Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

19 lut 2008, 13:31

Gie ladny domek dzidziusia :ico_brawa_01: U mnie tez juz brzuszek rosnie wiwec jak przyjdzie lato bedziemy sie ladnie turlac :ico_haha_02:
Co do imion to jeszcze nie wybrane za duzy wybor, ale pewno kiedys sie nam jakies spodoba i tak zostanie tak bylo przy Wiki dopiero pod koniec ciazy wybralismy imiona.

Awatar użytkownika
micia26
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 12 paź 2007, 12:41

19 lut 2008, 15:11

Witaj aprilka ciesze się że dołączyłaś do nas :ico_haha_02:
Gie śliczny brzusio mój też już rośnie :ico_brawa_01:
szkrabiku, my też nie wybraliśmy imion ponieważ na początku mieliśmy pomysły na imona ale później zaczeliśmy zmieniać zdania i stwierdziliśmy ze decyzje podejmiemy później. Jesteśmy niezdecydowani i tyle :-)

Ogólnie dzisiaj przekopałam całą szafe i posegregowałam ubrania w których już nie chodze bądź są już za małe lub będą za troche. Uzbierała się niezła sterta. Stwierdziłam że musze udać się po jakieś spodnie typu ciążowego bo tylko 2 pary jeszcze na mnie pasują reszta sie nie dopina. Ostatnio kupiłam fajne sukienki i gównie w nich chodziłam dlatego byłam w szoku ze spodnie w któych miesiąc temu sie zapinałam już sie niedopinają :ico_szoking: Ale to tylko dowód na to że brzusio rośnie :-) Chyba udzielił mi sie słoneczna pogoda za oknem i zaczynam wiosenne porządki :-D

*aprilka*
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 15 lut 2008, 21:49

19 lut 2008, 21:06

dziekuje za mile przyjecie :-*

ja tez mam juz pare fotek brzuszka, Wasze sa naprawde sliczne :ico_ciezarowka:

nie wiem czy uda mi sie cos wkleic :ico_noniewiem:

5 tydzien , zdj z usg 7 tydzien
Obrazek
Obrazek
Obrazek

12 tydzien
Obrazek
Obrazek

usg 13/-14 tydzien wg gina (zdj zrobione z filmu moja komorka wiec sorki za jakos)
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2008-02-19, 20:13 ]
widze ze wymieniacie sie wymiarami z usg
ja dorzuce do siebie ze nasza mala w 13/14 tyg wazyla ponoc 74 gramy, dluga od glowy pod tylek 76 mm co wg gina odpowiadalo wlasnie 14 tygodniowi i jednemu dniu , obwod glowki 87 mm, brzuszka 67 mm
wykluczono zespol downa i wady mozgu, sprawdzalismy takze przelyk, zoladek itp i ponoc wszystko ok ;)

Awatar użytkownika
Gie
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6179
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:52

20 lut 2008, 08:35

SZKRABKU - ja wybiorę imionka już na poważnie jak dowiem się jaka jest płeć naszego dzidziusia... Na razie mamy dwa wstępne, ale pewnie to się jeszcze zmieni...

MICIU - ja też się muszę rozejrzeć za spodnaimi ciążowymi, na razie chodzę w materiałowych, które są w pasie w miarę luźne, ale brakuje mi już jeansów, a te które mam w domu są już ciasne... jeszcze się niby mieszczę, ale uciskają mnie cholernie, więc ich nie zakładam...
Dobrze, że wtedy,. kiedy będziemy miały największy obwód w pasie - bezie lato i ciepełko-można będzie nosić zwiewne sukieneczki :)

APRILKO - jaki Ty masz malutki ten brzuszek... :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: Zawsze mnie zastanawia to, dlaczego brzuszki kobiet we wczesnych ciążach tak bardzo się różnią... :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: Ja zaczełam 17 tydz. i wyglądam jak w 6-tym m-cu, hheheee ;) A Ty masz prawie płaski brzuszek... :) Przytyłaś coś już? Ja na razie nie, ważę tyle, co przed zajściem w ciążę, ale to przez to, że przez1,5 m-ca wymiotowałam i schudłam... Teraz pewnie zacznę przybierać na wadze, bo już jedzonko nie ląduje za kazdym razem w kibelku :) Ale chyba zmniejszył mi się żołądek, albo już mi tam dzidzia uciska, bo teraz jem polowę, albo 2/3 tego, co jadlam przed ciążą-jakos tak się szybko nasycam i duzo nie mogę w siebie wepchnać... Tez tak macie???

APRILKO - czy na tych zdjęciach usg z 13/14 tyg. dzidzia jest ulozona twarzyczką do dolu? Dobrze widzę? A na Górnej fotce jest widoczny kręgosłup...?
Na kiedy dokladnie masz wyznaczony termin??

całuję Was dziewczynki... :)

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

20 lut 2008, 08:57

Witam serdecznie.Aprilka twoj brzuszek tak jak gie pisze malusienki :-) U mnie juz troche wiekszy no ale ja mam troszke inna budowe ciala niz ty :-) Wiec pewno dlatego szybciej mij brzusio urosl.
Co do ubran nie mam tego problemu bo jeansy pasuja jeszcze na mnie jako ze sa ze streczem wiec sie fajnie rozciagaja a na potem mam zapas i ciazowych i troche wiekszych ktore mi zostaly po Wiktorii.Sukienek letnich sporo jako ze zawsze lubilam w nich chodzic.Mam tylko nadzieje ze nie bedzie wielkich upalow tego lata bo edzie sie ciezko poruszac :-)

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

20 lut 2008, 09:21

gie pieknota straszna

i wogule sliczne macie brzuszki kochane
a ja za swoim juz tesknie :ico_haha_01:

*aprilka*
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 15 lut 2008, 21:49

20 lut 2008, 20:30

dziekuje dziewczyny
ale moj brzuszek naprawde tylko na zdj wyglada na taki maly
Gie ja na plusie mam juz prawie 5 kg... w 1 ciazy przytylam 22, koszmar, mam nadzieje ze teraz do tylu nie dobije
zazdroszcze tego jedzenia, ja jem o wiele wiecej niz przed ciaza, dlatego tak waga mi skoczyla, bo zaraz na pcozatku wlecialo mi 3 kg a teraz lacznie mam prawie 5
a termin wg @ mam na 20.08
a wg usg na 16.08
a zdjecia robilam z filmu, usg mam nagrane, i dobrze zauwazylas na 2 jest buzka do dolu, a na 1 zdj widac kregoslup

ja imie mam juz wstepnie wybrane, nie wiem czy pisalam o Emilce :)

szkrab ja do szczuplych nie naleze i to ponoc u szczuplych szybciej brzuszek widac!
niedlugo wsatwie b aktualne zdj, bo juz rosne ;)

jagodka nie czekaj za dlugo z rodzenstwem dla corci :)

a pokaze Wam moj brzuch z 1 ciazy, zdj zrobione w ostatnich dniach marca, a urodzilam na poczatku kwietnia
Obrazek

mam nadzieje ze w tej ciazy nie bede miala za duzego, kurcze troche ciezko bedzie latem, ja juz w kwietniu zle znosilam ciaze, jak nie cisnienie to slabe tetno dziecka...
a teraz upaly...
tez macie troche stracha?

pozdrawiam!

Awatar użytkownika
micia26
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 12 paź 2007, 12:41

21 lut 2008, 16:13

Cześć dziewczyny.
Ja dzisiaj mam trochę gorszy dzień jak tylko się obudziłam poczułam potworny ból głowy i tak jest do teraz. Strasznie dokuczliwy.

Dzisiaj byłam u gin na wizycie powiedziała ze jest zadowolona i napisała że ciąża bez zarzutów jednak przy badaniu powiedziała ze mam jakieś tyłozgięcie macicy i ze mam leżeć i spać na brzuchu i nie doprowadzać do przepełnienia pęcherza. Oczywiście ona nic sobie z tego nie zrobiła a ja już palpitacji serca dostałam co to jest do cholerki.
Przyszłam do domu leżałam 5 minut na brzuchu i myślałam że mi piersi odpadną potem podłożyłam poduszkę ale na brzuchu leży mi sie strasznie dziwnie wiedząc że tam jest dzidzi. No ale jak lekarz zalecił to ja sie dostosuje.

*aprilka*, twoje brzuszki są świetne :-) Jeśli chodzi o jedzenie to ja nadal nie mam apetytu mam zupełnie tak samo jak opisała to Gie. Dzisiaj np jem tylko zupe pomidorową bo na nic innego nie mogę patrzeć a zapewne jutro nie będę mogła patrzeć na tą zupe. Czasem idzie zwariować bo nie wiem co jeść. Na poprzedniej wizycie warzyłam 63kg teraz 62kg więc jak narazie schudłam. Już bym chciała zacząć tyć bo wtedy będę jadła co mi pod rękę podejdzie hehe.

Jeśli chodzi o brzuszek w okresie letnim to troche sie boje bo to moja 1 ciąza i nigdy nie wiem czeg się spodziewać nigdy nie miałam takiego ogromnego brzucha ale moja mama i bratowa chodziły latem w zawansowanej ciąży i mówiły że jest nieciekawie. No cóż trzeba będzie sobie jakoś radzić jakieś chłodne kąpiele czy coś takiego.

Ale sie rozpisała :ico_szoking: Pozdrawiam was gorąco i wasze dzidzie :-D

*aprilka*
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 15 lut 2008, 21:49

21 lut 2008, 20:37

micia o tylozgieciu akurat wiem bardzo duzo
sama mialam je w 1 ciazy, na tyle silne ze w 14 tyg dostalam skierowanie do szpitala
faktycznie pomoc moze tylko lezenie na brzuchu i chodzenie na czworaka
takie tylozgiecie w ciazy powinno wyprostowac sie do 12 tygodnia, w 16 jest to juz dosyc powazny problem
ale ja zawsze mialam silne, w tej ciazy tez jestem jeszcze tylozgieta a w 1 jednak sie wyprostowalo do 16-tego tyg
duzo lezalam, chodzilam na czworaka, lykaj no-spe bo przy prostowaniu moze troche bolec, ja 2x mialam plamienia nie znanej przyczyny :ico_noniewiem:

poza tym fajnie za wszystko inne ok ;) ja kolejna wizyte mam dopiero 5 marca ale bez usg :-/ mimo ze laze prywatnie i place tyle samo co z usg :ico_szoking:

pozdrawiam wszystkie mamy!

Awatar użytkownika
Gie
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6179
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:52

22 lut 2008, 09:21

Dzień dobry z ranka :)

SZKRABKU - fajnie, że masz już ciuszki ciążowe - strasznie to wszystko drogie, ale ja i tak kupuję różne bzdurki, bo są takie piękne :)

JAGÓDKA - dziękuję bardzo :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: Tęsknisz za brzuszkiem?? Znam rozwiązanie - do roboty ;) Hhihhhiii...

APRILKA - Ty przytyłaś w ciąży 22 kg? Patrząc na zdjęcie z końca ciąży - nigdy bym w to nie uwierzyła - chyba w uszach Ci przybyło... :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: Twój brzuszek w 9 m-cu wygląda jakby był w 7-mym, naprawdę...
Ja mam kolejną wizytę u gin dzień przed Tobą, bo 4-ego marca :) Ale niestety jeszcze bez usg :(
Emilka - ładne imię :) Ale przewidujesz, że to będzie dziewczynka?? Czy już wiecie? Bo to chyba za wczesnie, żeby określic, co??
Co do tego, że u szczupłaych widać szybciej brzuszek - miło słyszeć, będę się tego trzymać, mi brzuchol wywaliło, więc będę udawać, że to przez to, że jestem szczupła, hheheee... ;)

MICIU - moja bratowa też miała tyłozgięcie macicy, ma zdrową, roczną córeczkę... Ja się nie znam na tych tyło i przodozgięciach, wiem tylko, że coś takiego istnieje. Ale APRILKA wszystko Ci już napisała... No cóż, pozostaje Ci się stosoowac do zaleceń lekarza - zna się na tym... Jeśli schudłaś 1 kg, to jeszcze nie tragedia, ja straciłam najpierw 3 kg, ale teraz już pewnie będzie do przodu :)

Dziewczyny, w poniedziałek mamy z Panem II rocznicę ślubu, więc jutro robimy sobie weekendowy wypad do Torunia na dwa dni - mamy już zarezerwowany pokoik w hoteliku z 2 basenami :) Wreszcie sobie popływam :) Nie mogę się juz doczekać, energia mnie rozpiera, żyję już tylko wyjazdem :)




A to świeże fotki brzuszka - wczoraj przymierzałam kostiumy kąpielowe i ciekawa byłam czy nie przypał się rozebrać ;P
Wyglądam, jakbym się grochu najadła ;) Owinę się ręcznikiem i zrzucę go na sekundę przed wejściem do wody i jakoś będzie :)

Obrazek

Obrazek

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość