dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

11 maja 2007, 18:17

moj maly tez debridat dostawal ale na kolki. to ponoc reguluje.z miodem radze ostroznie.obserwuj malucha bo moze uczulac.trzymamy kciuki zeby dietka pomogla!! :-)

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

16 maja 2007, 22:05

Witam,moja Zuzanka od poniedziałku ma takie zaparcia,że ciągle płacze i wstrzymuje kupkę.W misce mocży mi się codziennie ok 8par majtek,bo brudzi.A pupkę ma tak odparzoną przez to,że siedzieć nie chce.Też jej kupiłam lactulosum,zobaczymy czy pomoże.Na razie kończy się czopkiem glicerynowym i po wielkim trudzie kupa wychodzi.Pomóżcie,bo ja nie wiem już co mam dalej robić :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: Boję się,że się od tego uzależni.
A,i wprowadziłam całkowity zakaz słodyczy.Może znacie jeszcze jakieś sposoby na to paskudztwo!? :ico_placzek:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

17 maja 2007, 08:30

Zulcia, dobrze ze zakazalas slodyczy bo zapieraja.mozesz dawac w zamian suszone sliwki! slodkie a przeczyszczaja! dawaj duzo takich rzeczy jak otreby. kefiry,jogurty-naturalne najlepiej! moga pomoc cieple kapiele i masaze brzuszka...zycze powodzenia. a jak nie zadzaila to radze do pediatry isc bo moze byc np jakas alergia i stad zaparcie :ico_noniewiem:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

17 maja 2007, 13:07

Zulcia a nigdy wczesniej nie miala zaparc? Bo jesli miala to moze specjalnie wstrzymuje z obawy przed bolem? Powinnas pojsc do lekarza, bo ja wstrzymywalam wizyte szukalam w internecie itd a niewiele to pomoglo. Bo jesli to naprawde pod wzgledem chorobowym ma to pozniej moze sie zrazic. Już masz dużą dziewczynke i raczej to nie przejdzie co ci powiem. Ale my u Tomka w skrajnych sytuacjach wsadzamy nocnik do wanny. I ta goraca woda jakos go rozluznia ze siedzi na nocniku i sie bawi i zawsze cos zrobi.

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

17 maja 2007, 23:10

Dzięki za pomoc.Skończyło się na tym,że wylądowałyśmy u lekarza.Mam jej podawać 3 razy dziennie po 5 ml. lactulosum i czopek w skrajnych przypadkach.Jak to nie pomoże w ciągu kilku dni,to mam przyjść po skierowanie do chirurga :ico_placzek: Syrop bierze od wczoraj,dziś wieczorem coś tam wyszło,nawet bez czopka :-D Zobaczymy co będzie dalej.Diety przestrzegamy i pije soki marwita jednodniowe z buraczków.Polecam!!!
Zaparcia miała czasami,ale nigdy w takim stopniu co teraz :ico_szoking: Doktor powiedziała,że to może być na tle nerwowym,prawdopodobnie przez przedszkole,bo poszła w pon. pierwszy raz po 2 tyg.choroby,a po zmianie w tym roku pani,są niestety problemy.Pozdrawiam.
Dodam jeszcze,że mój mąż ma polipowatość rodzinną,jest po operacji usunięcia jelita,a to jest dziedziczne,więc jestem na tym punkcie totalnie przeczulona.

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

18 maja 2007, 13:15

Zulcia, no to trzymamy kciuki! to fakt moze byc z nerwow!najlepiej wyeliminowac czynnik stresujacy albo odwrocic od niego uwage.i samemu tez sie nie stresowac bo dzieci to czuja...powodzenia!

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

20 maja 2007, 19:26

Dzięki za wszystkie rady.Moja Zuzia ma się już lepiej,ale lactulosum daję jej 2 razy dziennie.Słodycze też ma wydzielane,np dziś zjadła kulkę loda.I przekonała się wreszcie do owoców.A co to są te śliwki gerbera?Bo moja ma już 5 lat i wtedy chyba czegoś takiego nie było.Pozdrawiam cieplutko

Cooffee
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 18 kwie 2007, 15:31

21 maja 2007, 12:49

a jakie pieczywo podajesz swojej córeczce? ja synkowi robię kanapki tak na zmianę trochę białego i ciemnego. ale częściej pełnoziarniste takie pakowane z schulstada. Jak widzę ze ma jakieś problemy z wypróżnieniem to zawsze mu podaję tez śliwki suszone ( ale uważaj bo niektóre sklepowe są z konserwantami)
śliwki możesz podać jej surowe albo zrobić kompot ze śliwek i jabłek

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

21 maja 2007, 15:27

te gerbera sliwki to w sloiczkach.mozna juz nimowlakom dac.albo dodac np do platkow :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

21 maja 2007, 23:13

Cooffee, zazwyczaj jadła zwykły chleb,ale po ostatnich sensacjach zaczęłam kupować ciemne,razowy albo coś w tym stylu.Moja Zuza śliwek suszonych do ust nie weźmie :ico_placzek: dlatego zainteresowałam sie gerberem,może to ma jakąś inną postać?aktiwię ze śliwkami zje naszczęście!
dorotaczekolada, dzięki Ci bardzo za odpowiedź,kupię jej to,może zje.
Ja ze swej strony polecam soki marwitu,jednodniowe jabłkowy i z buraczków.Myślę,że pomogły.
Zaczęłam jaj zmniejszać dawkę lactulosum,zamiast 3 razy,dostaje 2.Boję się jej odstawić tak od razu,chyba powoli lepiej?co sądzicie?Mzm stracha,że jak jej to odstawię,to zaparcia wrócą,a robi teraz kupkę codziennie.Pozdrawiam

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość