Awatar użytkownika
kaola
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 908
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:53

Dania

14 mar 2007, 22:04

:ico_haha_01: No to jeśli ktoś z Danii to zapraszam - pogadamy :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

15 mar 2007, 11:21

kaola, ja sie zglaszam a niemam pojecia czy jest wiecej kobitek z danii na tik taczku :ico_haha_01: wczoraj zadalam pytanko czy dlugo mieszkasz w danii ale niewiem czy sie dogrzebie na waszym letnim watku hihih taka leniwa ze mnie baba hihihih wiec moze odpowiesz tutaj hihihihi ja przyjechalam do danii dwa lata temu prawie ( w maju ) ze znajomymi rodzicow ( pracowalam u nich w polsce jako opiekunka od 3 lat ) no i tak zostalam tutaj, od stycznia juz bylo wszystko calkiem legalnie, i bylam tutaj jako au pair, jak dowiedzialam sie ze jestem w ciazy to przenioslam sie do mojego chlopaka ( jest dunczykiem ) a po kilku miesiacach zrezygnowalam z pracy i zaczelam chodzic do Pædagog Seminarium. I tak w grudniu poszlam na *macierzynskie* czy jakkolwiek to sie nazywa i do grudnia mam czas siedziec z dzidzia w domku no a potem trzeba bedzie wracac na studia... :ico_haha_01: to moja historia, a twoja???

Awatar użytkownika
kaola
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 908
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:53

15 mar 2007, 11:22

MamciaKochana, witaj wreszcie o jednym czasie

[center]- no prawie - ja się pojawiam - to ty znikasz :ico_placzek: [/center]

[ Dodano: 15-03-2007 ]
jestem już trzy latka i do tego mój to też tuńczyk :ico_smiechbig:

[ Dodano: 15-03-2007 ]
ja tu na chwilke do Danii przyjechałam - bo mnie się w PL praca znudziła i nowe kraje zwiedzać zaczęłam - a z racji, tego, że znajmość językowa u mnie słaba to i chciałam sie troszkę podszkolić -
z moim to poznałam się przez znajomego przyjaciela troszkę - zawsze mnie na wypady na miasto namawiał - no i tak jakoś wyszło
z ciekawostki to tylko dodam, że pierwszego SMS-a od połowiczki dostałam po polskiemu :ico_haha_01: - biedactwo się namęczył ... :ico_oczko:
za to już na pierwszą "randkę" - chyba można to tak nazwać teraz :ico_haha_01: w ruch słowniki nam poszły - :ico_smiechbig: ubaw po pachy mieliśmy oboje :ico_haha_01:
teraz co roku tam do tej kawiarenki chodzimy powspominać :ico_haha_01:

[ Dodano: 15-03-2007 ]
MamciaKochana, fajnie, że jesteś i to też z tuńczykiem :ico_brawa_01:
a jak u ciebie ze znajomością języka
bo ja jak na razie to po dangelsku rozmawiam :ico_smiechbig:
cóż przyszło mi sie dwóch naraz uczyć i się mi mieszają oba :ico_smiechbig:

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

15 mar 2007, 14:06

kaola hehehe niezla historia szczegolnie ztymi slownikami hiihihih ja z moim sie poznalam na disco hihihi chodzilam zawsze raz w tygodniu ( niestety sama :ico_placzek: ) i tego dnia co go poznalam to nie przyszlo mi poznac nikogo ciekawego wiec o 3 nad ranem zaczelam sie zbierac ale zawrocilam z drogi i sprobowalam ostatniej disco-szansy hihihi no i tak sobie tanczylam i zauwarzylam jednogo przystojniaczka ( wiadomo kogo hiihhi ) w ruch poszly babski sztuczki i chlopak ze mna zatanczyl no i od tamtego czasu spotykalismy sie co tydzien..........a moj jezyk...matko....niby uczyli czegos w liceum ale angielski mialam baaaardzo slaby, dzien w dzien ze slownikiem siedzialam, niewiedzialam jak chusteczka jest to do niego mowie
: Masz moze cos do mojego nosa?? ( chlopak myslal ze o dragi mi chodzi :ico_smiechbig: ) drugie spotkanie to sie spotkalismy o 19 a ze dyskoteki tak szybko sie nie rozkrecaja i kawiarenka sie znudzila to ja mu mowie ze maluje i ze jak chce to mozemy pojsc do mnie obejrzec moje rysunki..... :ico_smiechbig: potem mi powiedzial ze myslal ze ja stuprocentowo seks mialam na mysli hihihihi oczywiscie ja skoromna prosta kobita mialam na mysli rysunki..... hiihihi

no i tak to sie rozwijalo, on mnie nauczyl jezyka, bo w sumie od poczatku tlumaczyl jak Kaliemu hihiihi a okazalo sie ze jestem identyko jego matka ( no niewiem przeciez ona zrzedliwa troche jest.. :ico_oczko: ) i dlatego niepopuscil bo oczywiscie synowie szukaja dziewczyny jak matki a coreczki podobienstw tatusiow szukaja.....

a teraz tez mowie po dangielskiemu hihiihi i to i to ale w dwoch wale glupoty hiihih bo prawdziwym znawca nie ejstem, no ale juz studiuje po dunsku, powiem tylko ze trudno jest hiihihihi

a mam pytanie, w domu po jakim jezyku rozmawiasz z mala?? uczysz ja polskiego?? bo moja dzidzia to niemowlaczek, bardzo bym chciala ja nauczyc polskiego, ale jakos mi niewychodzi i dziwnie sie czuje, szczegolnie gdy maz nierozumie co mowie do malej, dlatego mnie ciekawi jak to u ciebie wyglada....i czy czesto jezdzisz do polski??

aha ja zazwyczaj mam tt caly dzien wlaczone ale zadko okazje do napisania czegokolwiek hihihi np dzis mala obudzila sie o 8 i dopiero zasnela po kapieli, bo nic juz na nia niedzialo :ico_oczko: pozdrawiam

Awatar użytkownika
kaola
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 908
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:53

15 mar 2007, 17:45

MamciaKochana pisze:Masz moze cos do mojego nosa?? ( chlopak myslal ze o dragi mi chodzi

:ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig:
MamciaKochana pisze:hihihihi oczywiscie ja skoromna prosta kobita mialam na mysli rysunki..... hiihihi

:ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig:
MamciaKochana pisze:a teraz tez mowie po dangielskiemu hihiihi i to i to ale w dwoch wale glupoty hiihih bo prawdziwym znawca nie ejstem, no ale juz studiuje po dunsku, powiem tylko ze trudno jest hiihihihi

u mnie identyko :ico_smiechbig:

dzięki ci kobieto dawnom sie tak nie ubawiła punkcik dla ciebie :ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig:

co do języka - staram się do małej po polskiemu gadać - choć na pocżatku też miałam problema - jak tu gadać jak nikt (nawet mała w zasadzie) mnie nie rozumie - czułam się troche jak głupek :ico_haha_01: :ico_szoking: :ico_haha_01:

ale opłacało się mała już mówi tata, mama, ej, papa - wszystko po polskiemu
choć jak ja to mówie - pewnie i tak w końcu mułem zostanę :ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig:

[ Dodano: 15-03-2007 ]
no i przy okazji tatko też trochę polskiego załapuje, umie już powiedzieć zielony ogórek, sznurek, mamusia (hehe... to o mojej mamie) :ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig:

[ Dodano: 15-03-2007 ]
czerwony, w prawo, w lewo, prosto w drzewo :ico_haha_01:
do tego jeszcze i to było jedno z pierwszych czego się nauczył
------------------NA ZDROWIE ------------------ :ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig:

ja z kolei umiem po duńsku
--------------- do dna powiedzieć :ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig:
oj to były czasy .....
co tam .... teraz są lepsze :-D

[ Dodano: 15-03-2007 ]
no i jeszcze zna nasz polski znak (charakterystyczne pukcięcie kantem dłoni w szyję)

na kielicha

tylko - że on myśli, że to tak na herbatkę się wołamy :ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig:

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

16 mar 2007, 00:26

kaola, hihihi na herbatke... :ico_szoking: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig: wrabiasz chlopa w baloniki hihihihi a co, zeby sobie niemyslal pewnie ze my tylko alkoholicy hihihihii

moja A. poznaje moja matke, mowie mu- idz sie przywitaj, regulki go uczylam od kilku tygodni, A. podchodzi do mojej mamy, chwyta ja za reke, patrzy prostow oczy i mowi:
ALE MA PANI DUZE CYCKI :ico_smiechbig:

potem ja mowie do niego ze ma powiedziec do mojej mamy DOBRANOC on ze nic niepowtarza bo pamieta jak to bylo zeszlym razem z tymi cyckami....wtedy ja do mojej mamy : DOBRANOC, a wtedy ona DOBRANOC i wtedy A. : DOBRANOC...hihihihii

a najlepiej nazywa moja matke bez odmiany : MAMO MAGDY,

pojechalismy ja odebrac a ona do mnie: przywiozlem Mamo Magdy ....

nieraz sie rzeczywiscie idzie usmiac, nauczylam go mowic A. dobry, A. dobrze , jest i niema ( np na pizze jak wskazywal mowil JESZT peperoni, niema peperoni hihihi ) liczyc kiedy umial do 10 i ze nazywa sie A. umie powiedziec ale na tym sie konczy jego znajomosc polskiego bo dal niego wszystko brzmi jak jedno wielkie SZSZSZSSZSZ

ja mala tez bede sie starala uczyc polskiego, napewno slowa jak Kupka albo Bajka, bo to nawet te dunskie dzieci co sie nimi opiekowalam umialy i nawet ich rodzice po takiemu nazywaja te rzeczy hihihi przynajmniej niemaja problemu w towarzystwie jak dzieci chca na toaletke hiihihi

najbardziej bym chciala w przyszlosci z dzidzia gadac po polszczemu bo to w sumie moj narodowy jezyk i anjlepiej go znam, wiec przynajmniej w wielkich dyskusjach moglabym sie wypowiedziec, a nie ze nagle zaczne sie jakac, bo bedzie mi slow brakowa....moj A. nieraz sie ze mnie smieje jak sie klocimy i mnie przedrzeznia a ja sie wkurzam i mowie BDJHJDAHÆSAKJSØ i tez sie smieje sama z siebie bo wygladam wtedy naprawde komicznie .....

alez dzis padnieta jestem calkiem, mala niespala od 8 rano az do 21 miala jakies drzemki ale 15 minutowe, no ale nie byla uciazliwa nie plakala tylko musialam czesto ja zabawiac, no i w goscine poszlismy do starych pracodawcow, oni dla mnie sa jak rodzina, zachwyceni byli mala a ona sie cieszyla ze ja na raczkach nosili hihihihi a teraz ladnie spi od dwoch i pol godzinki a ja tez do wyrka zmykam :ico_oczko: pozdrawiam

aha no wlansie ja sie tak zastanawiam jak my bedziemy po poslkiemu za kilkanascie lat gadac, jak tak nam przyjdzie zyc na obczyznie...przynalezysz do jakiejs poloni tutaj??

lidziasc
Wodzu
Wodzu
Posty: 11315
Rejestracja: 09 mar 2007, 23:02

16 mar 2007, 00:30

dziewczynki ja tu sie tak bez pytania wkrecam bo chcialam was zachecic do oddawania glosow na prace w konkursie tik-takowym


bardzo wam dziekujemy za kazdy cenny glos :))) :-D

[ Komentarz dodany przez: PK: 2007-03-16 ]
Linki usunięte
Ostatnio zmieniony 16 mar 2007, 15:01 przez lidziasc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kaola
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 908
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:53

16 mar 2007, 07:47

:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
kaola
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 908
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:53

16 mar 2007, 11:14

maryla, witaj witaj i :564: wirtualne :ico_oczko:

Awatar użytkownika
kaola
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 908
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:53

16 mar 2007, 11:51

maryla, :ico_zdrowko:

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość