mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

23 maja 2007, 16:47

Eve, super brzusio i nawet nie taki duzy jak sobie to wyobrazam (wydaje mi sie ze Wasze brzusie sa o wiele wieksze od mojego ale moze to tylko zludzenie). No moze troszke wiecej.....

Jesli chodzi o Zuzie to to nie jest ospa :ico_sorki: Dzis bylam u lekarza. Ma uczulenie ale lekarka juz mnie przetrzegla zebym sie przed nastepna ciaza zaszczepila na te chorobsko.

Dominisia, ja mialam na te badania wszystkie pobierana krew 1 raz (oprocz hemoglobiny co wizyte) i wklepali wyniki do komutera, ze nawet nie wiedzialam jakie sa. dopiero jak poprosilam polozna i jak mi pokazala co badali to zobaczylam ze calkiem tego sporo. Ja nie mam nawet karty ciazy, wszystko jest w kompie i z kazdego miejsca w szwecji lekarz kazdej specjalnosci ma do niej wglad po wpisaniu mojego szwedzkigo peselu. W portfelu nosze tylko kartke od lekarza ze jestem w ciazy i ze mam taka i taka gruper krwi.
Jutro mam egzamin ze szwedzkiego , trzymajcie kciuki :ico_sorki:

Awatar użytkownika
gosiaperelka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1223
Rejestracja: 10 mar 2007, 09:55

23 maja 2007, 16:56

Paulina moja dziewczynka w 21 tygodniu ważyła dokładnie 453g no a ty jesteś już w 22 więc mniej wiecej tak samo:)
Ula ja też stawiam że będzie dziewczynka:) trzymam kciuki aby było wszystko ok:)
Oto przepis na chlebek
CHLEBEK (1porcja)
5dkg drożdży
1 płaska łyżeczka soli
1 płaska łyżka cukru
3 szkl. mąki pszennej
½ szkl. otrąb pszennych
1 łyżka ziarenek słonecznika (jak lubisz to trochę więcej możesz)
1 łyżka ziarenek dyni
możesz dać łyżkę sezamu (im większa różnorodność ziaren tym chlebek jest zdrowszy)
2 łyżki oleju lub oliwy
1 ½ szkl. ciepłej wody
Mąkę, Sól, cukier, olej, otręby, ziarna wsypać do miski, a na końcu wlać wodę rozrobioną z drożdżami. Wymieszać to wszystko (nie można używać metalowych łyżek) a na samym końcu posypać trochę mąki na sam wierzch ciasta, zamknąć wieko i zaturlać dynamicznie kilka razy tak aby ciasto odeszło od ścianek miski. Następnie odpowietrzyć i wstawić do ciepłej wody. Jak denko odskoczy poraz pierwszy można do ciasta dodać cebulkę zeszkloną, wystygniętą, przemieszać ponownie i odpowietrzyć. Ja ten proces odpowietrzania powtarzam 3 razy, bo ponoć im więcej tym chleb jest pulchniejszy.
Brytfankę (im krótsza tym lepiej bo chleb będzie wyższy) wyścielam papierem do pieczenia, a następnie smaruję jajkiem (roztrzepane białko+żółtko),można zamiast tego posypać jakimiś ziarnami albo posypać mąką pszenną. Piec ok. 50 min od chwili wsadzenia chleba do piekarnika w 180 stopniach (najlepiej z termoobiegiem), wsadzić chleb i dopiero włączyć kuchenkę (żeby on sobie jeszcze trochę podrósł). Pod koniec pieczenia jak widzę, że chleb się spieka to przełączam na pieczenie od dołu żeby się dopiekł od spodu.
Jak się upiecze to od razu wyciągam z brytfanki, zdejmuje papier i zakrywam ściereczką. Ten chleb się dosyć ciężko kroi, ale ja już wymyśliłam strategię, po prostu kładę go do góry nogami i zaczynam kroić kromki od tej miękkiej strony.
Noi do tego trzeba mieć tą specjalną miskę tupperware, dałam wam kiedyś link do tej miski.

Awatar użytkownika
paulina1978
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 640
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:26

23 maja 2007, 20:12

no to przepisik już jest teraz tylko trzeba go będzie wypróbować :-D mniam

ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3099
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:17

23 maja 2007, 20:27

:ico_brawa_01: WYGRAŁAM!!!!!!!!Jest zdrowy i duży chłopak.Jak lekarz powiedział że widać siusiaczka to zachciało mi się strasznie płakać i popłynęło kilka łez ze szczęścia.Benio jest jak narazie duży i już ciężki bo w 22 tygodniu powinien ważyć ok.350 g a waży 430g.Będzie duży jak tatuś.Misiek Też sie strasznie cieszy i śmieje sie sam do siebie ze szczęścia.Oczywiście przegrał szampana którego dziś troszeczke wypiję.

Awatar użytkownika
Dominisia
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1599
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:45

23 maja 2007, 20:44

Ulamisiula gratulacje! ja tez bym zklad przegrala :) Najwazniejsze ze Dzidzia zdrowa, super! Tak w sumie to sie zastanawiam jak teraz rozkladaja sie proporcje chlopcy-dziewczynki u nas-wrzesniowek??

Gosiu wielkie dzieki za przepis, postaram sie wyprobowac jak najszybciej, malutki juz sie cieszy bo mocno teraz kopie :)

Mamo Zuzi trzymamy mocno za Ciebie kciuki, na pewno super sobie poradzisz :-)

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

23 maja 2007, 20:52

Ula, gratulacje!!!! Bardzo sie ciesze!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Dominisia, a Wy chcecie wiedziec plec? Nam tu mowia ze dla zasady na panstwowym usg plci nie mowia tylko prywatnie, na tak zwanym könultrljud (specjalne usg tylko na ustalenie plci). Ale robia dopiero po 28 tygodniu ciazy (aborcja dozwolona do 26 tygodnia ciazy wiec w ten sposob zabezpieczaja sie aby ktos aborcji nie traktowal jako metody planowania plci.... straszne ale prawdziwe tam gdzie jest duzo arabow, a Szwecja ostatnio przyjela ich calkiem sporo , a Araby "wola" chlopcow.... :ico_olaboga: )

Awatar użytkownika
gosiaperelka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1223
Rejestracja: 10 mar 2007, 09:55

23 maja 2007, 23:21

Ula cieszę się bardzo i gratuluje mamusi synusia:) :ico_brawa_01:
Mamo Zuzi trzymam kciuki za twój egzamin.
Dzisiaj mam doła psychicznego, wszystko widzę w czarnych kolorach, dobrze że to już konieć tego dnia. Jutro idę do gina i dowiem się co tak słychać u mojej Córeczki:)

ewasiek
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 561
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:16

24 maja 2007, 09:49

Ula gratuluje chłopaka :)
No to powiększyło nam się grono chłopaczków, ciekawe jaki jest wynik między chłopakami i dziewczynami u nas :)
pozdrawiam

Awatar użytkownika
paulina1978
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 640
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:26

24 maja 2007, 09:59

no chyba chłopcy prowadzą nad dziewczynkami "jednym siusiakiem" :-D tak mi się wydaje :-D

Betti
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 18 mar 2007, 22:54

24 maja 2007, 11:02

WItajcie kochane. Ja znowu się zaniedbałam w pisaniu. Niestety po ostatnim badaniu okazało się że mam problemy z szyjką. Jest pęknięta i dodatkowo jeszcze się skraca. Dostałam zwolnienie aż do Bożego Ciała i nie wiem czy w ogóle wrócę do pracy. Troszkę się przeraziłam. Lekarz przestraszył mnie, że jeżeli ten stan się nie poprawi to mogę urodzić przedwcześnie.Lekarz kazał mi się oszczędzać i jak najwięcej leżeć. Staram się chociaż przy dwójce dzieci nie jest to łatwe. Zwłaszcza, że w tę niedzielę mój pierworodny synuś przystępuje do komunii świętej. Całe szczęście, że mogę liczyć na pomoc męża i teściów. Babcia wzięła na siebie obowiązek zorganizowania przyjęcia i to u siebie w domciu. Bardzo się z tego cieszę. Ja zrobię tylko sałatki i roladę. Wszystkie dania gorące zrobi mama i mój mąż. Oj byłabym zapomniała o najważniejszym będziemy mieli synusia. Chyba jak na razie to więcej będzie chłopaczków. Jak tam Wasze brzuszki bo ja jestem duża. Na szczęście tylko w brzuszku. Reszta wiele mi się nie zmieniła. Dziewczynki pozdrawiam muszę się położyć.
Obrazek

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość