Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

22 sie 2007, 14:11

pragnienie to straszna tortura. Woda jest człowiekowi potrzebna do życia, konieczna. Bez jedzenia można przetrwać, ale nie bez picia! Nie pomaga mi myslenie, że to dla niego. Instynkt mnie przytłacza. Nic dzisiaj nie jadłam (jeden jogurt) ale nawet nie czuję głodu tylko pragnienie. Coś strasznego.

Awatar użytkownika
Agata27
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 245
Rejestracja: 24 kwie 2007, 12:13

22 sie 2007, 14:14

kilolek - bardzo Ci wspołczuje wiem co to znaczy, bo tez odczuwam tak mocne pragnienie zwłaszcza ostatnio a mleko wogole nie zaspokaja tego- moze chłodne z lodowki Ci choc troszke pomoze?? Juz pol dnia za nami dasz rade - trzymam kciuki

Awatar użytkownika
Ika202
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6883
Rejestracja: 09 mar 2007, 20:37

22 sie 2007, 14:21

A ja byłam dziś u gina i przytyłam przez 30 tc 8 kg i do tego okazało sie że mam już lekkie rozwarcie i jutro musi mi zrobić kolejne badania i usg :ico_placzek: a usg dlatego bo stwierdziła że ma jakieś coś z dzieckiem i musi sprawdzić czy dziecko rosnie prawidłowo bo ja mam za mały brzuch i za mało przytyłam :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2007-08-22, 14:26 ]
mambii82 pisze:Spytam tak niesubtelnie- ile przytyłaś??? Na prawdę świetnie wyglądasz!!
E tam niesubtelnie jak już pisałam waga z dziś to +8kg i dzięki :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Agata27
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 245
Rejestracja: 24 kwie 2007, 12:13

22 sie 2007, 14:49

Ika to faktycznie malutko 30 tc i 8 kg brzusio tez masz maly - a nie mialas do tej pory robionych pomiarow dziecka by sprawdzic, ze sie prawidlowo rozwija?? obwo brzuszka i ten drugi wymiar dwuciemieniowy - jak sie to mierzy za kazda wizyta to wowczas mozna latwo okreslic czy dzidzius rosnie prawidlowo.

anetkajur
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 287
Rejestracja: 22 cze 2007, 09:40

22 sie 2007, 15:17

Ika202 nie martw sie tak bardzo bo ja tez jestem w 30tc i przytyłam tylko 8 kg i z moja Julką wszystko oki bo jest mierzona na każdej wizycie, no brzuch mam zdecydowanie większy ale poprostu mała może inaczej leży niz dzidziuś u Ciebie. Ale idz juro na to usg zobaczysz ze wrocisz spokojniejsza

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

22 sie 2007, 15:29

Agata27 pisze:obwo brzuszka i ten drugi wymiar dwuciemieniowy - jak sie to mierzy za kazda wizyta to wowczas mozna latwo okreslic czy dzidzius rosnie prawidlowo.

Musiałoby być robione usg przy każdej wizycie.
Ja chodzę na kasę chorych (bo prywatnie to bym tu musiała nerkę sprzedać żeby opłacić :-) ) i przysługują mi tylko 2 usg na całą ciążę: połówkowe i po 35 tc. Z własnej inicjatywy byłam 2 razy dodatkowo prywatnie, ale to kupa kasy. Przynajmniej jak dla mnie. Z tego co już kiedyś rozmawiałyśmy to u większości z Was jest taniej. Z drugiej strony widać jacyś mądrzy musieli stwierdzić, że tylko tyle jest koniecznych usg. A i tak widzę, że Ika ma częściej.
Ika, nie martw się. Panikują wszyscy z tą wagą. Widzisz, ty przytyłaś 8 kg i mówią, że to mało, konieczne badania. A ja 10 i mi mówią, że to za dużo i katują dietą :ico_noniewiem:
Na szkole rodzenia jest ze mną dziewczyna, która ma termin za 3 tyg. i ma taki sam brzuch jak ty!
A jak są dziewczyny po których w ogóle nie widać, że są w ciąży?! Mój mąż miał taką kuzynkę, jakby wszystkim nie powiedzieli że się dziecka spodziewa (musieli się ze ślubem pośpieszyć :-) ) to nikt do samego końca by nie zauważył. Już ci mówiłam, owinął się w okół kręgosłupa :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Agnieś81
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 950
Rejestracja: 22 kwie 2007, 15:25

22 sie 2007, 15:35

kilolek, trzymam kciuki. za tobą już pół dnia. na pewno jest ci ciężko, a dziś jeszcze taka duchota. mnie też na pragnienie pomaga zimne mleko.
Ika202, a czy ostatnie usg wykazało jakieś nieprawidłowości? znam kobietę, która miała taki malutki brzuch, i jak urodziła, to wszyscy myśleli, że wcześniak. ale macica czasami układa się bliżej kręgosłupa i dlatego brzuszek może być mniejszy. a niektóre kobiety wyglądają w ciąży jakby wielką piłkę połknęły.
a ja dziś mam zły dzień, a nawet bardzo zły. miałam problemy ze spaniem, głowa mnie bolała i to mnie budziło. dopiero rano przestała. ale humor mam... :ico_zly: szkoda słów.
podobno jak sól się rozsypie, to będzie kłótnia :ico_olaboga: . no cóż... ja dziś rozsypałam cały kilogram. nawet nie wiem jak to się stało :ico_placzek:

Awatar użytkownika
Agata27
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 245
Rejestracja: 24 kwie 2007, 12:13

22 sie 2007, 16:36

kilolek pisze:Musiałoby być robione usg przy każdej wizycie

ja nie mam usg przy kazdej wizycie, bo nie ma takie potrzeby i nie musi byc ono robione za kazdym razem ja np. mialam robione na poczatku lipca (mialam sierowanie na NFZ na usg dodatkowe) i potem u swojego lekrza drugie mialam kolo polowy sierpnia i za kazdym razem mialam mierzone te obwody tojuz po tych 2 wizytach i 2 usg widac, ze dzidzus rosnie - a dodatkowo lekarz moze porownac mniej wiecej na ktory tydzien ciazy takie wymiary przypadaja - fakt nie ma reguly i kazde dziecko rozwija sie indywidualnie, ale jakies zakresy sa. Tak mi sie przynajmniej wydaje ...a z tego co wiem to Ika byla 2 razy na usg - jak okreslala plec dzidzusia (chyba prywatnie nie wiem ), wiec mozna by porownac z wynikami z tamtych wizyt - ale tak jak piszecie nie ma reguly z tym tyciem i wielkoscia brzucha - bo dzidzus roznie sie uklada...choc ja na poczatku tez tylko chudlam zamiast tyc i lekarz tez sie martwil a teraz mimo 14 kg nic mi nie powiedził i zadnej diety nie wprowadził....moze dlatego, ze nie mam zadnych objawow niepokojacych, no i wyniki w normie.
Ika nie martw sie tylko jutro na spokojnie idz na to usg.

[ Dodano: 2007-08-22, 16:39 ]
http://www.noworodek.pl/index.php?sm=2 tu jest taki fajny interpretator i ja sobie porownywałam wyniki na nim wlasnie po tych 2 usg

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

22 sie 2007, 17:03

Tak zrozumiałam, bo napisałaś
Agata27 pisze:obwo brzuszka i ten drugi wymiar dwuciemieniowy - jak sie to mierzy za kazda wizyta to wowczas mozna latwo okreslic czy dzidzius rosnie prawidlowo.

Awatar użytkownika
Agata27
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 245
Rejestracja: 24 kwie 2007, 12:13

22 sie 2007, 17:39

za kazda wizyta - oki moze zle sie wyrazilam chodzilo mi o to, ze za kazdym razem jak sie robi usg :) u mnie np. ostatnio jak mialam robione to bylam w 24 tygodniu a te 2 wymiary wskazuja na 25 tydzien i 5 dni :ico_olaboga: czyli musze sie liczyc z tym , ze corcia pojawi sie szybciej na swiecie albo bedzie duza :)) a brzuch mam raczej taki sredni...

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość