maria(marylu)
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 05 lip 2008, 12:01

nadzerka

10 lip 2008, 13:34

Dziewczyny mam zapytanie jak sie ma nadzerke to ciezko jest zajsc w ciaze? i czy po takim zabiegu(chyab zamrazanie) trzeba odczekac kilka miesiecy czy dozwolona jest milosc ?? Dzieki z gory
Ostatnio zmieniony 10 lip 2008, 17:18 przez maria(marylu), łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

10 lip 2008, 15:01

normalnie z nadzerką zachodzi sie w ciąże,ale radziłabym ją jak najszybciej usunąć.a po takim zabiegu wymrazania badz wypalania trzeba odczekac z miłoscią 6 tygodni od zabiegu ,a potem hulajjjj dusza :-) :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

10 lip 2008, 15:28

maria(marylu), - nadżerka w zależności w jakim stopniu nie stanowi technicznej przeszkody w zajsciu w ciąże ale lepiej jest się jej pozbyć przed zajściem w ciąże, czasami jeżeli jest niewielka lekarze nawet mówią że po ciąży może ona zniknąć. Najlepiej jeżeli skonsultujesz ze swoim lekarzem co zrobić i w jaki sposób się jej pozbyć metod jest kilka w zależności od rodzaju nadżerki i zabiegów stosowanych w danym gabinecie.Leczenie nadżerki zaczyna się od wyleczenia ewentualnego stanu zapalnego. Następnie niszczy się ją za pomocą przyżegania chemicznego, elektrokoagulacji (prądem elektrycznym i ciepłem), krioterapii (leczenie zimnem jest szczególnie polecane kobietom planującym posiadanie dziecka jako leczenie oszczędzające) oraz laseroterapii. W przypadku każdego zabiegu wstrzemięźliwość należy zachować różnie - więc najlepiej jak porozmawiasz z lekarzem który cię prowadzi.

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

10 lip 2008, 15:51

Jeśli jest mała to moze ,ale nie musi zaniknąć, ja miałam 2 stopnia w przypadku dwuch ciąż ,po 3 ciązy okazało sie ,ze podczas porodu popekała mi szyjKa ,a potem ona znaczy sie ta nadzerka poprzyrastała mi wraz z ta szyjką,okazało sie ,ze wypalenie by nic nie dało bo pozostałosci poprzyrastane odnowiły by sie wiec w moim przypadku konieczny był inny zabieg operacyjny normalnie taki z narkozą na sali operacyjnej pod dowództwem 2pielegniarek i dwuch lekarzy gina i anestezjologa ,wiec powazna sprawa , a zabieg polegał na tym , ze zmienione miejsce na czesci szyjki wraz z nadrzerką zostało wycięte po całosci , potem został taki otworek jakby kraterek z którego przez 2 miesiace saczyło mi sie , lekarz zapewniał mnie ,ze to dosyc długo sie goi wiec nie liczyłam na szybki komfort lało sie 2 miesiace :ico_olaboga: ,ale na szczescie juz tego paskudztwa nie mam -wiec radze puki czas usunoć i nie zwlekac tak jak ja bo róznie to bywa .......ajć ajć jutro wraca mój mąż po ponad 3 miesiacach no i bedzie pierwszy sex po zabiegu :ico_wstydzioch: wiec ciekawa jestem jak to bedzie :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

11 lip 2008, 09:42

potwierdzam to co napisały dziewczyny. Nadżerka nie przeszkadza w zajściu w ciąże. Ja zaszłam mając kilkuletnią nadżerke, ale moj lekarz ciągle mówił, że nie ma żadnych zmian więc usuwać jej nie trzeba. I też słyszałam, że po ciązy może zniknąć. Moja nie znikneła.

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

11 lip 2008, 11:53

ja też jestem dowodem na to, że nadżerka nie stanowi problemu z zajściem w ciążę. FAkt, że miałam bardzo maleńką. Ale po porodzie sama znikła :ico_haha_02:

Isabelle
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:54

12 lip 2008, 20:24

Mam nadzieje, ze nadzerka nie jest przeszkoda w zajsciu w ciaze, ja mialam wypalana i po tym co slyszlam to sama sie obawiam czy nie bede miala problemow z zajsciem i z utrzymaniem ciazy :ico_noniewiem :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-07-12, 20:25 ]
Czy ktoras z was miala wypalana nadzerke i urodzial po tym dziecko bez komplikacji?

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

12 lip 2008, 20:38

spoko wypalana nadzerka nie powoduje zadnych komlikacji :-)

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość