Awatar użytkownika
Agata27
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 245
Rejestracja: 24 kwie 2007, 12:13

20 wrz 2007, 19:21

kilolek z ta czekolada podczas karmienia to tak jest roznie tzn. niby jest ta lista produktow zakazanych (czekolada, orzechy, czesto jaja, ryby , produkty mleczne itd...) ale nam ostatnio pediatra mowil, ze lista ta powstala na podstawie roznych alergii u dzieci (taka jakby zbiorowka) wiec nie oznacza, ze akurat Twoje dziecko bedzie reagowalo uczuleniem np. jak zjesz rybe - tak to tlumaczyl ....sama nie wiem raz pisza tak to znow slysze co innego :ico_olaboga: dla mnie to byloby i korzystne gdybym nie mogla jesc tej czekolady przynajmniej mialaby motywacje :-) mam kolezanke ktora jadla karmiac swoje dziecko doslownie wszystko i mała wogole nie miala ani kolki ani zadnych uczulen. Mysle, ze trzeba wziac pod uwage to czy rodzice maja na cos uczulenie (tzn. my i nasi mezowie) bo jesli tak to jest duze prawdopodobienstwo, ze dziecko tez bedzie uczulone ... ehhh generalnie to laik ze mnie totalny jesli chodzi o karmienie piersia i to jest dosc stresujace dla mnie :ico_noniewiem: bede chyba jadla tak monotematycznie nie mieszala zbytnio by w razie czego wiedziec co moglo córeczce mojej zaszkodzic.

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

20 wrz 2007, 19:48

Mi urosły jak przytyłam przed ciążą i z maluśkiego B zrobiło się całkiem sensowne. Teraz jest takie dosyć duże (choć miesiąc temu były większe, ale to pewnie przez "chudnięcie") Ja waże 79, przed ciążą ważyłam ok 70 ( 69-71 ciężko mi dokladnie stwierdzić, bo grudzien i styczen byl szalony). Chciałabym znowu ważyć tak 62kg. :-) tylko, że biust był mały jak tyle ważyłam.
Mnie najbardziej gubi przystanek 30m od domu i tyleż od uczelni i nieregularne jedzenie. Jak mieszkalam z mama, mialam dalej na przystanek, smigalam kawalek do szkoly jeszcze i jadlam mniej wiecej o tych samych porach to tylam gora 3kg na zime, a na wiosne zrzucalo sie samo.
Ja mam USG dopiero za 3 tygodnie. Nie mogę się doczekać. :-D :-D

Awatar użytkownika
Agata27
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 245
Rejestracja: 24 kwie 2007, 12:13

20 wrz 2007, 20:05

ja jutro mam zamiar wbic sie do okulisty musze miec na pismie zaswiadczenie, ze nie ma przeciwskazan do naturalnego porodu - chodzi chyba o ewentualne idklejenie siatkowki :( - jestem krotkowidzem :/ mam nadzieje, ze sie dostane , bo placic znow prywatnie za wizyte to bylby juz szczyt wszystkiego :ico_zly: Obrazek

Awatar użytkownika
Ika202
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6883
Rejestracja: 09 mar 2007, 20:37

20 wrz 2007, 20:35

Ale jaja muszę sie wam pochwalić niedawno dzwoniła do mnie moja dobra kumpela która obecnie jest w Irlandii i przyleci do polski 20 października :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: zadzwoniła aby mi powiedzieć że szaleje łaziła dziś cały dzień i kupowała wszystko co jej w ręce wpadło dla mojego synka :ico_szoking: troszkę mnie tym zdziwiła ale i bardzo ucieszyła :-D a i kazała za sobą poczekać mam zakaz rodzenia do jej przylotu :ico_noniewiem: no to co mi pozostało czekać i nogi zaciskać :ico_haha_02:

[ Dodano: 2007-09-20, 20:39 ]
Janiolek pisze:Chciałabym znowu ważyć tak 62kg.
Ja zanim zaszłam w pierwszą ciążę ważyłam 48kg i wyglądałam jak miss anoreksji ale miałam bardzo stresującą pracę i do tego szkoła mało jadłam dużo paliłam :ico_olaboga: po urodzeniu córy ważyłam 52kg a po urodzeniu synka z początku dużo ale zgubiłam to i ważyłam 55-60kg zależy kiedy bo waga bardzo mi skakała ale to dlatego że ja na zimę zawsze tyję :ico_oczko: a teraz sama jestem ciekawa jak będzie z moją wagą :ico_noniewiem: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

20 wrz 2007, 22:18

Agata27 pisze:nam ostatnio pediatra mowil, ze lista ta powstala na podstawie roznych alergii u dzieci (taka jakby zbiorowka) wiec nie oznacza, ze akurat Twoje dziecko bedzie reagowalo uczuleniem np. jak zjesz rybe

To prawda też tak słyszałam i czytałam w wielu książkach. Ale wszędzie piszą i mówią żeby na początku unikać tych wszystkich "groźnych" rzeczy i później dopiero wprowadzać je stopniowo do diety. Nie wiem generalnie ile czasu musi minąć, ale to też chyba zależy indywidualnie od dziecka. Jedni mówią, że 3 miesiące, inni że pół roku, a niektóre dziewczyny, że od razu wszystko jadły.
Mam koleżankę, która właśnie wszystko od razu jadła np. pizze czy bigos zaraz po porodzie. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, że wciąż biegała z dzieckiem po lekarzach, bo córcia była niespokojna, ciągle bolał ją brzuszek i miała przeróżne dolegliwości żołądkowe!!
Ja myślę, ze poczekam tak co najmniej miesiąc, jak wytrzymam (w co wątpię) to trzy. I zacznę po troszku próbować.
Mysle, ze trzeba wziac pod uwage to czy rodzice maja na cos uczulenie (tzn. my i nasi mezowie) bo jesli tak to jest duze prawdopodobienstwo, ze dziecko tez bedzie uczulone
No właśnie niestety oboje z mężem jesteśmy alergikami. I co najciekawsze moja alergia objawiła sie nagle na studiach a jego już po ślubie.

[ Dodano: 2007-09-20, 22:23 ]
Janiolek, a czemu nie widziałyśmy Twoich zdjęć?????

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

21 wrz 2007, 07:22

kilolek pisze:Janiolek, a czemu nie widziałyśmy Twoich zdjęć?????


Zrobie jakies jutro albo w niedziele bo jade do mamy :-) Fajnie bedzie okazja, żeby sie jako tako ubrac i uczesac bo ten tydzien caly czas chodze w dresie :-D

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

21 wrz 2007, 07:22

Słonko od rana świeci, zapowiada się ładny dzień :ico_haha_02: Mam nadzieję, że utrzyma się do jutra, bo wybieramy się na wycieczkę do lasu :ico_haha_02:

[ Dodano: 2007-09-21, 08:01 ]
Janiolek pisze: :-) Fajnie bedzie okazja, żeby sie jako tako ubrac i uczesac bo ten tydzien caly czas chodze w dresie :-D

Każda okazja jest dobra :ico_haha_02:
A ja dziś znów do gin na kontrolę wagi i chyba znów przytyłam :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

21 wrz 2007, 08:05

Obrazekto ja z moim pieskiem na sesji przedstudniówkowej czyli 2 lata temu

a nowe w najbliższych dniach. Na fotosiku poza tym zdjeciem mam tylko mojego psa :-)

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

21 wrz 2007, 08:12

Janiolek pisze:Na fotosiku poza tym zdjeciem mam tylko mojego psa :-)

No tak, kolejna psiara :ico_haha_02: Piesio super śliczny, no ciebie niestety nie widać :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

21 wrz 2007, 08:18

Iwan jest najbardziej fotogeniczny w rodzinie :) Ja psiara? To moja mama okupuje forum Dogomanii :-D Tak swoją drogą, jak jestem w domu to Iwan przymila się bardziej niż kiedykolwiek. Chyba czuje konkurencje. Troche boli mnie to, że Yorki i male dzieci to kiepski duet. Cóż trzeba będzie poczekać parę lat na drugiego

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: DenAdhele i 1 gość