Awatar użytkownika
matula1
Miss zgubnych centymetrów
Posty: 475
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:24

18 paź 2007, 22:36

ivon ja właśnie tak jeżdżę na działkę - poopalać się i opchać grillowanymi smakołykami :-D działka jest cudo, ale prawda jest takla, że kupiliśmy ją zagospodarownaą i teraz tylko dla własnej przyjemności coś tam przesadzamy, malujemy, wykopujemy, zmieniamy a moglibyśmy jeździć i plewić tylko :ico_oczko:

ivon
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5984
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:41

19 paź 2007, 07:35

My rozważamy wyjazd za granice ale jesli nie wyjedziemy to na wiosne sprzedajemy mieszkanie i budujemy dom. Od dawna tego chcialam tylko mój Piotrek nie bardza, na szczescie dał sie przekonac... Wtedy tez zrobie wszystko zeby miec piekny ogród...

matula1, Twoja dzialeczka jest cudo :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

25 sty 2008, 21:14

Śliczne te Wasze działeczki :ico_brawa_01:
A jak patrzę na piękne kwiaty, to przypomina mi się wiosna, która jest coraz bliżej.
Ja niestety na swojej działce oprócz trawy i iglaków dookoła nie mam nic. To będzie nasze drugie lato w naszym domku, wiec może w tym roku dziełeczka bardziej się zapełni :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
matula1
Miss zgubnych centymetrów
Posty: 475
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:24

27 sty 2008, 12:16

a my jesteśmy wkurzeni na maxa, bo ktoś nam okradł działkę :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:
co prawda, wszystkie wartościowe rzeczy mamy schowane w ubikacji, która jest solidnie zamknięta, a w altance były zostawione rzeczy na podpuche i lodówka oraz stary wózek po Marzence, zdezelowany strasznie, który służył Radkowi do usypiania na działce
ukradli lodówke i wózek - pewnie żeby było na czym wywieźć lodowke :ico_zly: i .... powyrywali kable ze ścian i ukradli gniazdka i kontakty
na wiosne zamiast zwyklego bielenia ścian czyka nas okablowanie i tynkowanie całej altany no i musimy kupic lodówke..... :ico_placzek:

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

23 lut 2008, 15:03

Fajnie macie bo my nie mamy prądu na działce. Oglądałam te wasze działki i zazdroszcze ja jakoś ostatniego sezonu zaniedbałam swoją działeczke z braku czasu a w tym raczej też dużo go nie będe miała bo wracam do pracy :ico_noniewiem: no ale może jakoś troche sobie ją zagospodaruje w miare czasu i możliwości. Ostatno z dwa tyg. temu byliśmy na działce tak zobaczyć co tam i już liście tulipanów nad ziemią i nawet szok :ico_szoking: hortensja ma już listki a były przymrozki więc nie wiem czy jej nie trafiło :ico_zly:
Jak tylko już zakwitną kwiaty i zaczne pożądkować działeczke to wyśle też fotki a teraz czekam już z niecierpliwością na cieplejsze dni :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
pachuc1979
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 26 wrz 2007, 11:44

26 lut 2008, 14:55

Ja na dniach finalizuję zakup sporej działeczki na wsi z domem, do którego chcialabym dorobić jakiś fajny tarasik, żeby mieć gdzie kawkę poranną popić :ico_haha_01:
Widziałam na zdjęciu taką fajną roślinę, bluszcz albo coś?
http://inspiracje.leroymerlin.pl/read.php?30,2317
Nie wiecie może co to takiego i jak długo trzeba czekać na efekt? Czy w ogóle w miarę łatwe w pielęgnacji?

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

27 lut 2008, 23:02

Nie wiem jak nazywa się ta roślina ale też o niej myślałam sąsiedzi mają okryty ganek od altany takim pnączem :-) sąsiad tłumaczył mi że trzeba wziąść gałązkę i wsadić do ziemi tak aby łodyga znajdowała się pod ziemią a listki na wierzchu i powstaną sadzonki. Podobno łatwe w uprawie niewymagające. Myśle że warto popytać w jakimś sklepie ogrodniczym może mają już gotowe do posadzenia takie roślinki.
Najładniej wygląda późnym latem i jesienią bo ma tak ładnie wybarwione liście :-) .

Awatar użytkownika
pachuc1979
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 26 wrz 2007, 11:44

28 lut 2008, 11:28

Tak zrobię, tylko na forum można to pokazać, a w sklepie trzeba będzie tłumaczyć. Chyba, ze będą mieli jakieś zdjęcia do tych sadzonek...
Tak czy inaczej, jestem niemal zdecydowana, bo wygląda cudnie

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

28 lut 2008, 13:24

Może na jakiejś stronce o roślinach okrywowych czy jakoś tam będzie zdjęcie z nazwą poszukaj :-)

Awatar użytkownika
Wronka
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 329
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:02

01 mar 2008, 10:07

Dziewczyny no właśnie podobne pytanie--->
http://www.tik-tak.pl/forum_dla_rodzico ... php?t=4162

ale ja chcę efektów prawie zaraz :ico_haha_01:

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość