WYCHOWANIE BEZSTRESOWE (TAK/NIE)

TAK
17%
11
NIE
83%
53
 
Liczba głosów: 64
Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

27 lis 2007, 16:54

laupina pisze:Taki rozkapryszony dzieciak sam nie wie czego chce, bo wszystko co chce ma i co chce to robi.


zgadzam sie w 100%!!!!

moja mała ma dopiero 2 latka a ma pewne obowiązki,np.sprząta po sobie zabawki....uważam,że trzeba wychowywać dziecko z rozumeme,nie można przesadzać ani w jedna ani w druga strone...

Dona
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2039
Rejestracja: 27 cze 2007, 08:37

29 lis 2007, 16:50

Pracuję w szkole i co jakiś czas trafiaja się dzieci wychowywane bezstresowo ( za to potem "stresowi" są rodzice).

Awatar użytkownika
laupina
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3921
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:39

29 lis 2007, 18:51

Dona pisze: za to potem "stresowi" są rodzice).
:ico_smiechbig:

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

09 gru 2007, 01:40

ZACZNIJMY DROGIE MAMY OD TEGO CO TO ZNACZY BEZSTRESOWE WYCHOWANIE
NAPEWNO NIE OZNACZA TO ZE WSZYSTKO MU WOLNO WEDŁUG MNIE CHODZI O TO ABY WYCHOWAĆ DZIECKO W SPOSÓB PARTNERSKI ALE NIE OZNACZA TO ZE NIE WOLNO ZWRACAĆ DZIECKU UWAGI I NICZEGO MU ZABRANIAĆ POPROSTU NALEŻY BYĆ KONSEKWENTNYM W SWOIM POSTĘPOWANIU CZYLI JAK OBIECUJEMY ZE NIE WOLNO ZA KARĘ TO NIE WOLNO - DZIECKO WTEDY NAUCZY SIĘ GDZIE SĄ GRANICE I ZE MAMA MÓWIĄC COŚ NAPEWNO DOTRZYMUJE SŁOWA
ZARÓWNO W PIERWSZYM PRZYPADKU KARY JAK I OBIECANIA NAGRODY
DZIECKO KTÓREGO NAUCZYMY ZE ZAWSZE JESTEŚMY KONSEKWENTNYMI RODZICAMI NAPEWNO SZYBKO NAUCZY SIĘ ODRÓŻNIAĆ DOBRO OD ZŁA I BĘDZIE MIAŁO POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA
Bo tak naprawde żadne dziecko nie wie co dla niego dobre:)
Tylko ci którzy nas kochają pojęcie szczęścia dla nas znają :-)

lilo

10 gru 2007, 09:24

edulita pisze:WEDŁUG MNIE CHODZI O TO ABY WYCHOWAĆ DZIECKO W SPOSÓB PARTNERSKI ALE NIE OZNACZA TO ZE NIE WOLNO ZWRACAĆ DZIECKU UWAGI I NICZEGO MU ZABRANIAĆ POPROSTU NALEŻY BYĆ KONSEKWENTNYM W SWOIM POSTĘPOWANIU CZYLI JAK OBIECUJEMY ZE NIE WOLNO ZA KARĘ TO NIE WOLNO

No ale to nie jest wychowanie bezstresowe :ico_oczko:

edulita pisze:Tylko ci którzy nas kochają pojęcie szczęścia dla nas znają

Rozumiem, że ta teoria dotyczy małych dzieci??? Bo potrafię to zrozumieć tylko w tym przypadku i do w stosunku do tych dzieci które mają rozsądnych, mądrze kochających rodziców :ico_oczko:

Awatar użytkownika
laupina
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3921
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:39

10 gru 2007, 10:21

lilo pisze:No ale to nie jest wychowanie bezstresowe :ico_oczko:
też tak uważam

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

10 gru 2007, 10:47

MOŻE ŻECZYWIŚCIE TO CO NAPISAŁAM NIE JEST MODELEM BEZSTRESOWEGO WYCHOWANIA ALE UWAŻAM ZE ZAOSZCZĘDZA DZIECKU STRESU - NIE STOSUJE KLAPSÓW I NIE PODNOSZE GŁOSU PONIEWAŻ UWAŻAM ZE TO DOPIERO BUDZI AGRESJE :-)
ALE TO NIE OZNACZA ZE NA WSZYSTKO POZWALAM DZIECKU KIEDY TRZEBA SĄ ZAKAZY ALE SPOKOJNIE BEZ KRZYKÓW STARAM SIĘ TO ZAŁATWIAĆ :)MOJA MAŁA MA 13 MIESIĘCY I ZAWSZE PO ZABAWIE POMAGA MI POSKŁADAĆ ZABAWKI KIEDY PROSZĘ ABY CZEGOŚ NIE RUSZAŁA LUB NIE ROBIŁA TO ZWRACAM JEJ UWAGĘ I ZAZWYCZAJ TO DZIAŁA
MYŚLE ŻE KRZYKIEM NIEWIELE MOŻNA ZDZIAŁAĆ
TO PRZYJMIJMY ZE TO CO NAPISAŁAM WYŻEJ JEST MOIM MODELEM WYCHOWANIA
:ico_haha_01:

lilo

10 gru 2007, 11:01

edulita pisze:ALE UWAŻAM ZE ZAOSZCZĘDZA DZIECKU STRESU - NIE STOSUJE KLAPSÓW I NIE PODNOSZE GŁOSU PONIEWAŻ UWAŻAM ZE TO DOPIERO BUDZI AGRESJE

edulita zakazy i nakazy też są dla dziecka stresujące :ico_oczko: Z pewnością mniej niż klaps czy krzyk, ale są. Dlatego wychowanie bezstresowe polega na ich nie stosowaniu :ico_oczko:
Ale mniejsza o teorię - ogólnie pewnie każda z nas uznałaby Twoją metodą za właściwą.

edulita pisze:MYŚLE ŻE KRZYKIEM NIEWIELE MOŻNA ZDZIAŁAĆ

Życzę Ci, żebyś nigdy nie musiała podnosić głosu na swoje dziecko, ani przymuszać go do czegoś :ico_oczko:


edulita tak na marginesie - na forum nie piszemy wielkimi literami, bo zwyczajowo uważane jest to za krzyk :ico_oczko:

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

10 gru 2007, 11:10

jestem wyjątkowo spokojną osobą i nie zdarza mi się podnosić głosu - no ale skoro uważasz ze pisanie dużymi literami to
lilo pisze:edulita tak na marginesie - na forum nie piszemy wielkimi literami, bo zwyczajowo uważane jest to za krzyk

to prosze będe pisała małymi literkami :-)

lilo

10 gru 2007, 11:16

edulita to nie ja tak uważam - takie są zasady na naszym forum i na większośći innych również. Dziękuję za zrozumienie.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość