Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

04 sie 2008, 11:24

kelly pisze:Kajunia jak robisz to leczo o ktorym wczoraj pisalas?

Biorę cukinie (2 rodzaje, dałam zółtą i zieloną, jak malutkie to po całej a jak duże to po pół, reszta do zamrażalnika) - odkrajam skórki bo po uduszeniu są i tak twardsze, na ile się da wyskubuję z nich pestki, daję na rozgrzany tłuszcz (jako że nie miałam akurat oliwy z oliwek dałam olej + troszkę margaryny).
Następnie dodaję mięsko mielone i razem duszę + rozciśnięty czosnek.
Potem biorę dojrzałego dużego pomidorka, sparzam wrzątkiem, kroję na drobno i dodaję do smażącej się cukinii.
Wszystko razem przyrządzam aż do miękkości, na koniec sól i pieprz.
P.S. Jak lubisz paprykę - możesz też dodać, lub np. cebulę zamiast czosnku :ico_haha_02:

[ Dodano: 2008-08-04, 11:26 ]
madzia22: jak nie masz skanera to po prostu zrób zdjęcie wynikowi USG aparatem fotograficznym i wrzuć na komputer :-D

ellepati
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 685
Rejestracja: 25 sty 2008, 23:09

04 sie 2008, 11:27

Hej , hej

Małgorzatka Fotencje super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: i oczywiscie Obrazek Dobrze ,że brzusio Martusi już ok, bardzo się cieszę. Wy 12 sierpnia idziecie na USG bioderek a my z Borysem 13 do ortopedy bo coś nóżki ma krzywe.

madzia22 Cudownie, że dobrze się czujesz bo jakby nie było to jeszcze masz Lenkę i Twoje samopoczucie jest bardzo ważne :)

lulu Trzymam kciuki aby z chłopakiem się wszystko ułożyło :-) Z facetemi źle ale bez nich jeszcze gorzej :)

Aga0406 Wielkie congi dla Wojtusia za dojrzałość w nocnikowaniu :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Pamiętam , że z Cezarkiem też się obawiałam wyjść bez pieluchy ale jakoś dalismy radę, najgorzej było jak jeszcze nie umiał wołać siusiu a teraz to jak leci to za każdem razem mi mówi, że idzie siusiu choć sam sobie super daje radę, czasem ma tylko problem z założeniem majtek. A tak to robi się coraz bardziej samodzielny :)

kajunia25 Też tak uważam, że nie ma co cały czas myśleć tylko wyluzować i na pewno się uda. Ja zauważyłam, że jak mam dni płodne to mam większą ochotę na seks :) Wy też tak macie? :ico_wstydzioch:

karolas wy macie zawsze piękne foty, zazdroszczę tego słońca, piasku i fal :-), ja też już chcę na wakacje!!! Szkolne książki mój brat używał tak więc ich nie mam już :)

kelly Mi też się podobają takie strae mieszkania w kamienicach, mó domek też trzymam w klimacie na staro jakoś nie przypadły mi do gustu nowoczesne minimalistyczne wnętrza :)

Dorota.M Witaj po urlopie :ico_brawa_01: Czekamy na fotki

Narazie odpisałam potem opiszę co u nas bo muszę się zająć domem i dziecmi, ale u nas wieje, chyba dzisiejszy sapcer nie będzie za długi :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

04 sie 2008, 14:38

ellepati pisze:kajunia25 Też tak uważam, że nie ma co cały czas myśleć tylko wyluzować i na pewno się uda. Ja zauważyłam, że jak mam dni płodne to mam większą ochotę na seks :) Wy też tak macie?

Teraz staram się o tym aż tak nie myśleć, chociaż jak starałam się o Milenkę to pragnęłam dziecka jak najęta i od razu się udało :)
Co do dni płodnych to teraz mam problem z ich wyliczeniem przez te popaprane cykle, ale ochota jest zawsze :)

Awatar użytkownika
Iwona77
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:49

04 sie 2008, 14:48

Kajunia25, tez sprobuje ego leco i oczywiscie chetnie dopisze sie do twoich znajomych na nk,probowalam cie znalezc bo mam cie na gg i zainmportowalam cala liste ale ciebie nie wyszukalo.



U nas od rana przyjemna pogoda,bez skwaru,niedawno lunal wielki descz z gradem ale znow slonko mamy.

butyjaki rozmiar bucikow nosza wasze szkraby i czy na jesien kupujecie duzo wieksze buciki?
potowkiodkad sa upaly to Patrus ma je na dekolcie i karku,na karczku az takie plami sa czerwone,jakby sie zlały,mylam w krochmalu,troche pomoglo ale nadal sporo zostalo,co radzicie?

ellepati
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 685
Rejestracja: 25 sty 2008, 23:09

04 sie 2008, 18:00

potówki ja smaruję sudocremem i pomaga

buty teraz borys ma 21 sandałki i paputki, na jesień mam dwie pary bucików o rozmiarze 22 ( po Cezarku rzecz jasna) jedne są pełne za kostkę a drugie takie bardziej zabudowane sandałki a na zimę mamy śniegowce rozmiar 23 ( też po Cezarku) Zrobie zdjęcia i wstawię foty :)

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

04 sie 2008, 18:46

IWONA Ja na potowki to włąsnie tylko krochmal stosowałam ale w zesżłym roku bo tego roku jakos małej tak sie nie pojawialy. Jednak mimo kapieli w krochmalu zawsze dodatkowo nacierałam ja sama mąką ziemniaczana na te potowki tak na sucho ją posypałam i sobie ta mąka w te potoweczki wchodzila i pomagało bardziej skutecznie:)
Nic poza krochmalem nie znam.
ELLEPATI No fotografowac to lubimy,nie mamy coprawda jakiegos super aparatu ale na nasze potrzeby styka i tez sie ciesze ze pamiątka super i wakacje udane. A co z twoimi planami wyjazdu w Bory?????????? Cos wypali czy raczej nie?
Trzymam kciuki zeby udało sie wam wyjechac na odpoczynek,Jasiowi sie przyda i Tobie zreszta tez jak najbardziej.
DZIEWCZYNY POCHWALE SIE ZE PODPISALISMY DZISJA Z MEZEM AKT NOTARIALNY I DZIALKA JEST JUZ MOZNA POWIEDZIEC NASZA :ico_brawa_01:
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Mamy swoją działeczke hi hi hi huraaaa:)))
Bylismy tez od razu w banku i na koniec tygodnia zosytaną przelane pieniazki dla pana sprzedającego i tyle. Na ksiege wieczystą niestety czeka sie ze sądu ok 2 miesiący zanim ja odbierzemy ale to tylko formalność a tak juz jest nasza.
Pan sprzedający bardzo w porządku koleś w naszym wieku więc tak nam sie dobrze rozmawialo zreszta wszystkie sprawy dobrze z nim sie prowadziło ze nawet moznaby sie znim na dobre piwko umowic ;),kto wie moze kiedyś.
No i teraz na koniec wakacji mamy w końcu zapłacic za mieszkanie zeby stało sie naszą własnością to juz byłaby połowa sukcesu a potem ciag dalszy załatwianek nastąpi tzn. sprzedaz mieszkanka i dalsze sprawy

aga0406
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2444
Rejestracja: 14 wrz 2007, 08:08

04 sie 2008, 19:42

Hej!
To ja zabiegana Matka Polka :-D
Czasu brakuje mi na wszystko a najbardziej żal że dla Was mam go tak mało :ico_placzek:

Wczoraj troszkę dychnęliśmy od dzieciaków i pojechaliśmy do kina na "Mów mi Dave" z Eddim Murphym i polecam tą komedię, można boki zrywać :-D
Opiekunka jest skarbem bezcennym :ico_sorki: Można spokojnie wyjść z domu bez żadnego proszenia kogokolwiek i wrócić bez słuchania komentarzy kogokolwiek. To jest po prostu komfort!!!!

Dla Dominisia Evy Wczoraj brakło czasu :ico_sorki: Obrazek

karolas Gratulacje działeczki!!! Widzisz jak to w tym życiu bywa my już dawno mieliśmy kupić działkę i wszystko stanęło w martwym punkcie, bo te działki co my chcemy to z 3 jedną nam chcą sprzedać a my chcemy dwie kupić i lipa, czekamy na ich łaskawość, choc mi się zdaje ze nic z tego nie będzie i chyba musze o inne działki popytać :ico_noniewiem: Ale cieszę się że Wam tak sprawnie poszło :ico_brawa_01: To co nierealne czasem bardzo szybko się zmienia i nagle ni stąd ni zowąd już jest nasze. Super!!!

Lulu wszystko pomału na pewno się wyklaruje. Czasem my mamy gorsze dni czasem nasi faceci, ale to wszystko mija :-) A poza tym z wolności ciężko zrezygnować czyż nie?? :ico_oczko:

Małgorzatka super foteczki! A kieckę na chrzcinach miałaś bombową bardzo mi się podoba i pięknie wyglądałaś. Wojtuś już taki kawaler przy Martusi :-) A z Martusi czarnulka urocza :ico_brawa_01:

Madzia fajnie ze z dzidzią wszystko dobrze i ty też się dobrze czujesz, oby tak dalej :-)

Kajunia dzidzia na pewno Was zaszczyci swoją obecnością w najmniej spodziewanym momencie i tego ci życzę z całego serduszka!

Iwonka Wojtuś teraz nosi rozmiar 23. Na początku wakacji miał sandałki 22 ale teraz musiałam kupić drugie 23 rozmiar bo tamte są za małe.
Oby tylko nie miał nogi po moim mężu który nosi rozmiar 47 :ico_olaboga: i jest wiecznie problem z kupnem butów, szczególnie sportowych.
A potówek nie miewamy więc nic doradzić nie mogę.

Dorotko super że jesteś z powrotem i chwal się foteczkami!

Awatar użytkownika
lulu81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3150
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:03

04 sie 2008, 22:40

Ja znów zasiadłam, ale juz nie mam siły odpisać, :ico_sorki: przeprasam :ico_sorki:

dziękuje za wsparcie kochane moje, tak mi przyjemnie ze nie jestem sama i mogę zawsze na Was liczyć. Buziaczki

Eva_1977
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 585
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:29

04 sie 2008, 23:28

witajcie...
strasznie sie za wami steskniłam
Agus, Malgosiu dziekuje za pamiec :*

Karola oj widac, ze urlopik wam sie udal... fotki rewelacyjne
super, ze juz macie działeczke :D

Agus wielkie gratulacje dla Wojtusia za nocnikowe postepy !!
u na nadal to roznie wyglada hihi

U nas jesli chodzi o spanko to nie ma zadnych rewolucji
Dominis idzie spac okolo 20 i spi całą nocke
wstaje roznie... najposnije wstal po 9 ;)

dzisiaj jak sie polozyl spac popoludniu to spal jakies 3 godziny szok...

skladamy zalegle zyczenia z okazji ukonczenia 1,5 roku :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:
dla
Miłoszka synka kingas
Joasi córeczki Magdzinki
Amelki coreczki karolas
Julie córeczki MamciKochanej
Kubusia synka HaRe
oraz z okazji jutrzejszego swieta dla Mirelki córeczki Izy@

[ Dodano: 2008-08-05, 14:49 ]
witajcie...
a my dzisiaj bylismy z Dominisiem na nieplanowanym szczepieniu
po drodze wstapilam do przychodni zapytac sie o kolejny termin bo wiedziałam, ze wypada teraz w sierpniu i okazało sie, ze mozemy juz dzisaij zostac przyjeci
wiec po co czekac
Dominis dostał swoją ostatnia szczepionke w trzech dawkach
po jednej w kazda raczke i jedna w udo
płakal, ale szybko mu przeszlo
wazy roznie 10 kg
i mam wrazenie jakby ta waga stala caly czas w miejscu ;)

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

05 sie 2008, 16:25

Hej kobietki!
Wszystkie kobietki sciskam i pozdrawiam a maluszkom ktore ukonczyly poltoraroczku wielkiego torta stawiam!!! :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: owowcowego :ico_oczko: lagodnego dla zabkow hihih
karolas sliczne fotki z wakacji! Przesliczne mieliscie wakacje, zachody slonca! Juz obejrzalam co do jednej i skumalam to z przenoszeniem hihihi tez mi sie tak zdarzylo raz z Juleczka i sie dziwowala gdzie sie znajdowala :-D gratuluje kupna dzialeczki i remontu, no to teraz bedzie juz z gorki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: jak tam idzie pracka wieczorowa?
lulu hihi nie nie ja juz od ponad miesiaca w Danii spowrotem i juz na nowym domku, jeszcze troche niezorganizowanym, ale powoli sie jakos ukladamy :D a co to za facet ten z ktorym sie poklocilas? czyzbym cos ominela?? jak sie miewa Filipek??


My juz jestesmy na nowym domku od pierwszego lipca, moja siostra tutaj zostala i chyba zostanie do konca wakacji, tyle tylko powiem ze oprocz niej to rodzinka ma normalnie w glowie narobione, bracki od pol roku zaciagnal sie w grze i zamiast robic to 80 procent czasu gra na internecie nie mowiac juz o tym ile kasy na to traci, ani o nockach ktore na to spedza a potem ma rozwalny humor, najlepiej jeszcze by wszystkich zjechal o nic, agresywny, normalnie kobiety mowie wam ze jak tylko skonczy z tym domem niech spada bo nie chce go widziec, takie mi przykrosci ciagle sprawia, a njlepiej juz to dzisiaj, ja mam pierwszy dzien wolny i po uspaniu Julki zasiadlam sobie an komputer a on wielce obrazony ze smieci leza przed smietnikiem na dworzu , to mu wytlumaczylam po raz tysieczny ze smieciarze jeszcze nie przyjechali a w worku nie ma miejsca, a jak mu sie nie podoba to niech sobie te smieci gdzies wsadzi, to on na to ze to nie jego dom, a przeciez typ mieszka tu tez, juz nie mowie o tym ze obiad codziennie robimy my ( A. ) , sprzatamy my ( A. , ja i moja siostra ) a on anwet swojego talerza nie wyniesie, jeszcze dzis sie bezczelnie pytal czy ja mu kanapke zrobie - chyba po moim trupie, kiedy ja do godziny drugiej nie mialam czasu bo Julak sie zajmowalam ktora jest chora i dopiero wtedy po uspaniu jej zrobilam sobie sniadanie, to ten sie pyta bezczelnie :ico_szoking: Smierdzacy tylek normalnie!! Ale dosc juz tych smucen, Julka chodzi do opiekunki kilka razy w tygodniu, a ja do pracy juz od miesiaca i jakos idzie nawet ta praca tylko wam powiem ze mielismy problem z pracownikiem - zlodziejem, a reszta to kompletne lenie, ale ja sie przynajmniej staram pracowac i dawac 100 procent z siebie i dzieki temu w tym miesiacu osiegnelismy najlepsze sprzedaze od dwoch lat :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

a teraz czas na fotki :D bedzie ich duzo ostrzegam!!!!! ale niewiedzialam co wybrac :ico_brawa_01:

Julka i ja malujemy

Obrazek
Obrazek

Ulubione miejsce Julkiw domku - otwierac okno i machac do drzewek :-D
Obrazek

Julka na krzeselku
Obrazek

Widok z tylu ogrodu
Obrazek

Zamyslona Julka w patruje sie widok z tylu ogrodu
Obrazek

Obrazek

widok na dom tylu ogrodu ( ta czesc na okno zostala zbudowana przez mojego braskiego - zajelo mu to miesiac czasu przy jego mozolnych ruchach ( sorki jeszcze jestem na niego wkurzona hihi ) ale ladnie wyglada :ico_brawa_01:
Obrazek

a to wlasnie moj bracki uwieczniony na zdjeciu kiedy obieral kartofle - jednorazowy przypadek hihihi sorki za balagan, widac z tylu pod oknem pod sufitem ze pokoj jest do remontu
Obrazek


Julci ulubione zabawki to szmacianki, gdy jestesmy w sklepie zabawkowym to wybiera tylko te szmacianki, a na Baby Born nawet nie spojrzy :ico_oczko: :-D taki jej czar :-D
Obrazek

w kolejce na zjezdzalnie
Obrazek

i juz po zjedzie A. i moj braski
Obrazek

Julcia na trampolinie
Obrazek

wybuch smiechu Julci z moja siostrencja
Obrazek

ucieczka Julki ( i trzeba bylo ja gonic po parku hihihi )
Obrazek

Obrazek
Julcia na dworzu w piaskownicy - na szczescie jest duzych rozmiarow 3 na 3 metry
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

w przedpokoju
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Julka bawi sie gospodarstwem
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
a oto ja na palcu zabaw, troche mam zakryta twazr ale po tym zdjeciu wyczerpaly sie baterie i nie moglismy zrobic nic lepszego, nowosc w moich wlosach to to ze mam trwala ale nie wyraznie widac.
Obrazek

to na tyle ufff ale sie nawklejalam!

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość