basiek40
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 14 maja 2007, 17:35

17 paź 2007, 09:20

Kobietki powiedzcie czy wiecie może co to jest badanie NST? Mój lekarz zlecił mi je po ostatniej wizycie ponieważ stwierdził, że mojemu synkowi za szybko bije serduszko i że mocno sie rusza miałpodczas mocnego gniecenia brzucha do 170 uderzeń na minutę.

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

17 paź 2007, 09:41

basiek40, ja niestety nie wiem przykro mi :ico_noniewiem:

A ja już po śniadanku i z kawałkiem ciasta zasiadłam przed komputerem.
Ika202, ja też kawę słodzę i zabielam ale ogólnie nie przepadam za kawą nawet przed ciażą piłam sporadycznie no chyba że rozpuszczalną. Mój organizm na szczęście nie potrzebuje kawy z rana do funkcjonowania :ico_oczko: . A ja znalazłam taką kawkę CARO, jest w niej dużo fajnych rzeczy takich jak cykoria, jęczmień i żyto. Robię ją sobie z mleczkiem i bardzo mi smakuje. A jak fajnie się po niej do kibelka lata :ico_olaboga:

Wiecie co wczoraj mieli pi przywieść ostatnią komodę ale okazało się że jeszcze nie jest gotowa. A my z mężem dopatrzeliśmy się że komoda pod przewijak jest węższa niż miała być i też będą nam ją jeszcze wymieniać. Ciekawe czy zdążą do końca tygodnia :ico_sorki: . Dobrze że jeszcze w niej nie poukładam ciuszków :-D

basiek40
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 14 maja 2007, 17:35

17 paź 2007, 10:16

Mambii dziękuje za przepis ciacho było super. Nawet nie myślałam, że ta śmietana w połączeniu z biszkoptem galaretką i truskawkami będzie taką dobrą masą.

Agnieś ja też dzisiaj idę do lekarza bo dzisiaj mam ostatni dzień zwolnienia i nie wiem czy mi da bo powiedział, że ginekolog może wystawić do 38 tygodnia ciąży ale nie wiem dlaczego. Przecież ciąża trwa dłużej a ja nie mam zamiaru wracać do pracy. Do internisty też nie pójdę bo z jakiej racji mam brać u niego zwolnienie na coś co mi nie dolega i mają mi potrącać z pensji. Nie rozumiem tego. :ico_olaboga:

ania25
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 534
Rejestracja: 22 mar 2007, 20:09

17 paź 2007, 10:32

basiek40 pisze:
Agnieś ja też dzisiaj idę do lekarza bo dzisiaj mam ostatni dzień zwolnienia i nie wiem czy mi da bo powiedział, że ginekolog może wystawić do 38 tygodnia ciąży ale nie wiem dlaczego.

A to ciekawe, bo ja w poprzedniej ciąży miałam zwolnienie do końca i urodziłam w 41 tygodniu ciąży. Niedawno czytałam w gazecie ze jak się przekroczy ileś dni zwolonienia to trzeba wystąpic do pracodawcy o wcześniejszy macierzynski, ale nie wiem ile to dni. Jeśli macie kadrową w pracy to zadzwon i zapytaj.

Też wczoraj miałam kiepski dzień :ico_olaboga: brakowało mi powietrza od 16.00 do 18.00 leżałam jak nieprzytomna i ledwo oddychałam. Dziś już lepiej :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

17 paź 2007, 10:37

basiek40, ja też słyszałam że trzeba iść szybciej na macierzyński bo zwolnienia nie chcą wystawiać. Ja mam do 28 pażdziernika więc jak nie będzie mi chciał przedłużyć to będę robić wszystko żeby urodzić szybciej po co mam wykorzystywać macierzyński jeszcze przed porodem

myszka105
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1223
Rejestracja: 27 kwie 2007, 20:30

17 paź 2007, 10:47

hej dziewczynki ja dzis miałam wczesna pobudke bo mój kochany maz szedl dzis rano do pracy na 6,00 rano i zapomniał kanapek telefonu i kluczy i zadzwonił do mnie na domofon i kazał sobie te wszystkie rzeczy rzucic z okna bo my mieszkamy na 4 pietrze bez windy i pozniej nie mogłam juz zasnac ale odbije sobie to popoludniu.Teraz pije sobie kawke czarna z dodatkiem mleczka a pozniej spadam do miasta po biustonosz dla matki karmiacej ale to ładnie brzmi.I wiecie co na obiad bede dzis robic spagetii pycha juz mi slinka cieknie mniam

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

17 paź 2007, 10:53

A ja teraz lecę do biblioteki zobaczyć czy są jakieś książki do mojej pracy. Nie wiem jak to zrobię ale na początku grudnia muszę oddać już całą pracę bo nasza promotorka wyjeżdża na 6 tygodni :ico_olaboga: ja nie wiem jak to zrobię ale muszę bo niestety nikt za mnie tego nie zrobi. Ale nawet sobie nie wyobrażacie jak mis się nie chce :ico_placzek:

Awatar użytkownika
Ika202
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6883
Rejestracja: 09 mar 2007, 20:37

17 paź 2007, 10:56

basiek40 mi zawsze w szpitalu robią nst to takie coś jak ktg tylko dają ci do ręki takie coś i jak dzidzia sie rusza to wciskasz przycisk i to ci na tej tam kartce notuje skurcze ruchy i bi bicie serca
Evik.kp, to jak pijemy kawę :ico_oczko:
a co do bolącego brzucha to szkoda gadać w nocy spać nie mogę bo mam takie skurcze jak podczas miesiączki ale nieregularne :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

17 paź 2007, 11:11

a ja nie dalam rady isc na uczelnie :ico_placzek: tak mnie glowa boli od rana i niedobrze mi :ico_placzek: chyba nadrabiam pierwszy trymestr

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

17 paź 2007, 11:23

Mnie też ciągle boli brzuch, ale nie czuję tego jak skurcze, po prostu wszystko mnie boli.

Basiek, nie martw się, masz prawo w ciąży do 6 miesięcy zwolnienia, jeśli ich jeszcze nie wykorzystałaś to masz prawo być na zwolnieniu nawet do 42 tyg. Kilka lat temu był taki przepis, że 2 tyg. przed porodem trzeba było brać macierzyński, ale go zlikwidowali, bo i macierzyński teraz jest dużo krótszy więc można by połowę macierzyńskiego jeszcze przed porodem wykorzystać :ico_noniewiem: Jak się gin uprze i nie będzie ci chciał dać to idź do internisty jak masz jakiegoś przyjemnego. To ci wystawi te 2 tyg na cokolwiek, zaznaczy na zwolnieniu ze jesteś w ciąży i będziesz mieć 100%. Wiem, bo sama na początku ciąży miałam zwolnienie od internisty. W ciąży to nawet od dentysty masz 100%

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość