Awatar użytkownika
I love myself
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:44

Papierosy, alkohol a antykoncepcyjne

15 sty 2008, 22:31

Jak kiedys prosilam lekarza o tabletki, nie chcial mi dac recepty bo powiedzial, ze sobie zaszkodze bo pale papierosy.. Teraz je dostalam.. ale co z alkoholem ? No chyba mozna bez problemu napic sie?? :ico_noniewiem:

lilo

15 sty 2008, 22:35

I love myself rozumiem, że rzuciłaś???

Co do alkoholu to można jak najbardziej, oczywiście w rozsądnych dawkach. Bo w razie np wymiotów działanie tabletek mogłoby się osłabić.

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

15 sty 2008, 23:09

I love myself ja brałam tabletki 8 lat. zdarzało sie ze paliłam papierosy , piłam alkohol od czasu do czasu na imprezach, czasem zapominałam brac jednej czy dwóch tabletek i nie umarłam :ico_olaboga: mówi sie ze kobiety po 35 roku zycia powinny nie palic przy braniu tabletek bo to juz szkodzi, ale w innych przypadkach nic sie nie stanie
zmień lekarza i zobaczysz ze inny Ci da tabletki
powodzenia

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

15 sty 2008, 23:19

Ja brałam tabletki przez 6 lat. Paliłam przez cały okres i to spore ilości (nawet paczkę dziennie). Co do alkoholu też zdarzało mi się wypić.

Póki co nic mi nie jest chociaż tabletek nie zarzywam od 3 lat :ico_oczko:

Wydaję mi się że w rozsądnych ilościach nic nie zaszkodzi. Chociaż oczywiście zdrowiej jest niepalić i nienadużywać alkoholu :-)

Awatar użytkownika
I love myself
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:44

15 sty 2008, 23:27

Nie naduzywam alkoholu, nie pale papierosow.. Od niedawna biore tabletki, a szykuje mi sie kilka lepszych imprezek i sie tak zastanawialam jak z alkoholem.. bo moj organimz jest taki ze mu wsyzstko moze zaszkodzic :?:
Dzieki za pomoc

Awatar użytkownika
edith
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 75
Rejestracja: 16 mar 2007, 18:47

15 sty 2008, 23:38

i love myself wogóoe palenie nie jest zdrowe i. a co do alkocholu to z umiarem tez nie zaszkodzi ale to w końcu jak jest rzuciłaś palenie bo chyba się pogubiłam
I love myself pisze: kiedys prosilam lekarza o tabletki, nie chcial mi dac recepty bo powiedzial, ze sobie zaszkodze bo pale papierosy..
czy
I love myself pisze:nie pale papierosow..

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

16 sty 2008, 00:00

Dziewczyny codzi o to że tabletki antykoncepcyjne wpływają na krzepliwość krwi a mianowicie ją zwiększają, papierosy działają w sposób podobny bo ich substancje smoliste powodują że krew jest bardziej lepka. To w rezultacie zwiększa ryzyko zakrzepicy. Dlatego uważam że lekarza masz dobrego poprostu dba o twoje zdrowie :)

Awatar użytkownika
I love myself
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:44

16 sty 2008, 08:10

edith pisze:i love myself wogóoe palenie nie jest zdrowe i. a co do alkocholu to z umiarem tez nie zaszkodzi ale to w końcu jak jest rzuciłaś palenie bo chyba się pogubiłam
I love myself pisze: kiedys prosilam lekarza o tabletki, nie chcial mi dac recepty bo powiedzial, ze sobie zaszkodze bo pale papierosy..
czy
I love myself pisze:nie pale papierosow..


Jak palilam to mi nie dal, rzucilam.. nie pale JUZ dluzszy czas wiec dostalam :ico_noniewiem:

lilo

16 sty 2008, 09:21

edulita pisze:Dlatego uważam że lekarza masz dobrego poprostu dba o twoje zdrowie :)

Zgadzam się!!!!!!! A lekarz który przepisuje pigułki jak cukierki, nie biorąc pod uwagę trybu życia i zdrowia pacjentki dobry nie jest...

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość