sa normalne...takie jak u doroslego..bleee i smierdzą :ico_oczko:

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

24 gru 2007, 12:01

Oj, dobrze trafiłam! Trochę mnie uspokoiłyście!
Ja też oglądam każdą kupę z niepokojem. Od jakiś 2 tygodni Kubuś robi podejrzane kupy. Na początku były zielonkawe a teraz to już ciemna zieleń i rzadkie bardzo, aż wypływają górą z pampersa. Karmię piersią i dokarmiam sztucznym niestety. Ja trzymam ścisła dietę, nic wzdymającego ani ciężkostrawnego (z powody kolek) żadnych nowości, konserwantów itd. I zaczynałam być już mocno wystraszona. U lekarza byliśmy w zeszłym tygodni ale wtedy kupki były tylko zielonkawe. Właśnie się zastanawiałam czy mam jechać na ostry dyżur do szpitala, ale skoro piszecie, że takie rzeczy się zdarzają to jeszcze poczekam. Kolejną wizytę mamy w czwartek. Myślę, że małemu nic nie będzie skoro je normalnie, gorączki nie ma, ani śluzo czy krwi w tej kupce.

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

31 gru 2007, 22:10

Moja mała też miała zielone kupki na początku byłam przerażona. Myślałam że to alergia może to z mleka. Sama nie wiedziałam co robić zdążało sie że nie robiła kupki nawet dwa dni. Przeszło na początku 4 miesiąca, teraz mała je wszystko :-) kupki są normalne jak u dorosłego, no chyba że coś specyficznego zje na buraki albo dużo marchewki to kolorek sie zmienia, najbardziej to po słoiczkach . Co do smrodku to sie zgadzam czasem taki odorek że uuffffffff wytrzymać nie można :ico_haha_01:

magfil1
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 156
Rejestracja: 12 mar 2007, 16:33

19 lip 2008, 22:16

moja kruszyna robi zielone kupki ale dodatkowo są one kosystencji jakby ryżu takie małe grudki karmie mlekiem modyfikowanym doradzcie prosze co robić

mala-mysz
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 232
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:04

21 lip 2008, 14:22

Jeżeli chodzi o moją niuńkę, wyrosła z brzydkiej kupki. Zwiedziliśmy multum lekarzy, aż w końcu nasza rodzinna powiedział, że czasem dzieci maja takie niedojżałe jelitak i wyrastająz tego. I faktycznie - skończyła 4 miesiace, zaczęłam dawać przetarte jabłuszo i sie problem zakończył. Także głowy do góry.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość