eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

14 wrz 2007, 16:13

Beatris a nie trzeba do tego dołączyc czasem jakiegoś zaświadczenia o zarobkach??

Awatar użytkownika
paulina1978
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 640
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:26

14 wrz 2007, 16:16

bzium!!
no i jestem. bylam u lekarza rodzinnego zeby wysepic L4 do czwartku bo w piatek jak pojde rodzic to juz dostane urlop macierzynski :-D a tak bez tego L4 to musialabym wrocic do pracy na 4 dni a nie wyobrazam sobie ze moglabym tyle usiedziec przed komputerem. TT to calkiem co innego :-D

Kocura_Bura jesli chodzi o zalatwienia to tak:
1/ po urodzeniu malenstwa mezulek musi isc do urzedu stanu cywilnego po akt urodzenia
2/ jak juz to bedzie to do urzedu miasta badz gminy idzie sie po PESEL tylko nie wiem jak dlugo sie na niego czeka
3/ jak juz bedzie PESEL to wypelnia sie i sklada papiery na becikowe w urzedzie mista, gminy lub osrodku pomocy spolecznej w zaleznosci kto w danej miejscowosci sie tym zajmuje. ja wiem ze u mnie jest tak ze jezeli papiery o becikowe zlozy sie do 15-go danego miesiaca to jeszcze w tym samym m-cu sa pieniazki na koncie :-D
4/ jesli chodzi o dodatkowe 1000 zl to musisz sprawdzic czy u ciebie w miescie czy w gminie cos takiego jest. u mnie jest ale suma dochodow netto obojga rodzicow nie moze przekraczac jakiejs tam kwoty i wtedy mozesz dostac dodatkowe becikowe
5/ jesli jestes ubezpieczona ty i twoj mezuc np. w PZU to z tyt. urodzenia dziecka naleza ci sie pieniazki. u mnie to jest tak ze jak bede miala akt urodzenia to zanosze go do pracy do osoby ktora zajmuje sie ubezpieczeniem i tylko tyle :-D
6/ aha w szpitalu zglaszasz do ktorej przychodni bedzie nalezalo dziecko i szpital powinien przeslac tam wszystkie informacje ale to sie jeszcze mozesz dopytac w szpitalu
7/ no i trzeba zalatwic w NFZ wpis dziecka do karty chipowej ale to nie wiem jak wiec wysle mezusia zeby to zalatwil
no i chyba to tyle.

ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3099
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:17

14 wrz 2007, 16:19

Gosiu jak fajnie że tu zajrzałaś.Masz przepiekna córcie :ico_buziaczki_big: To dla Was ode mnie .
Eska dzieki za zmiane w tabelce ale coś mi sie zdaje ze i tak w tym terminie nie urodzę :ico_brawa_01: .

Dzis pogoda ładna, cieplutko i słoneczko swieci a mnie łeb napizdża.Byłam u doktorka i kazał brać Paracetamol.Tylko byłoby fajnie gdyby zadziałał.A niestety nic mocniejszego nie wezmę :ico_placzek: Chyba że walne kielicha i zasnę :-D tylko gożej będzie jak zaczne rodzić .I znowu napisza że pijana matka trafiła na porodówkę.To może jednak tylko soku się napiję.

Awatar użytkownika
Dominisia
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1599
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:45

14 wrz 2007, 16:19

Gosiu jak sie czujesz w roli mamy?? Malutka daje Ci popalic??

eSKa synus poglaskany i bardzo z tego faktu zadowolony! Bylam wlasnie w sklepie, i teraz zajadam jabluszko :-)

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

14 wrz 2007, 16:19

potem jak bedziesz miała nr. peselu dziecka zgłaszasz tam gdzie jesteś ubezpieczona i oni ci wyrabiaja legitymacje na członków rodziny czyli dzieci i ci Je ubezpiecza , potem tam trzeba tez akt urodzenia ,jak sie juz ubezpieczy wtedy można dziecku wyrobic ksiązeczke RUM tam trzeba miec nr. peselu i książeczke ubezpieczeniową .. TO WSZYSTKO

Awatar użytkownika
Dominisia
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1599
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:45

14 wrz 2007, 16:23

No Ulamisiula bylo by ciekawie jakbysmy Twoje zdjecie ujrzaly w gazecie :-D Wogole to ja slyszalam, nie wiem ile jest w tym prawdy, ze czasami po zjedzeniu pewnych produktow, gdyby skontrolowac krew to wyszly by sladowe ilosci alkoholu... Albo jakby sie zjadlo jakies ciacho nasaczane alkoholem lub batonika.
Zorganizujemy zlot wrzesniowek to se wtedy popijemy tak ze hej!! :-D

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

14 wrz 2007, 16:27

Paulina ale ty obcykana już jestes w sprawach załatwiania :ico_brawa_01:

Ulamisiula a komu udało się urodzić w terminie ?? Chyba tylko Agnieszce :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

14 wrz 2007, 16:28

Kocura_Bura To tak jak koleżanka napisała wyżej... na pesel sie czeka miesiąc[

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

14 wrz 2007, 16:29

Tak sobie myśle że Kicia miała mieć dzis drugą próbę z kroplówką i jak na razie się nie odzywa, chyba w końcu zadziałalo :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

14 wrz 2007, 16:30

paulina1978 można załatwiac nawet bez pesela już - tylko potem trzeba im dostarczyc jak już bedziesie go mieć :-)-

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość