Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

04 paź 2007, 15:30

Nilem nie martw się. JA miałam podobną sytuację. Już @ mi się spóźniała a testy nadal były negatywne, nawet beta. Dopiero w 7 tc (według om) pojawiła sie słaba kreska. Popędziłabym do lekarza, en zrobił usg i stwierdził, że dziecko jest upośledzone, bo prawie go nie widać i że nawet jeśli jeszcze żyje to zaraz obumrze :ico_zly: A dzieciątko moje w chwili obecnej wazy już 2700g i wszystko ma na swoim miejscu! Pierwsze co zrobiłam to zmieniłam lekarza! Długo szukałam nim znalazłam kogoś kto budził moje zaufanie. Mój lekarz rodzinny poradził mi żebym jeśli się bardzo denerwuję zrobiła tak dla własnego spokoju ponowną bete. Jeśli hcg rośnie tzn, że wszystko jest w porządku, bo ciąża rośnie. Więc ty też możesz sobie zrobić żeby się troszkę uspokoić, ale w wiek ciąży, który ci podają na wyniku nie wierz do końca. To nie jest dokładne badanie (na początku ciąży). Tak twierdzą wszyscy lekarze, których znam. i z tym wiekiem też wychodziły głupoty - w 7 tc. wyszło, że to 2 dzień! a kilka dni później usg potwierdziło 8 tc. Najlepiej jeśli nie masz pewności co do terminu z om to kierować się wynikiem z usg.

Nilem
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 24 wrz 2007, 13:11

04 paź 2007, 19:50

Dziękuję Wam bardzo dziewczyny za wszystkie odpowiedzi - troche mnie uspokajały:)

Wczoraj wszystko się wyjaśniło - byliśmy wczoraj u lekarza i na usg.
Lekarz absolutnie mnie nie uspokoił, powiedzial, że po tym co widać na poprzednim USG, w tej chwili musi już być widoczny zarodek i bijące serce i że może być dobrze, ale żebym z drugiej strony szykowała się już na tę znacznie mniej pozytywną wiadomość.
W gabinecie prawie dostałam histerii, tym bardziej, że dzień wcześniej pierwszy raz trochę mocniej bolał mnie brzuch w przeciwieństwie do piersi, które nagle przestały boleć zupełnie.

Pojechaliśmy na USG - Istotnik ma całe 1,5 centymetra i pięknie bijące serce - termin porodu 15 maja;)

Po tych dwóch tygodniach jazdy (a to dopiero początek przecież) jeśli ktokolwiek powie mi, że ciąza to najpiękniejszy okres w życiu kobiety - będę strzelać;)

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

05 paź 2007, 07:37

Nilem pisze:jeśli ktokolwiek powie mi, że ciąza to najpiękniejszy okres w życiu kobiety - będę strzelać;)


Nilem, ja to powiem bo mimo iż w 5tc od OM wylądowałam w szpitalu gdzie nie było wogóle pęcherzyka w macicy (najpierw lekarz powiedział mi że nie jestem w ciąży mimo iż test wyszedł mi pozytywny następnie po teście laboratoryjnym powiedział że jest ciąża ale podejrzenie ciąży pozamacicznej). Leżałam tydzień prawie w szpitalu w niepewności (powiem że staraliśmy się o dziecko 18 miesięcy gdzie jeden gin na podstawie badań hormonalnych powiedział mi że muszę zacząć się leczyć bo nie mam wogóle jajeczkowania). 21 sierpnia zobaczyłam w końcu pęcherzyk w macicy byłam przeszczęśliwa. A teraz mimo że mam mdłości i wymioty uważam że ciąża to coś pięknego. Zaczekajmy i zobaczymy jak ty będziesz to oceniać za kilka tygodni.


Gratuluje maluszka pod sercem. I życzę samych dobroci przez kolejne 8 miesięcy ciąży. :ico_haha_02:

Katka
Wodzu
Wodzu
Posty: 11450
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:43

05 paź 2007, 08:23

Nilem, zapraszam Ciebie na majówki na wspolnym terminie :ico_haha_02:
http://www.tik-tak.pl/forum_dla_rodzico ... sc&start=0

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

05 paź 2007, 10:37

Nilem no to teraz można ci już gratulowac cbo wszystko się wyjaśniło :)
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Ogromne gratulacje i życzę ci pieknych miesięcy które są przed tobą :)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość