Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

22 maja 2008, 18:59

ja też miałam taki kryzys w laktacji! wyłam jk bóbr, zadzwoniłam do położnej ze szkoł rodzenia i ona mnie pocieszyła-KRYZYS JEST CZĘSTY W 2-3 MIESIĄCU ŻYCIA DZIECKA!!!!i nie nalezy się poddawac i dokarmiac(na co np usilne naciskała moja tesciowa :ico_zly: do tej pory naciska :ico_zly: ) tylko przystawiac do cycya non stop! U mnie pokarm wrócił do normy!!! jest go w sam raz, ani go nie brakuje, ani sie nie wylewa bokami :ico_oczko:

coprawda pije też tą herbatkę hippa, bo wolałbym,zeby kryzys juz sie nie pojawił :ico_oczko: i słyszałam też, że karmi pomaga :-D

ah i jeszcze strtes moze powdowac chwilowy zanik pokarmu, trzeba zacisnąc zeby i przystawiac ile sie da :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

15 cze 2008, 11:58

I jak tam? poprawiło się?
Dopiero teraz wpadłam na wątek.
Moja mama kazał mi masować piersi okręznymi ruchami i robić ciepłe okłady. Pomagało.
poza tym picie bawarek i kawy zbozowej z mlekiem tez pomogą :-)

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

16 cze 2008, 07:11

Alineczq, poprawiło się, to jednak był stres ale dzięki

sylwia27
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 18 mar 2008, 19:53

28 lis 2008, 03:47

witam :)
mam problem z laktacją, mam mało mleka i mały sie nie najada :(
przepajam go glukozą, ale i tak to jest dla niego mało :(
Osita mam ten sam problem, mój lubi zasypiać przy cycu, i wtedy nie wiem czy się najadł czy nie.
zapytam sie Ciebie, jak często podawałaś mu glukozę?? Długo trwa... unormowanie karmienia...??

P.S. Wiecie może jak usuwa się suwaczki??

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

28 lis 2008, 10:16

sylwia27, suwaczek usuwa się tak samo jak go tam wstawiłaś, czyli wchodzisz w swój profil i tam w podpisie usuwasz caly ten napis [url]...[/url]

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

28 lis 2008, 12:02

sylwia27, nie dopajaj maluszka glukozą, tylko niech jak najwięcej będzie przy piersi. Im więcej będzie ssał, tym większa będzie produkcja Twojego mleczka. Może to troszkę potrwać, ale walcz. Życzę powodzenia.

sylwia27
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 18 mar 2008, 19:53

30 gru 2008, 20:13

ja chyba muszę przejść na sztuczne karmienie z butelki, bo mały w dzień mi mało śpi po 10-20min. nieraz po godzine, budzi się... jak jest głodny to płacze że nic go nie uspokoji, chciałabym bardzo go karmić piersią ale nie wiem co mam robić jeszcze aby mieć więcej mleka,
z początkiem karmienia...w nocy miałam dużo pokarmu, a teraz mam tylko tyle, że on w nocy się najada i idzie spać a ja nie mogę nic ściągnąć,
w piersiach mam mleko bo czuje jak napływa: kucie w piersiach, ale ono tak powoli napływa że nie wiem co mam robić aby zwiększyć produkcję mleczka??
czy duże picie ilości płynów może zwiększyć laktację??

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

02 sty 2009, 00:37

sylwia27, pij jak najwięcej. Radzą wypijać 2-2,5 l płynów dziennie. A próbowałaś herbatki dla kobiet karmiących? Też trochę pomagają.

sylwia27
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 18 mar 2008, 19:53

02 sty 2009, 18:05

herbatki pije, bawarke też i piwo karmi

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

02 sty 2009, 20:38

Ostatnio oglądałam program który był poświęcony karmieniu piersią,lekarka mówiła że nie ma czegoś takiego jak kryzys laktacyjny,słaba laktacja.Po prostu na początku piersi produkują dużo mleka,są wtedy pełne i twarde,po kilku dniach,tygodniach jak już "nauczą" się ile dzidzi je produkują właściwą ilość mleka i dlatego wydaje nam się że nam laktacja zanika,bo piersi sa sflaczałe,gdy dzidzi rośnie wiadomo że chce więcej jeść wtedy "wisi przy cycku"prawie non stop,dzień i noc,mamy się wtedy denerwują że mają mało mleka i chcą dokarmiać, a to błąd,bo dzidzi daje znak piersiom że chce więcej i musi je pobudzić i tak to trwa kilka dni, aż sobie uświadomią :"aha teraz musimy produkowac więcej mleka",i znowu piersi są pełne aż do momentu gdy się nie przyzwyczają że całe są opróżniane....jesli dziecko "wisi przy cycku" to już tak zostanie,tzn mama musi się przyzwyczaić do tego :-D zanik laktacji jest wtedy gdy przestajemy karmic i piersi powoli pozbywają się mleka, a jak wiadomo tym które przez to przechodziły nie jest to takie proste ,a pytania kiedy zaniknie ta laktacja zadawane są czasami długo :-D mojej koleżance zanikała pół roku,lekarz mówił że organizm domaga się znowu dziecka :-D :-D

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość