Awatar użytkownika
paulina1978
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 640
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:26

08 cze 2007, 14:34

no ja liczyłam koszty swojej wyprawi to mi ponad 3.000 wyszlo, no ale w tym tez najdrozszy jest wozek. masakra!!!

a mamo_zuzi w Szwecji ile dostaje sie becikowego za urodzenie dziecka?? bo przypuszczam ze cos takiego macie??

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

08 cze 2007, 14:42

Ja wole nie podsumowywac. Tym bardziej ze nie wiem kto mieszka w brzuszku. Jak dziewczynka sporo ubranek mi odpadnie bo przywioze z Polski. Jesli chlopak to pojdzie wiecej kasy na ubranka. Wozek i fotelik juz mamy, zaplacili moi rodzice :ico_haha_01: Mam juz na dzien dzisiejszy: wszystko do karmienia butelka oprocz podgrzewacza, mam przewijak, pieluszki tetrowe, podklady, ochraniacz, kolderke, podusie z posciela . Musze tylko dokupic dodatkowy komplet samej poszewki i kolderki. W sumie duzo brakuje mi pierdulek, ale wiadomo na nie tez ide dosc duzo kasy.
W Szwecji nie ma jako takiego "becikowego". Jednak co miesiac przez 18 miesiecy KAZDA kobieta dostaje w przeliczeniu na zl 1600 zl miesiecznie plus rodzinne przez 18 lat 400 zl miesiecznie. Nie jest zle. W sumie nalezy mi sie becikowe w Polsce, skoro jestem tam zameldowana. Ale jak pomysle o formalnosciach to brrr... Przede wszystkim musielibysmy dziecko zameldowac w Poslce (trzeba byc osobiscie) i potem wedrowac od Zusu do OPS itp... dla nas odpada... :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
paulina1978
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 640
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:26

08 cze 2007, 14:47

kurcze to niezle w tej Szwecji macie rozwinieta polityke rodzinna, nie tak jak w Polsce gdzie na biedne 1000 zl to nie dosc ze trzeba czekac to jeszcze zadna to pociecha bo te pieniadze to i tak na wiele nie starcza brrr

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

08 cze 2007, 15:06

No panstwo jakos musi zachcecac kobiety do rodzenia bo Szwecje zamieszkuje tylko 8 mln ludzi (Polska 40 mln). Ale zycie tez jest o wiee drozsze. Najlepiej byloby pracowac w Szwecji a mieszkac w Polsce :ico_brawa_01: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Dominisia
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1599
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:45

08 cze 2007, 22:01

mama_zuzi1980 pisze:Najlepiej byloby pracowac w Szwecji a mieszkac w Polsce
hehehe ja zawsze powtarzam sie chcialabym miec norweskie pieniazki w Polsce :-)

Witajcie! Stesknilam sie za Wami przez te dwa dni! Na samym poczatku zeby nie zapomniec, Kocura Bura daj znac co z Twoimi wynikami! Paulina, widze nowe super zdjecie, sliczny brzucholek!

Ja jestem troszke zmeczona, u nas niesamowicie goraco. Jutro postaram sie wkleic kilka nowych foteczek, takze tych z wycieczki do Dani. Nie mam ich za wiele, bo oczywiscie zawsze jak jest cos ciekawego do sfotografowania to cos sie musi popsuc... Tym razem obiektyw, zamyka sie jak sie chce robic zdjecia a otwiera jak wylaczam kamerke :ico_zly: I mam nawet problem ze zgraniem tych kilku foteczek ktore udalo sie mi zrobic. W kazdym razie bylo super! Za cala wycieczke nie zaplacilismy nic, byl to taki prezent od Norwegow u ktorych mieszkamy (inaczej pewno w tym roku nigdzie bysmy nie byli), zafundowali nam kabine z wielkim lozem, lazienka, zapelnionym minibarkiem... Hmmm marzenie! No i zaplacili za wczorajsza kolacje, przez 2 godziny mozna bylo jesc co sie chce i ile sie chce. A dzisiaj na takiej samej zasadzie bylo sniadanko i obiad. Jestem tak najedzona, ze przez tydzien wogole nie gotuje :-D Wieczorem zaszalelismy na disco a popoludniu relaksowalismy sie w jackuzzi, sloneczko mnie troszke opalilo. Na pewno dlugo bede wspominac ten wyjazd, tym bardziej ze wydalismy tylko tyle co na obiadek i zakupy w sklepie bezclowym.

jutro napisze wiecej :) Kolorowych snow... Jak nie zapomne to napisze jak jest w Norge z becikowym

ewasiek
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 561
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:16

09 cze 2007, 06:17

Hej ziewczyny. Paulina śliczny brzusio :-D no i jesteś super opalona. Ja unikam słońca bo mi się słabo robi :ico_placzek:
Zmykam trochę pospać bo oczka mi sie zamykają, musiałam wstać wcześnie i zrobić Marcinowi śniadanko do pracy, a teraz do łuzia :ico_brawa_01:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
eve81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3419
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:24

09 cze 2007, 07:56

witam dziewczynki, nasza sypialnia juz zamienia się powoli w pokoik dziecięcy, wczoraj mężulek przywiózł od swojego brata łóżeczko z przewijakiem i ciuszki :-) normalnie już nie moge doczekać się września :ico_ciezarowka:

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

09 cze 2007, 08:24

Eve, wiesz, ja tez juz sie nie moge doczekac.. Mimo ze wiem ze to nie jest tak slodko na poczatku z maluchem, trzeba go rozpracowac, ustawic i w ogole dezorganizuje sie cale zycie rodzinne, to i tak pamieta sie te cudowne chwile bardziej... Bo ja juz sie nie moge doczekac zapachu dzidziusia w domku, i tych "pierwszych " rzeczy : usmiechu, gaworzenia itp.....

Dominisiu, ale Ci zazroszcze!!! :ico_haha_01: Suuuper mieliscie wypoczynek!! Korzystajcie ile wlezie bo pozniej moze byc z wyjsciami trudniej i lepiej sie nawychodzic teraz :ico_haha_01:

Paulinka, fajny masz brzuszek..... Musze Wam powiedziec ze moj w ciagu doslownie 3 dni strasznie urosl , mezu mowi na mnie "Tjockis" (grubasek) albo hipopotam :-D :ico_oczko: A niech nazywa jak chce i tak po porodzie zjade na wadze i bde patyk wiec w ogole mi to nie przeszkadza :ico_haha_01:

Dzis u nas upal, robimy wiec wybad nad morze (ale Polnocne nie Baltyckie) wiec pewnie woda bedzie zimna... Ale przynajmniej poleze na piachu i poleniuchuje :-)
Milego dnia!!!

Awatar użytkownika
gosiaperelka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1223
Rejestracja: 10 mar 2007, 09:55

09 cze 2007, 09:28

Witam dziewczynki, dawno mnie nie było:) dużo czytania ale to nic najważniejsze że czujecie się dobrze. Ja pojechałam z mężem do rodziców na wieś, było ekstra, wypoczęłam, troszkę się opaliłam, śniadanka i obiadki jedliliśmy w ogrodzie wśród kwiatów, normalnie sielanka. Wczoraj wróciliśmy bo mąż miał uczelnie. Ale w lipcu pojedziemy napewno na dłużej:) Teraz uczę się ciężko testów bo mam w poniedziałek egzamin. Patrzyłam na wasze listy, za głowę się złapałam bo nie wiedziałam ze az tyle rzeczy trzeba kupić. Ja narazie kupiłam leżaczek-bujaczek, ubranek też mam, bardzo dużo, więc to odpada. Pozdrawiam, miłego weekendu.

ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3099
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:17

09 cze 2007, 09:40

Eve ale ja Ci zazdroszczę tego pokoiku.My wynajmujemy mieszkanie od takiej starej k...( nie bede tu używac brzydkich słów).Wynajęliśmy mieszknie nieumeblowane bo juz czesc mebli mamy swoich a ona potrafi wpadać do nas oczywiście nigdy nie raczy zadzwnić i uprzedzić że przyjdzie, i próbuje ustawiać mi moje meble wedłóg jej widzi mi sie.Kwiatów tez mam za dużo (wedłóg niej)i wogóle...Tak wiec nie możemy w mieszkaniu zrobić nic.A tak bym chciała miec własne mieszkanko i móc urzadzic w nim pokoik dla dziecka.Ale cóż narazie nie jest mi to dane.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość